dionisia
05.10.11,13:13
Dobrý deň, potrebujem pomoc, objednala som si cez internet encyklopedicke karty o ludskom tele. Po mesiaci mi asi teda objednávka prišla domov, ale: je pri nej banková zloženka, ktorú mám za to zaplatiť, alebo nemusím zaplatiť, ak si objednám ďalších 20 a neviem ešte čo... vôbec sa mi to nepáči a nakoniec ani tie karty ktoré mi prišli, myslela som si, že to bude komplet zaplatím a bude pokoj ale oni to takto blbo vymysleli že už o to nemám záujem a chcem sa ich čo najrýchlejšie zbaviť. ale neviem čo mám robiť. Ešte som nič nezaplatila, mám im to poslať spať, nejaký list k tomu alebo čo? Budem mat od nich pokoj, alebo čo budem mať ako doklad, že som to vlastne ukončila keby došlo k nejakému problému? Pomôžte mi, viem, že čím skôr, tým lepšie...
misoft
05.10.11,14:17
Zabaľ to všetko, pošli im to späť s prípisom, že nemáš záujem. Je to stará taktika: pošlú prvú sériu zadarmo, prípadne za 3€, no následujúce (pokiaľ sa súhlasí) sú už často po 10-20€ za balík a budú posielané stále + zloženky.
BTW: poučenie - neskočiť na sladké rečičky o výhodnosti, ktoré uvádzajú - je to ich marketing - nalákať a potom si za to dať poriadne zaplatiť.
arizona
05.10.11,16:50
Ak si si to objednala, tak zaplat a ak nechces nic dalsie, tak im to oznam pisomne, nalepsie doporucene.Ak ti budu aj nadalej posielat baliky, nepreber ich a ziadaj postu poslat spat ako neprevzate.
Starostlivo si odloz nielen doklad o podani ,ale aj kopiu listu,lebo sa stava, ze po par rokoch ti pride sek na vymahanie penazi od vymahacskej firmy a s riadnymi urokmi navyse.
Katarina
05.10.11,17:23
Radím zaplatiť, asi pred 10-12 rokmi aj mne prišli kartičky s receptmi na varenie dokonca k nim bola veľká krabica, kde sa dali zakladať. Asi po 3 mesiacoch prišla faktúra, tú som ignorovala, veď v objednávke stálo dodanie zadarmo na ukážku s možnosťou prípadného ďalšieho zakúpenia kartičiek. Začali prichádzať upomienky, keď prišla posledná pred exekútorská utekala som na poštu. Ako vidím s odstupom času je to tu znova, akurát sa zmenila tematika kartičiek.