ico19
05.10.11,18:42
Dobry vecer. Stala sa udalost bratranec zaspal a nabural s autom. Auto ma dva roky. Uznaly mu totalku. Ma rozbite celne, kapotu, naraznik, zadny naraznik a zadnu napravu ta je posunuta o 1cm. Ten chlap co to obhliadal nechce ani prezradit, ze na aku sumu to vycislili teda kolbo by dostal ak by suhlasil s totalkou. Len chce silou mocou auto odkupit za smiesnych 2000 euro. Je mozne nesuhlasit s jeho obhliadkou a dat to obhliadnut v nasom meste v Banskej Bystrici. Lebo mne sa to nevidi. Sam som mal dve buracky starsie auto ako on aj viac som mal poskodene ale vzdy mi to preplatili. Tak ako ja aj on si plati havarijnu pojistku.

Dakujem za Vase poradacke tipy.
bubkoch
05.10.11,16:53
v prvom rade sposob vybavenia poistnej udalosti (totalka alebo oprava) nie je zavisly na suhlase ci nesuhlase majitela auta ...

robi sa to tak ze v autorizovanom servise sa da spravit kalkulacia opravy a zaroven likvidator vypocita vseobecnu hodnotu vozidla v case nehody, t.j. zaklad pre vypocet poistneho plnenia v pripade totalky ...

nasledne sa obe sumy porovnaju a ked hodnota servisu je vyssia ako hodnota likvidatora, plni sa totalka, ak naopak, plni sa oprava

tych 2000€ si mozno pochopil zle ... ide o hodnotu pouzitelnych zvyskov, ktoru poistovna odpocita od poistneho plnenia v pripade totalky ... teda mozno chcel ten vrak hned odkupit za rovnaku sumu aku odpocita z plnenia ... samozrejme plnenie by si dostal
buchač
05.10.11,17:01
Dobry vecer. Stala sa udalost bratranec zaspal a nabural s autom.
Auto ma dva roky. Uznaly mu totalku. Ma rozbite celne, kapotu, naraznik, zadny naraznik a zadnu napravu ta je posunuta o 1cm. Ten chlap co to obhliadal nechce ani prezradit, ze na aku sumu to vycislili teda kolbo by dostal ak by suhlasil s totalkou. Len chce silou mocou auto odkupit za smiesnych 2000 euro. Je mozne nesuhlasit s jeho obhliadkou a dat to obhliadnut v nasom meste v Banskej Bystrici. Lebo mne sa to nevidi. Sam som mal dve buracky starsie auto ako on aj viac som mal poskodene ale vzdy mi to preplatili. Tak ako ja aj on si plati havarijnu pojistku.

Dakujem za Vase poradacke tipy.
....ajajáááááj ...

Prečítaj si vetu a zistíš , že aký je rozdiel , ak nedáš dľžeň na patričné písmenko ...

Auto ma dva roky ...auto ma dva roky , t.j. je v podstate nové
Auto má dva roky ...auto má dva roky majiteľ ???...môže ísť predsa o jazdenku ...

Predpokladám skôr tú druhú možnosť ...
Len tak , mimochodom ...minulý týždeň som prednú časť rozbil ...znalec sa ani nabavil so mnou , totálka jak vyšitá ...budem rád ,ak tých 500-600 € dostanem ...
ico19
06.10.11,04:51
auto ma dva roky a je nove toto je to kvoli comu potrebujem poradit co s tym mozem aj nesuhlasit s obhliadkou a obhliadnut to este raz??
ico19
06.10.11,04:56
dakujem za info. lenze on tan likvidator sa odmieta snami bavit a nechce nam prezradit aka je ta vyska plnenia pojistneho len ze chce silou mocou auto odkupit. mne to pride tak ze ho chce niekomu posunut
bubkoch
06.10.11,05:08
dakujem za info. lenze on tan likvidator sa odmieta snami bavit a nechce nam prezradit aka je ta vyska plnenia pojistneho len ze chce silou mocou auto odkupit. mne to pride tak ze ho chce niekomu posunut
pozri, ak to bude totalka, dolezita je tá časová cena auta z ktorej bude vychadzat ... tú maju likvidatori snahu v co najvacsej miere minimalizovat ...
ak by od teba chcel odkupit vrak za taku istu cenu aku ti odpocita z plnenia, tak to to moze byt jedno aka je ta cena, stale si na nule ... ibaze by si mal pocit ze by si vrak predal za viac ako odpocital z plnenia (co sa stava vynimocne)
buchač
06.10.11,05:18
auto ma dva roky a je nove toto je to kvoli comu potrebujem poradit co s tym mozem aj nesuhlasit s obhliadkou a obhliadnut to este raz??
Nesúhlasiť ???
Pochybujem ...

Obhliadku vykonávajú znalci , ktorí sú buď priamo zamestnanci poisťovne alebo pre ňu zmluvne vykonávajú činnosť ...
Ice dive
06.10.11,05:35
nerozumiem, čo tam chceš dávať obhliadnuť ešte raz??? veď poisťovňa to už raz obhliadla, a určite sa od prvotného návrhu veľmi neodkloní...

záleží o aké auto ide ak ide napr. o Škodu alebo VW... musí byť dosť rozmlátené, ak za dvojročný vrak dávajú 2000 € ak ide o Korejca, Rumuna alebo o inú nepopulárnu značku, tak je to až moc...

každá poisťovňa v súčasnosti určuje cenu vraku na burze vrakov, t.j. nafotené auto sa ponúka na internete týždeň dva a potom sa majiteľovi posúva kontakt na najvyššiu možnú ponuku... t.j. je dosť divné, že to chce kúpiť za 2000 € sám obhliadkar... a cenu si určil sám???

na tvojom mieste by som sa asi poobzeral po bazároch, že po čom sa dané auto s približným počtom kilometrov a výbavy predáva, a ak by plnenie poisťovne + tých 2000 € malo byť približne v tej hodnote +/- pár 10siatok € tak by som to neriešil... (zase obhliadkar je tiež kontrolovaný, a nemôže si dovoliť cenu prestreliť aby sa dostal lacno k autu... )
bubkoch
06.10.11,06:00
záleží o aké auto ide ak ide napr. o Škodu alebo VW... musí byť dosť rozmlátené, ak za dvojročný vrak dávajú 2000 € ak ide o Korejca, Rumuna alebo o inú nepopulárnu značku, tak je to až moc...



cena vraku sa odvija hlavne od predajnosti daneho modelu v minulosti ... cim viac takych aut beha po cestach, tym vacsi zaujem bude o vrak na nahradnbe diely a tym vyssia bude jeho cena ... takze skor kym zacnes dehonestovat nejaku znacku, pozri si predaje aut, napr. tu mas najcerstvejsie udaje:
http://auto.pravda.sk/magazin/clanok/5879-predaje-opaet-stupaju-pomaha-im-obrovsky-zaujem-o-suv/
napr. kia 6,4% podiel na trhu, hyundai 5,1%, a napr. toyota 3,15% podiel, ford 4,2%, seat 3,2% ... takze darmo ma toyota povest spolahlivej a kvalitnej znacky, ked naburas auris, dostanes za neho v porovnani s rovnako naburanym ceedom velky prd :)
daduc
14.10.11,15:34
chcem sa opýtať - autom som zrazil chodca - má zlomenu nohu. PZP auta je v Generali. Poškodený chodec nebol nemocensky poistený /nemal povinnosť - SZČO 1.rok/ Ako je to s plnením od poisťovne, čo mu ona zaplatí z môjho PZP
v rámci jeho ušleho zárobku, bolestné ... atď. ako postupovať ?
bubkoch
14.10.11,16:46
chcem sa opýtať - autom som zrazil chodca - má zlomenu nohu. PZP auta je v Generali. Poškodený chodec nebol nemocensky poistený /nemal povinnosť - SZČO 1.rok/ Ako je to s plnením od poisťovne, čo mu ona zaplatí z môjho PZP
v rámci jeho ušleho zárobku, bolestné ... atď. ako postupovať ?
tym mas povinnost do 15 dni nahlasit poistnu udalost svojej PZP poistovni a ked si nemal alkohol ani dlzne poistne tym to pre teba hasne ... ked sa ti poskodeny ozve s nejakym nárokom, odkázes ho na svoju poistovnu ...
daduc
14.10.11,17:32
ale mna zaujíma, čo mu preplatia, či aj ušlý zárobok atd, pretože ak nebol nemocensky poistený v sociálnej poisťovni, nevznikne mu nárok na PN, čiže zostane bez príjmu, lebo ak mu to nezaplatia, on by vraj mohol podať trestné oznámenie za ublíženie na zdraví a potom by som to vraj musel zaplatiť ja. Je to tak ?
bubkoch
14.10.11,18:24
ale mna zaujíma, čo mu preplatia, či aj ušlý zárobok atd, pretože ak nebol nemocensky poistený v sociálnej poisťovni, nevznikne mu nárok na PN, čiže zostane bez príjmu, lebo ak mu to nezaplatia, on by vraj mohol podať trestné oznámenie za ublíženie na zdraví a potom by som to vraj musel zaplatiť ja. Je to tak ?

ak si mal nehodu kde doslo k zraneniu ucastnika, bola na mieste policia ?
ak si si splnil vsetky zakonne povinnosti tak to co mu zaplati poistovna ta vobec nemusi trapit, ty mu nic platit nemusis ani nebudes musiet ... ale ak tu nieco zamlcujes, tak mas problem ... s policiou, s poistovnou ...
daduc
14.10.11,18:35
Samozrejme, že bola aj polícia aj sanitka, všetko tak ako má byť, a nič nezamlčujem, ja len z toho ludského hladiska, či nezostane bez prostriedkov to by ma mrzelo ešte viac, či mu to mám nejako a v akej miere doplatiť, teda otázka stále smeruje k tomu či budú skúmať aj jeho ušlý zárobok a teda, či mu ho nahradia.