jojo555
05.10.11,19:38
Ahojte chcel by som sa opytat ako to je cele z danami pretoze prave sme sa satali s srockou mesacnymi platcami DPH, cize fungujeme mesiac aj nieco a kupili sme stroje a auta a DPH nam bude vychadzat asi dost, je nejake obmedzenie do kolko mi mozu vratit dan alebo nad nejaku sumu to oni pozastavuju resp. ci mi pride hned takto na zaciatku danova kontrola, pripadne co sa deje ked je tam vyssia suma.

Dakujem.
Rozalka
05.10.11,17:44
Zatiaľ nič nevrátia. Ak v nasledujúcom mesiaci tvoja povinnosť bude celá pokrytá tým odpočtom a ešte ostane, potom túto sumu vrátia, a to do 30 dní. Ak vaša povinnosť za nasledujúci mesiac bude vyššia ako nadmerný odpočet, uhradíte len zvyšok. Či príde daňová kontrola? je to možné, ale nie 100%-né.
jojo555
05.10.11,17:47
Praveze este len sa budu dokupovat nejake veci cize nebude uz taky velky ale stale bude nadmerny odpocet v dalsom mesiaci. a ako to funguje lebo som sa dost spolahol ze budem vyplacat z tej DPH dalsie faktury ci ked mi nahodou oznamia ze budem mat danovu kontrolu, mozu mi ju zatial nejak pozastavit ci ako?
zk24
05.10.11,17:49
Praveze este len sa budu dokupovat nejake veci cize nebude uz taky velky ale stale bude nadmerny odpocet v dalsom mesiaci. a ako to funguje lebo som sa dost spolahol ze budem vyplacat z tej DPH dalsie faktury ci ked mi nahodou oznamia ze budem mat danovu kontrolu, mozu mi ju zatial nejak pozastavit ci ako?

ano je tu na porade super tema "ako urychlit danovu kontrolu", kde presne toto riesenia. kazdy mesiac ma nadmerny odpocet a danovy urad podnikatelovi "dlzi" uz vyse 200,000 eur, lebo dookola otvara danove kontroly za kazdy mesiac.
KEJKA
05.10.11,17:53
samozrejme, že môžu pozastaviť.
ak fungujete mesiac, tak do 25.10. podáš DPH za september, potom DPH za oktober do 25.11. - tam budeš mať tiež NO, tak by ti mali do 24.12. vrátiť NO za september, čo ti možno vrátia až 27.12., kedže sú tam sviatky.
Prípadne sa ti ohlásia na kontrolu a môžeš čakať, kým skončia kontrolu a ked ti na základe kontroly nič nezistia, tak potom po jej skončení ti NO vrátia.
ale môže to byť celé inak, prečítaj si túto tému a radšej sa na nič nespoliehaj:
http://www.porada.sk/t172724-ako-urychlit-kontrolu-dph.html#post1826007
prípadne celú tému.
jojo555
05.10.11,17:58
a kontrola je ohranicena ze do kedy to musia vybavit?
KEJKA
05.10.11,18:05
prečítaj si ponúkanú tému................
jojo555
05.10.11,18:17
dakujem moc pekne