Yurdo
05.10.11,23:54
Dobrý večer,

chcem si objednať tovar cez eBay a rád by som si ho vyzdvihol na pošte v BA, kde študujem a bývam (v podnájme).
Ide mi o to, či je možné uviesť pri platbe adresu (shipping address), kde bývam ako nájomník? Pri preberaní balíka sa predsa musím preukázať OP,
a ak sa adresy nebudú zhodovať, balík mi nemusia vydať? Alebo je to ok?

Ďakujem.
Chobot
06.10.11,07:18
Dobrý večer,

chcem si objednať tovar cez eBay a rád by som si ho vyzdvihol na pošte v BA, kde študujem a bývam (v podnájme).
Ide mi o to, či je možné uviesť pri platbe adresu (shipping address), kde bývam ako nájomník? Pri preberaní balíka sa predsa musím preukázať OP,
a ak sa adresy nebudú zhodovať, balík mi nemusia vydať? Alebo je to ok?

Ďakujem.

Ja to tak bežne robím - kúpené veci si nechávam posielať do firmy, kde robím, lebo kuriér nosí zásielky v pracovnom čase a doma by ma nezastihol. Taktiež, keď to ide poštou, tak mi to doručia do firmy. Akú adresu si uvedieš, tam ti to predajca pošle a poštár odovzdá. Hlavné je, aby sedelo meno, jedine pri doporučených zásielkach do vlastných rúk je treba preukázať adresu.
bupi
06.10.11,08:44
Ked je to dorucovane nejakou kurierskou spolocnostou, tak si telefonicky mozes dohodnut prebratie hoci na parkovisku, ale obavam sa, ze slovenska posta bude robit problemy, ak ta nezastihnu doma a budes musiet po balik ist na postu.
feron
06.10.11,10:12
Stačí telefonát na Poštu a vieš na čom si.:)
alchstuip
06.10.11,13:59
niektoru postu si uz roky nechavam posielat na adresu, ktoru nemam v OP. Pri ziadnej zasielke som doterz nemal problemy, ci uz doporucene, alebo balik, alebo dobierka.
Vacsinou si vecer najdem v schranke (oznacenej mojim menom) zlty listok "adresat nezastihnuty", idem na prislusnu postu a s obcianskym a listkom v ruke si zasielku prevezmem. Ziaden problem doteraz.
Yurdo
06.10.11,14:24
Ďakujem za odpovede. Pre istotu som si zavolal na poštu a bolo mi povedané, že to naozaj nie je problém. Čomu sa teším. :)