lucilla8
06.10.11,06:12
Dobrý deň, potrebovala by som vedieť, do 20.11.2011 som na RD, ale pracujem na dohodu o vykonaní činnosti od októbra. Ako budem postupovať pri vykonávaní ročného zúčtovania u nás vo firme sama za seba? Budem si ho vykonávať sama, alebo si vytlačím len potvrdenie a to pošlem manželovi do práce. Snáď je to čo som napísala zrozumiteľné :confused: Ak by som si vykonávala sama, tým, že som bola na RD, tak z dohody o vykonaní činnosti odvádzam dan, tá sa mi vráti??
lucilla8
06.10.11,06:54
prosím poradte mi
ivka70
06.10.11,06:58
Oboje, lebo aj ty mas narok na vratenie dani a aj manzel ma narok na ulavu na dani na teba, ak splnis podmienku prijmu.
veronikasad
06.10.11,06:59
Dobrý deň, potrebovala by som vedieť, do 20.11.2011 som na RD, ale pracujem na dohodu o vykonaní činnosti od októbra. Ako budem postupovať pri vykonávaní ročného zúčtovania u nás vo firme sama za seba? Budem si ho vykonávať sama, alebo si vytlačím len potvrdenie a to pošlem manželovi do práce. Snáď je to čo som napísala zrozumiteľné :confused: Ak by som si vykonávala sama, tým, že som bola na RD, tak z dohody o vykonaní činnosti odvádzam dan, tá sa mi vráti??
Prečo z dohody odvádzaš daň , Nemáš podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov ?

Môžeš požiadať zamestnávatela (do 15.2.2012) o vykonanie RZD, alebo si sama podáš DP typu A. Uplatníš si celoročnú NČZD, zrazená daň sa ti vráti.

Manželovi dávaš len potvrdenie o príjme, ak si bude na teba uplatňovať NČZD.
lucilla8
06.10.11,07:11
ďakujem veľmi pekne za odpovede, takže RZD si budem robiť sama za seba, a taktiež pošlem potvrdenie aj manželovi do práce.
lucilla8
07.10.11,04:26
akú podmienku príjmu???
ivka70
07.10.11,05:09
akú podmienku príjmu???

Skus si prestudovat tu:
http://www.finance.sk/dane/informacie/nezdanitelne-polozky/na-manzelku/