vvega
06.10.11,08:00
Prosím poraďte. Čo je potrebné robiť v prípade, že som stratila denné uzávierky z fiškálnej registračnej pokladne? Jednoducho mi chýbajú denné uzávierky za 1 týžden, to značí 5 dokladov. Prehľadala som úplne všetko, no nemám ich. Čo môžem teraz spraviť? Dá sa to nejako dodatočne vyrobiť, preukázať, neviem čo.... Skutočne neviem, čo mám robiť...

Za každú radu ďakujem
vvega
08.10.11,20:28
nikto nič?
SalveQ
10.10.11,07:04
Ak je to už fiskálna pokladnica "podľa nového zákona", pokladnica musí umožňovať opakované vytlačenie dennej uzávierky. Na tento účel bežne slúži tzv. podrobná intervalová uzávierka. Nejedná sa však o fiskálnu uzávierku, ktorú je povinné zo zákona odkladať. Je však možné získať detailné informácie o tržbe za dané dni. Ak ste tie originálne uzávierky stratili, tak tieto dodatočne vytlačené je možné si odložiť aspoň namiesto tých originálnych. Nie je tu však do budúcna vylúčené riziko pokuty od DÚ pre stratu uzávierok. To ako sa dá vytlačiť tá intervalová uzávierka je potrebné zistiť od konkrétneho predajcu ERP, každá pokladnica má na to iný postup.
Ak je to pokladnica podľa starého zákona, jediný zdroj informácií je kontrolná páska (žurnál). Vtedy nie je možné spätne uzávierky vytlačiť (možno vo výnimočných prípadoch u PC pokladníc ak to nejak umožňuje samotný predajný program na PC).