andrea55
21.01.06,17:51
Dobry den, som riadne zamestnana na HPP v s.r.o. kde vykonavam uctovnicku, dalsie dve firmy ma žiadajú, aby som im robila uctovnictvo. Aké zmluvy s nimi mám uzatvorit, prosím Vás o niaky vzor a aké dovody musím zaplatiť za firmu a aké za mna? Dakujem
DanielaSL
21.01.06,17:14
V názve témy máš dohoda...tak na tú rozhodne nie robiť účtovníctvo. Čo tak popri zamestnaní založiť si živnosť ?
KEJKA
21.01.06,17:19
ak sa dá dohodnúť aj s tými druhými firmami - môžeš mať súbežný pracovný pomer. Takže odvody bude platiť každá firma, ktorá ta zamestná a ty budeš mať pokoj. Teda daňové priznanie si urobíš sama.
Ale obíde sa to bez živnosti.
andrea55
21.01.06,17:48
nechem si zakladat zivnost, a nie som si ista ci mozem mat v kazdej firme samostatne dohodu o vykonani prace?
Tweety
21.01.06,17:51
nechem si zakladat zivnost, a nie som si ista ci mozem mat v kazdej firme samostatne dohodu o vykonani prace?
Dohodu o vykonaní práce môžeš mať, ale nie na účtovnícke práce, pretože to je opakovaná činnosť a na takú sa dohody nemôžu uzatvárať.;) :eek:
Gituška
21.01.06,17:51
a prečo nie dohoda o vykonaní práce? Uzavrie sa na rok na daný počet hodín, na danú sumu, odvedie sa 19 % daň , zamestnávateľ odvedie 0,8 % úrazové poistenie, urobíš si daňové priznanie a je to v pohode.
andrea55
21.01.06,17:56
odidve s.r.o.cky maju len do dvoch zamestnancov a nemozu si dovolit zamestnat ucotnika na plny uvezok. suhlasim s nazorom gitusky len ci je spravny. to uctovnictvo by som im robila tak jeden dva dni v mesiaci viac nie.
Tweety
21.01.06,17:59
odidve s.r.o.cky maju len do dvoch zamestnancov a nemozu si dovolit zamestnat ucotnika na plny uvezok. suhlasim s nazorom gitusky len ci je spravny. to uctovnictvo by som im robila tak jeden dva dni v mesiaci viac nie.
Podľa ZP Ti ostáva u nich len uzatvorenie PP na kratší pracovný čas. ;)
andrea55
21.01.06,18:00
tweety a prosim ta tam su ake odvody?
KEJKA
21.01.06,18:04
odidve s.r.o.cky maju len do dvoch zamestnancov a nemozu si dovolit zamestnat ucotnika na plny uvezok. suhlasim s nazorom gitusky len ci je spravny. to uctovnictvo by som im robila tak jeden dva dni v mesiaci viac nie.
Je to opakovaná činnosť. Kebyže ti donoesli doklady v decembri a Ty im to spracuješ jednorazovo tak je to DOVP napr. "spracovanie RUZ a DPPO".
ale ak sú DPHčkari, tak im to musíš robiť pravidelne. A potom DOVP neprichádza do úvahy. Dovoliť si účtovníka môžu, len nie na plný úväzok. Počet hodín si dohodnete v zmluve a primerane sa skráti aj plat aj odvody. Ide o to aby to bol iný/súbežný pracovný pomer, nie DOVP.
Ak sú Q.platitelia DPH, tak to môže byť 4x DOVP - to by ste snád obhájili.

Ak si ochotná platiť odvody ako SZČO, tak ich za teba zaplatí zamestnávateľ, čo je na tom?
Tweety
21.01.06,18:05
tweety a prosim ta tam su ake odvody?
Také isté ako z plného PP, lenže keď je nižšia mzda, tak sú aj odvody nižšie.;)
andrea55
21.01.06,18:11
tak teda co robit? som s toho uz niako zmetena, co je podla vas najlepsie, zivnost vylucujem.
emily
21.01.06,18:13
Ja by som tiež neriskovala účtovnícke práce na DoVP, lebo to je opakujúca sa činnosť.
andrea55
21.01.06,18:15
emily tak ako by si to vyriesila? ked na zivnost sa to neoplati robit lebo hlavne zamestnanie je dobre a odody za zivnost su vysoke
Tweety
21.01.06,18:15
tak teda co robit? som s toho uz niako zmetena, co je podla vas najlepsie, zivnost vylucujem.
Keď to účto budeš robiť vo firmách pravidelne, tak musíš voliť iba PP na kratší čas. ;)
andrea55
21.01.06,18:20
a keby som robila na ten kratsi pracovny cas do fondov by som musela kazdy mesiac robit prihlasky?
Tweety
21.01.06,18:23
a keby som robila na ten kratsi pracovny cas do fondov by som musela kazdy mesiac robit prihlasky?
Prihlášku by si urobila pred nástupom do PP. Tak ako u tvojho hlavného PP.:eek:
RLFO do SP,prihlášku do ZP.
Gituška
21.01.06,18:31
Ak fo firme kde pracuje na HPP pracuje 40 hod.týždenne odvádzajú sa za ňu odvody, ako môže ešte pracovať na PP, poruší tým ZP pretože nemôže pracovať viac ako 40.hod.týždenne. Nechápem Vás prečo ste proti DoVP?
emily
21.01.06,18:32
emily tak ako by si to vyriesila? ked na zivnost sa to neoplati robit lebo hlavne zamestnanie je dobre a odody za zivnost su vysoke
Ale na živnosť prvý rok neplatíš odvody, len ak dobrovoľne, a potom keĎ neprekročíš nejakých 82 000 príjmu, nemusíš takisto platiť odvody do SP.
emily
21.01.06,18:33
Ak fo firme kde pracuje na HPP pracuje 40 hod.týždenne odvádzajú sa za ňu odvody, ako môže ešte pracovať na PP, poruší tým ZP pretože nemôže pracovať viac ako 40.hod.týždenne. Nechápem Vás prečo ste proti DoVP?
Lebo je to opakujúca sa činnosť.
Tweety
21.01.06,18:34
Ak fo firme kde pracuje na HPP pracuje 40 hod.týždenne odvádzajú sa za ňu odvody, ako môže ešte pracovať na PP, poruší tým ZP pretože nemôže pracovať viac ako 40.hod.týždenne. Nechápem Vás prečo ste proti DoVP?
Viac ako 40 hod. týždenne je na jeden PP. Proti DOVP sme,pretože na takúto činnosť to neumožňuje ZP.;)
Gituška
21.01.06,18:35
ale mesačne možno len raz
Tweety
21.01.06,18:37
ale mesačne možno len raz
Lenže by musela každý mesiac vypisovať novú dohodu a vymýšľať činnosti, aby sa neopakovali. Prosím pozri ZP-dohody. ;)
Gituška
21.01.06,18:39
OK dám si poradiť
emily
21.01.06,18:39
Ja končím túto debatu. Svoj názor som povedala. Andrea zariaď sa, ako uznáš za vhodné. Viem, že niektorí to tak robia cez DoVP. Ale keď sa to niekomu prepečie, inému nemusí.
Šťastne rozhodni.....
andrea55
21.01.06,18:47
keby som to spravila na ten kratsi pracovny cas aka by bola najnizsia mesacna suma z ktorej by som musela doviest odvody?
emily
21.01.06,18:53
keby som to spravila na ten kratsi pracovny cas aka by bola najnizsia mesacna suma z ktorej by som musela doviest odvody?
Podľa počtu odpracovaných hodína a prislúchajúcej minimálnej mzdy.