aidalen
06.10.11,10:03
Prosim vas o radu, chceme kupit byt v novostavbe. Este sa len caka na stavebne povolenie.
Developer nas vsak nuti kupit k bytu aj parkovacie miesto a dokonca aj dve! Mozem sa pravne ucinne branit?
Pride mi to ako kupa pod natlakom. Ja chcem byt a on to podmienuje statim za dalsich 13.800€ ...

Dakujem za kazdu radu!
Dáša_
06.10.11,08:07
Neviem, a nebude najlepšie bránenie sa to, keď poviete, že takto byt nechcete a idete hľadať niekde inde? Ani developery namajú dnes na ružiach ustlané
aidalen
06.10.11,08:13
Problem je v tom, ze my ho chceme...Dokonca tam chceme dva byty - jeden rodicia a jeden my. My chcema aj statie pre auto, hoci je fakt nehorazne drahe ( nie je to garaz, len odstavna plocha..), ale rodicia su starsi, nemaju auto a nikdy uz mat nebudu....
Skuste prosim niekto nejaky pravny rgument...velmi ho potrebujeme! VDAKA
marleau
06.10.11,08:21
Za tie peniaze urobím zateplenú garáž 3x6 m s eurooknom a jednými vchodovými dverami navyše,sedlovou strechou s odkladacím priestorom na podkroví a elektrinou.
Ja by som sa oháňal cenou pozemku a cenou podkladu (zámková dlažby,betón,zatrávňovačky,neviem,čo tam je) na m2.
bubkoch
06.10.11,08:21
ja by som v ziadnom pripade nekupoval byt ktory je este len na papieri a kde je este len vydane stavebne povolenie ...
pockaj kym bude postaveny a potom si ho pekne poobzeraj, vyber, zaplat a hned byvaj ... dopredu ani cent ... neboj sa ze potom nebude ...
marjankaj
06.10.11,08:23
Problem je v tom, ze my ho chceme...Dokonca tam chceme dva byty - jeden rodicia a jeden my. My chcema aj statie pre auto, hoci je fakt nehorazne drahe ( nie je to garaz, len odstavna plocha..), ale rodicia su starsi, nemaju auto a nikdy uz mat nebudu....
Skuste prosim niekto nejaky pravny rgument...velmi ho potrebujeme! VDAKA
Aký právny argument?
Ak chceš byt, tak si ho môžeš kúpiť aj inde. Veď by to malo byť podchytené v zmluve. Ak ti tam niečo nevyhovuje, tak ju nepodpisuj. Možno developerovi nevyhovuje niečo iné, tak zase on nepodpíše to.
Nájdi si takého developera, ktorý bude súhlasiť s tvojimi požiadavkami.
aidalen
06.10.11,08:30
To ste mi napisali vsetko mozne, ale nie ziaden argument...Ano, viem, je to drahe. Ale ten byt nie je az taky drahy a je na mieste, ktore by som chcela a proste je to presne to, co som vzdy chcela...
Stavebne povolenie nie je sice este vydane, ale v zmluve to mam osetrene - ale aj tak jeden nikdy nevie...ani neviem zatial, ci budu s mojimi pripomienkami zmluvy suhlasit.
PLS,skuste niekto nieco pravne...
bubkoch
06.10.11,09:26
To ste mi napisali vsetko mozne, ale nie ziaden argument...Ano, viem, je to drahe. Ale ten byt nie je az taky drahy a je na mieste, ktore by som chcela a proste je to presne to, co som vzdy chcela...
Stavebne povolenie nie je sice este vydane, ale v zmluve to mam osetrene - ale aj tak jeden nikdy nevie...ani neviem zatial, ci budu s mojimi pripomienkami zmluvy suhlasit.
PLS,skuste niekto nieco pravne...

stavebne povolenie este nie je ani vydane a uz chce peniaze za byt ? a dokonca aj za parkovacie miesto ???
toto smrdi pruserom, za co chce stavat ked nema love ?
v zmluve mozes mat aj zlate teľa, ked zhrabne peniaze a firmu da do konkurzu, mozes tú zmluvu pouziť akurat tak na WC
aidalen
06.10.11,09:43
nie, este nechce peniaze, chce len rezervacny poplatok, co je obvykle a potom po podpise zml. o bud. zmluve chce "len" 15% zalohu, co tiez nie je vela a zbytok az pri prevode po kolaudaii. Nemyslim, ze ma financny problem. Ale uz v rezervacnej zmluve chce zakotvit, ze sa zakupi aj miesto a to je to, co sa mne nepaci, lebo v pripade rodicov nechceme zakupit miesto, lebo nemajuuu auutooo
arizona
06.10.11,09:47
Treba pozriet podmienky,ktore developer ponuka. Ak predava byty spolu s podmienkou kupit aj park.miesta,tak sa asi moc nenahadas.
Ale ak samostatne byty,kde je moznost dokupit park. miesta, tak ta nemoze donutit.Ake argumenty chces? Chcem "iba byt" a hotovo !

Kupcov, co mu zoberu hned dva byty naraz nema vela...
Netreba developerovi ukazat, ze mas prilis velky zaujem prave o tieto jeho byty,lebo bude na koni.
Dnes je vela volnych bytov,predajcovia su urcite viac ustretovi k zakaznikom ked chcu predat a netlacia ho nasilu tam, kde nechce.
Ale tento tvoj predajca mi tiez zavana trochu neserioznostou,suhlasim s vyssie napisanym...
Radsej vrabec v hrsti,ako holub na streche...
GabiZ
06.10.11,10:13
Súhlasím s bubkoch, ak radí nekupovať a neplatiť, ak byty nie sú postavené. Uvediem jeden z mnohých prípadov, ktoré som riešila. Zákazník tiež uzavrel zmluvu o budúcej zmluve na kúpu bytu, ktorý ešte nebol postavený (ešte sa len stavali základy domu). Zobral si hypotéku, zaplatil zálohu a čakal. Pri výstavbe bytov ako i pri stavebnom konaní nastali problémy, čím začalo dochádzať k nesplneniu podmienok zmluvy o o budúcej zmluve a následne i uzavretia kúpno-predajnej zmluvy. Problém bol komplikovaný, nebudem ho tu popisovať. Chcem tým len povedať, že sme sa snažili dohodnúť mimosúdne, aby kupujúcemu bola vrátená záloha, aby mohol vyplatiť hypotéku a neplatiť ďalej obrovské poplatky. Trvalo to minimálne pol roka, špekulovali so započítaním prác, ktoré si vraj objednal telefonicky a pod. Zmluva bola jasná, aj porušenie zmluvy preukázateľné, ale vrátenie zálohy bolo v nedohľadne. Stálo ho to oveľa viac, ako keby bol počkal na hotové byty, vybral si a kúpil potom. Viem, že dnes už je to bežné, že sa predávajú ešte nepostavené byty, ale idete do veľkého rizika.
GabiZ
06.10.11,10:21
To ste mi napisali vsetko mozne, ale nie ziaden argument...Ano, viem, je to drahe. Ale ten byt nie je az taky drahy a je na mieste, ktore by som chcela a proste je to presne to, co som vzdy chcela...
Stavebne povolenie nie je sice este vydane, ale v zmluve to mam osetrene - ale aj tak jeden nikdy nevie...ani neviem zatial, ci budu s mojimi pripomienkami zmluvy suhlasit.
PLS,skuste niekto nieco pravne...

Všetko závisí od vašej dohody a hlavne od toho, čo bude uvedené v zmluve. Oni majú svoje podmienky predaja a vy máte možnosť buď s nimi súhlasiť a kúpiť, alebo jednoducho nekúpiť. Treba si to dobre rozmyslieť, pretože môžu nastať komplikácie o ktorých teraz nemusí vedieť ani on ani vy, v zmluve nebudú ošetrené a potom čo? Čo ak byty, ktoré budú postavené nebudú podľa vašich predstáv? Budete chcieť od zmluvy odstúpiť alebo žiadať nápravu a kopec ďalších vecí. Preto nie je dobré kupovať takéto byty. Ale je to na vašom rozhodnutí, riziká vám tu boli popísané.
Mária27
06.10.11,10:41
Parkovacie miesto sa stále viac objavuje ako príslušenstvo k bytu (tak ako komora, pivnica a pod.).

Priľahlý pozemok môže byť príslušenstvom domu (§ 2 ods. 6 zákona č. 182/1993 o vlastníctve bytov), alebo ako vybudované garážové stojisko patriť k bytu v zmysle § 44 vyhlášky č. 532/2002, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o všeobecných technických požiadavkách na výstavbu ...

§ 44
Bytový dom


(1) Bytový dom musí mať najmenej jedno garážové stojisko na jeden byt. Ak nemožno garážové stojisko situovať v dome alebo stavebným napojením naň, musí byť vymedzená zodpovedajúca plocha na odstavenie vozidla. Odstavné a parkovacie stojisko môže byť umiestnené aj mimo pozemku stavby bytového domu, ak ho nemožno technicky umiestniť na tomto pozemku.
aidalen
06.10.11,11:07
Maria, ale to je poziadavka na vystavbu, na developera, ale nie je tu dana povinnost predavat s bytom - to si oni tak urcili, lebo samozrejme ked daju cenu 13.800€ takim nepojdu ako teple rozky...a nie je to v tomto pripade prislusenstvo bytu, ak to totiz byva, tak je cena spolu, lebo prislusenstvo sa predava len a len s bytom
Mária27
06.10.11,12:00
Nie je povinnosť ani takú ponuku prijať, ako tu už bolo napísané.
Príslušenstvo bytu to v zmysle paragrafov nie je, ale sa tomu tak hovorí. Ak bude mať developer možnosť predať to s bytom, tak to tak ponúka. Ak sa mu to nepodarí, možno to predá aj jednotlivo, čo mu bude asi dlhšie trvať. Každý si pri predaji môže dať podmienky.
Môžeš čakať, či dá inú ponuku, môžeš ten plac kúpiť a sama ho predať, ale nemôžeš tvrdiť, že si pod nejakým nátlakom, voči ktorému by si sa mohla po právnej stránke brániť.
Chobot
06.10.11,12:46
Maria, ale to je poziadavka na vystavbu, na developera, ale nie je tu dana povinnost predavat s bytom - to si oni tak urcili, lebo samozrejme ked daju cenu 13.800€ takim nepojdu ako teple rozky...a nie je to v tomto pripade prislusenstvo bytu, ak to totiz byva, tak je cena spolu, lebo prislusenstvo sa predava len a len s bytom

TO máš ako keď predajca áut ponúkne auto so zimnými pnemumatikami a pýta za tie gumy príplatok. Ty buď také auto kúpiš, alebo si ho musíš kúpiť inde bez tých zimných gúm. Nijako nedonútiš predajcu, aby ti tie zimné gumy odmontoval a predal ti auto s letnými pneumatikami bez príplatku. Neexistuje na to právny predpis, je to len vec dohody medzi predávajúcim a kupujúcim. A záleží od toho, kto má väčší záujem na uzatvorení obchodu - ten sa musí prispôsobiť druhej strane.

Aj keď teda státie nie je súčasťou bytu, ale developer musel tie miesta vybudovať, čo ho stálo nejaké tie náklady, preto sa snaží predať aj tie parkovacie miesta. Keď predá byty, kto mu potom kúpi tie parkovacie miesta? Preto najprv ponúka byty spolu s miestami. Možno po dostavaní domu mu zostanú nepredané byty a bude zúfalý, tak predá byty aj bez parkovacích miest. Ale teraz sú predajné podmienky také, aké sú a nemáš možnosť to zmeniť, pokiaľ developer nie je ochotný zmeniť svoje požiadavky.

Na druhej strane - neviem, kde je tá bytovka, možno za pár rokov bude na sídlisku akútny nedostatok parkovacích miest a potom budeš rád, že si kúpil byt aj parkoviskom. Alebo si predstav, že miesto nekúpiš a poskupujú vaše miesta obyvatelia okolitých bytoviek. Potom ti príde návšteva a nebude mať kde zaparkovať, lebo voľné miesta budú obsadené a tie, čo budú voľné, budú niekomu patriť a tam sa neradno postaviť. Budú musieť parkovať o dve ulice ďalej. Je to síce drahé, ale miesta na parkovanie budú stále drahšie - pomaly každý člen domácnosti bude mať vlastné auto.
marjankaj
06.10.11,13:03
Iba ty vieš ako tá zmluva vyzerá. Ak je podpíšeš, tak sa ňou musíš riadiť.
A ako sa brániť? Tak že ju nepodpíšeš, keď sa ti nepáči.
Veď nestojí pri tebe s natiahnutým samopalom.:eek:
Ice dive
06.10.11,13:18
mimotemy syfón dávame len ku káve:D:D:D

Ak developer inak nedá, tak by som na tvojom mieste zvážil ešte možnosť, tlačiť na neho, že OK kúpim dva byty + 2 parkovacie miesta, ale chcem takú a takú zľavu resp. jedno miesto zdarma... lebo zákazníkov čo kúpia dva byty ako bolo povedané nemá až toľko... alebo sa dá dané miesto aj prenajať... veď jesť to pýtať nebude a časom sa bude dať omnoho drahšie predať ak nebude potrebné...
pepsikova
06.10.11,13:27
..no mne sa aj tak vidí čudné až nepochopiteľné, že niekto ide kupovať dva byty a ešte sa ani nestavajú, dokonca jedná s developerom, ktorý nemá nič v ruke ani na zemi postavené...to je asi nadbytok financií v chalupe a možnosť vyhodiť ich do vetra..pretože nikto nevie zaručiť-a pri dnešných všelijakých podvodníkoch nič nie je nemožné- že ten dom bude niekedy stáť a aj parking bude pred ním...a hlavne, ako dlho to bude trvať...a tu si ešte vynucuje právne rady na takúto situáciu..lebo-lebo...
aidalen
06.10.11,14:08
...vynucuje pravne rady, inak sa citis dobre??? Ja som o pravne rady ziadala!
pepsikova
06.10.11,14:37
...vynucuje pravne rady, inak sa citis dobre??? Ja som o pravne rady ziadala!..

..no som v pohode, nemaj boja...normálne človek za právne rady, ktoré žiada, platí nemalé peniažky...a ak potrebuje právne rady, a zadarmo, tak poprosí...oki?..
marjankaj
06.10.11,14:42
...vynucuje pravne rady, inak sa citis dobre??? Ja som o pravne rady ziadala!

Nemáš žiadny nárok žiadať tu právne rady.
A nikto nie je povinný ich poskytovať.
S týmto choď za právnikom. Určite ti poradí, je to jeho job. Len neviem, či k tvojej spokojnosti.
aidalen
06.10.11,14:48
nie je nahodou "porada" o radach?? pravnych, danovych, socialnych, financnych a mnohych inych...tak sa fakt ospravedlnujem, ze na porade ziadam o radu, v tomto pripade pravnu!
marjankaj
06.10.11,14:51
nie je nahodou "porada" o radach?? pravnych, danovych, socialnych, financnych a mnohych inych...tak sa fakt ospravedlnujem, ze na porade ziadam o radu, v tomto pripade pravnu!

A čo si ich dostala málo? Alebo chceš aby niekto za "nesprávne" rady niesol aj sankcie?
aidalen
06.10.11,14:56
neruzumiem, preco ma napadas!
ja som si rady nevynucovala, ziadala som o ne tak ako skoro kazdy na "porade" a nestazovala som sa, ze sa mi nedostavaju.
kto chce a vie poradi a kto nechce alebo nevie, tak neporadi, tak to tu chodi. Denne poskytujem rady ludom v tom, co ovladam a skusila som si vypytat radu v tom, co neovladam.

o akych sankciach pises, si si nieco "dala"...ked nemozes alebo nechces nic k teme, tak laskavo nezaparaj, naozaj nevidim dovod.
srska
06.10.11,15:05
len moja skúsenosť:
v r. 2007, keď sme v ba hľadali nový byt, tak nám tiež bol ponúknutý jedným developerom (http://www.pbcentral.sk/) aj s parkovacím miestom. developer musel tie bytové domy postaviť aj s parkovacími miestami - 1 byt+1 park. miesto. to parkovacie miesto stálo vtedy 90 tisíc sk. nakoniec sme kúpili iný byt, kde bola možnosť prikúpiť garážové státie za 250 tisíc v podzemnej garáži alebo kúpiť byt bez garážového státia s parkovaním na parkovisku pri bytovom dome. treba hľadať.
pepsikova
06.10.11,15:09
nie je nahodou "porada" o radach?? pravnych, danovych, socialnych, financnych a mnohych inych...tak sa fakt ospravedlnujem, ze na porade ziadam o radu, v tomto pripade pravnu!..

..teba žiadajú o radu, alebo prosia o radu?..ak denne dávaš rady zadarmo, určite prosia...a máš ich tu dosť,takže ak pridáš trochu vďaky a slušnosti, bude v pohode...
zk24
06.10.11,15:48
Neviem teda o akom meste hovorime, ale v BA je parkovacie miesto nad zlato. To ze clovek nema teraz auto neznamena ze o rok mat nebude, a nie je nad to dojst domov a mat kde zaparkovat.

Parkovacie miesto je samostatna "jednotka", da sa prenajat, predat, a zvysuje hodnotu nehnutelnosti pri jej predaji.

Kazdopadne, ked aj tak o miesto nestojite, tak jedine sa dohodnut bud na nizsej cene za parkovacie miesto alebo na byte bez parkovacieho miesta, alebo jednoducho nekupit.

Myslim ze veta: "Developer ma nuti kupit parkovacie miesto" je trosku zavadzajuca... ja tiez v bytovke enpotrebujem vytah a bohuzial je v cene bytu zapocitany...

Ponuka a dopyt. No nekup to !
expeeert
06.10.11,18:12
mimotemy Uff, to je sila pýtať za parkovacie miesto 13 800 €... Toľko stojí slušné auto a nie kus asfaltu alebo dlažby na zemi.
Samozrejme cena závisí aj od lokality, ale aj tak.. neviem aké je to parkovacie miesto veľké ale ak zoberiem 3*8m (aj s výjazdom) tak to vyjde cca 575 € na m2
Stanislav 1975
06.10.11,19:48
...vynucuje pravne rady, inak sa citis dobre??? Ja som o pravne rady ziadala!

Neviem,prečo skáčeš do pepsiny- ona si to nezaslúži...

A navyše-právna rada neexistuje- je to len o ponuke a dopyte- developer može podmieniť predaj bytu aj kúpou parkovacieho státia- MOŽE- nič mu to nezakazuje, ale zákazník to zasa nemusí akceptovať a može ísť inam...
Stanislav 1975
06.10.11,19:51
mimotemy Uff, to je sila pýtať za parkovacie miesto 13 800 €... Toľko stojí slušné auto a nie kus asfaltu alebo dlažby na zemi.
Samozrejme cena závisí aj od lokality, ale aj tak.. neviem aké je to parkovacie miesto veľké ale ak zoberiem 3*8m (aj s výjazdom) tak to vyjde cca 575 € na m2
No ja som zaváhal- ked som kupoval byt,tak mi majitelka ponúkala aj garáž za 12000 eur-zdalo sa mi to veľa a teraz idú po 20.000 eur-bol som pekný blbec,že som to nevzal vtedy...
bubkoch
06.10.11,20:09
Neviem,prečo skáčeš do pepsiny- ona si to nezaslúži...

A navyše-právna rada neexistuje- je to len o ponuke a dopyte- developer može podmieniť predaj bytu aj kúpou parkovacieho státia- MOŽE- nič mu to nezakazuje, ale zákazník to zasa nemusí akceptovať a može ísť inam...

s co zakon na ochranu spotrebitela ?

Predávajúci taktiež nesmie viazať predaj výrobku alebo poskytnutie služby na predaj iného výrobku alebo na poskytnutie inej služby (ďalej len "viazanie predaja"). To neplatí, ak spotrebiteľ nespĺňa podmienky na kúpu podľa osobitných predpisov (napríklad prípad kúpy strelných zbraní). Za viazanie predaja sa nepovažuje, ak

predávajúci predáva tieto výrobky alebo poskytuje tieto služby aj samostatne,
viazanie predaja je podmienené technickou nemožnosťou samostatného predaja výrobkov alebo poskytovania služieb.
marjankaj
06.10.11,20:29
s co zakon na ochranu spotrebitela ?

Predávajúci taktiež nesmie viazať predaj výrobku alebo poskytnutie služby na predaj iného výrobku alebo na poskytnutie inej služby (ďalej len "viazanie predaja"). To neplatí, ak spotrebiteľ nespĺňa podmienky na kúpu podľa osobitných predpisov (napríklad prípad kúpy strelných zbraní). Za viazanie predaja sa nepovažuje, ak

predávajúci predáva tieto výrobky alebo poskytuje tieto služby aj samostatne,
viazanie predaja je podmienené technickou nemožnosťou samostatného predaja výrobkov alebo poskytovania služieb.



Zákon na ochranu spotrebiteľa 250/2007


§2 Vymedzenie niektorých pojmov.

f) výrobkom nová, použitá alebo upravená hnuteľná vec, ktorá bola vyrobená, vyťažená alebo inak získaná, bez ohľadu na stupeň jej spracovania, a ktorá je určená na ponuku spotrebiteľovi alebo pri ktorej možno predpokladať, že ju spotrebiteľ použije, ak sa táto vec dodáva za odplatu alebo bezodplatne; výrobkom je aj hnuteľná vec, ktorá je súčasťou alebo príslušenstvom inej hnuteľnej veci alebo nehnuteľnej veci, elektrina, plyn, voda alebo teplo určené pre spotrebiteľa,

Ťažko možno považovať byt a rovnako aj parkovisko za hnuteľnú vec, a teda aj za výrobok.
Stanislav 1975
06.10.11,20:33
Ja si stojím za svojím- ak dá developer do ponuky, že predá byt ale iba so státim,tak podľa mňa je to OK a nič tým neporušuje...-takisto či to bude predávať ako holobyt a pod.- všetko je iba o dohode...
aidalen
07.10.11,06:20
Nie, nedal to do ponuky. Ponuka je solo byt a solo garazove statie. Az pri osobnom stretnuti to podmienil.
Zial zakon o ochrane spotrebitela s ana to nevztahuje, lebo nehnutelnost nie je povazovana za tovar.

BTW: ja som sa do pepsinky nenavazala, to ona sa navazala do mna a rozoberala, ci o radu "ziadam" alebo "prosim" a ked sa pozries na prve slovo mojej otazky, tak je jasne...ale nechcem to uz rozoberat, ja som nekofliktny clovek a este aj "takato" mala zadrapka ma velmi mrzi.
krokodil28
07.10.11,07:35
suhlasim s názormi, že developer v prvom rade kvoli splacaniu hypoteky sa musi snazit predat byty, aby nedoslo k exekucii v prípade ich nesplácania, teda treba jednat a nenechat sa do niecoho vtlacit a pokial ide fakt len o miesto na statie pred domom, nie garaz, pokladam to za prehnanu cenu. Casom sa stava, že developeri davaju gratis to miesto k bytu
Chobot
07.10.11,07:46
Nie, nedal to do ponuky. Ponuka je solo byt a solo garazove statie. Az pri osobnom stretnuti to podmienil.
Zial zakon o ochrane spotrebitela s ana to nevztahuje, lebo nehnutelnost nie je povazovana za tovar.



Ak máš v ruke ponuku, kde je jednoznačne osobitne byt a osobitne to státie, tak by si ešte možno mohol skúsiť dotázať sa na Obchodnej inšpekcii, či by to oni posúdili ako nekalú činnosť voči spotrebiteľovi. Veď stratiť nemáš čo, možno keď ti dajú vyjadrenie, že to je neprípustné, aby predajca to takto podmieňoval, môžeš počas rokovania s developerom spomenúť, že SOI sa vyjadrila takto a takto a preto trváš na kúpe bytu bez parkoviska. Ak budú stále trvať na svojom, tak SOI ke oznámiš aj meno developera a nech mu dajú pokutu.

Ale záleží od toho prvého stanovisko SOI, ak to aj podľa nich bude v poriadku, tak naozaj bude treba kúpiť byt inde alebo počkať, kým ponúkne byty aj bez parkoviska.
krokodil28
07.10.11,08:52
možno by este mohlo ist aj o klamlivu reklamu a zavadzanie spotrebitela, nakolko prezentuje developer na zaciatku nieco ine a pri osobnom stretnuti to zmeni a to by mohlo fakt SOI zaujimat:o)
aidalen
07.10.11,09:53
Dakujem vam za rady, ale zial zakon o ochrane spotrebite sa toho netyka, lebo je to nehnutelnost a tym padom ani SOI nema kompetenciu sa k tomu vyjadrovat. Snad sa to zmeni v roku 2012, aspon sa tato zmena avizuje / aby sa zakon tykal nielen hnutelnosti ako tovarov ale aj nehnutelnosti /.
krokodil28
07.10.11,10:34
možno by este mohlo ist aj o klamlivu reklamu a zavadzanie spotrebitela, nakolko prezentuje developer na zaciatku nieco ine a pri osobnom stretnuti to zmeni a to by mohlo fakt SOI zaujimat:o)

ale toto je podla obchodneho zakonníka a je to tiež v kompetencii SOI