lubosm
21.01.06,18:16
Počas roka 2005 som sa stal SZČO a začal používať vozidlo na podnikateľské účely (nie je v majetku firmy) a podal daňové priznanie z MV a uhradil ho.

1. Mal som tento rok opat do 15 dní podať priznanie, ked sa nič nezmenilo, alebo stačí len do konca januára uhradiť daň?

2. Chcem si uplatnit náhradu za 2005 (6,20 SK/km+PHM) do nákladov. Co vsetko budem musiet preukazat a co som si mal viest v uctovnictve? Kniha jázd, pokladničné bločky za PHM musia "sedieť", dôvod pracovnej cesty,...
Tweety
21.01.06,17:21
Počas roka 2005 som sa stal SZČO a začal používať vozidlo na podnikateľské účely (nie je v majetku firmy) a podal daňové priznanie z MV a uhradil ho.
1. Mal som tento rok opat do 15 dní podať priznanie, ked sa nič nezmenilo, alebo stačí len do konca januára uhradiť daň?
2. Chcem si uplatnit náhradu za 2005 (6,20 SK/km+PHM) do nákladov. Co vsetko budem musiet preukazat a co som si mal viest v uctovnictve? Kniha jázd, pokladničné bločky za PHM musia "sedieť", dôvod pracovnej cesty,...
1. Iba zaplatíš daň.
2. Knihu jázd potrebuješ určite k preukázaniu nákladov na MV.;)
Manual
21.01.06,17:25
1. Iba zaplatíš daň.
2. Knihu jázd potrebuješ určite k preukázaniu nákladov na MV.;)
Len doplním drobnosť, že bločky sú v tomto prípade len pomocným preukazným dokladom na stanovenie správnej výšky "kilometrovného" a nemusia sedieť s uskutočnenou sl. cestou.
Daska
21.01.06,17:26
1, DP davat znova nemusis, len do konca januara zaplatis dan

2, Musis viest knihu jazd samozrejme s dovodom tvojej cesty a uplatnis si pausal, plus cenu benzinu podla spotreby v TP, mozes si odkladat blocky aby si videl cenu benzinu, ale v niektorych publikaciach vychadza cena v Slovnafte a mozes pouzit tu. Benzin neplatis z firemnych penazi, ale do nakladov to das internym dokladom v ramci uzavierkovych prac
Tweety
21.01.06,17:30
Len doplním drobnosť, že bločky sú v tomto prípade len pomocným preukazným dokladom na stanovenie správnej výšky "kilometrovného" a nemusia sedieť s uskutočnenou sl. cestou.
To nie je drobnosť, povedala by som, že je to potrebné dokladovať. V príspevku som na to zabudla, brala som to ako podklad, ku knihe jázd.;)a k výpočtu náhrady.
Manual
21.01.06,17:36
To nie je drobnosť, povedala by som, že je to potrebné dokladovať. V príspevku som na to zabudla, brala som to ako podklad, ku knihe jázd.;)a k výpočtu náhrady.
Ale ak je kilometrovné, tak všetky bločky o takovaní PHM nie je potrebné prikladať. Treba preukázať správnosť výpočtu. A tam by som dal jeden bloček s najnižšou sumou.
Tweety
21.01.06,17:40
Ale ak je kilometrovné, tak všetky bločky o takovaní PHM nie je potrebné prikladať. Treba preukázať správnosť výpočtu. A tam by som dal jeden bloček s najnižšou sumou.
No jasné, takto som to myslela, hoci Ja robím PU a iba občas radím manželovi v JU.(robím mu akýsi dozor, hoci neplatený a neprihlásený na SP.);)
lubosm
21.01.06,17:44
Asi hlupa otazka, takze tie benzinove blocky moze kludne danova kontrola pozadovat a kontrolovat, ci ich sucet sedi s PHM, ktore som si dal do nakladov?
Jednoducho, ked si dam v cestaku cestu Bratislava - Trencin a spat, tak musim aj dokladovat, ze som si na tu cestu kupil aj PHM na tych cca 400 km a aj do takej hlbky, ze to tankovanie musi byt niekde po ceste? Jednoducho, ci sa kontroluju az do hlbky tie vztahy (spotreba podla TP, pocet km, cena na blocku,...)
Manual
21.01.06,17:45
No jasné, takto som to myslela, hoci Ja robím PU a iba občas radím manželovi v JU.(robím mu akýsi dozor, hoci neplatený a neprihlásený na SP.);)
Ale veď si to určite vybereš v naturáliach...:D:D:D
emily
21.01.06,17:49
Asi hlupa otazka, takze tie benzinove blocky moze kludne danova kontrola pozadovat a kontrolovat, ci ich sucet sedi s PHM, ktore som si dal do nakladov?
Jednoducho, ked si dam v cestaku cestu Bratislava - Trencin a spat, tak musim aj dokladovat, ze som si na tu cestu kupil aj PHM na tych cca 400 km a aj do takej hlbky, ze to tankovanie musi byt niekde po ceste? Jednoducho, ci sa kontroluju az do hlbky tie vztahy (spotreba podla TP, pocet km, cena na blocku,...)
Nemusíš mať doklad na PHM na všetky km, ale doklad o tom, že si bol v tej Bratislave alebo v Trenčíne. A tým je napr tankovanie v cieli cesty, parkovné....
Tweety
21.01.06,17:50
Ale veď si to určite vybereš v naturáliach...:D:D:D
To je jasné, lenže keby to vedeli daniari, čo je za čo, určite by to brali ako nepeňažný príjem a hneď by mi to zdanili.:p
ZuzanaP
23.01.06,05:33
Mne na DU PB pani správkyňa povedala, že za auto, ktoré sme zaradili do podnikania v marci 2005 a novembri 2005, klasicky som podala DP do 15 dní, musím teraz do 31.01.2006 spraviť DP k DMZ za celý rok.

Fakt, koľko daňovákov, toľko názorov a my sa máme potom z toho vymotať.
Origos
23.01.06,07:00
Ahoj!
Nemusíš podávať daňové priznanie ,len v tom prípade, ak sa od minulého podania nič nezmenilo ohľadom podmikania- t.j.: vozidlo (EČ, druh , atď.), Miesto podnikania... .
Zaplatiť je treba do 31.1.2006. ( Ja som chcel tiež podať daňové priznanie, ale pani na daňovom úrade ma upozornila na horeuvedené veci.
V súvislosti s evidenciou jázd je dobré a mal by si viesť prehľad vykonaných jázd (kniha jázd - alebo niečo k tomu podobné).
Benzínové bločky nemusíš mať všetky, ale je dobré, keď budeš vedieť doložiť cenu benzínu v dobe vykonania cesty.
Ja v 1. polroku 2005 som sa odvolával na internetovú stránku Slovnaftu, tam sú uvedené ceny do konca júna 2005.
Príjemný deň!
serena
25.01.06,07:55
Nasla som dalsie diskusne stranky na internete, a tam mi napisali, ze ked FO-SZCO ma auto vo svojom vlastnictve, tak do vydavkov moze dat len 6,2/km a PHM nie. Tak ako to je?
Tweety
25.01.06,08:21
Nasla som dalsie diskusne stranky na internete, a tam mi napisali, ze ked FO-SZCO ma auto vo svojom vlastnictve, tak do vydavkov moze dat len 6,2/km a PHM nie. Tak ako to je? Ak má MV vo svojom vlastníctve, t.j. ako súkromná osoba a nie SZČO( v majetku SZČO), tak nemá nárok na zúčtovanie PHM a ostatných nákladov.:eek: Účtuje iba o náhradách za používanie MV.;)
spring
29.01.06,15:22
Nemusíš mať doklad na PHM na všetky km, ale doklad o tom, že si bol v tej Bratislave alebo v Trenčíne. A tým je napr tankovanie v cieli cesty, parkovné....
mi sme mali daňovú kontrolu a vyžadovali od nás doklady na PHM za každú pracovnú cestu, a k tomu s kým sa stretol v akej firme a od koľkej do koľkej trvala cesta.
zuzanask
16.03.07,09:06
nahradu 6,2 sk na Km si moze uplatnit iba vlastnik auta, ktore nie je na podnikatelske ucely?
ci aj ked ho ma zaradeny v obchodnom majetku?
mysimis
16.03.07,09:10
Náhradu vo výške 6,20 Sk si môžeš uplatniť na vozidle ktoré nie je v majetku firmy.