raya1
06.10.11,12:45
Prosím o radu, ako by asi malo vyzerať oznámenie o návrate do zamestnania z rodičovskej dovolenky. Ide o to, že pôvodná žiadosť bola daná do 3 rokov veku dieťať, t.j. do 30.8.2013, ale zamestnankyňa chce nastúpiť čo najskôr, podľa ZP §166 oznámiť zamestnávateľovi najmenej 1 mesiac vopred.
ďakujem !
raya1
06.10.11,16:41
nemá niekto vzor ?
Tweety
06.10.11,16:51
nemá niekto vzor ?
Na čo je treba na takéto obyčajné oznámenie vzor. Veď jednoducho Meno zamestnanca, a týmto Vám v súlade s § 166 ZP oznamujem nástup do zamestnania po RD. Uveď prípadný dátum a je to.
terezamaria
06.10.11,16:52
nemá niekto vzor ?

Vzor nie je , stačí keď napíšeš:

Jana Chudá, Komenského 480, 971 01 Prievidza
________________________________________


Zamestnávateľ:
XYXYXYXYXYXY
XYXYXYXY
Prievidza

Vec: Oznámenie o nástupe do zamestnania počas RD.

Dolepodpísaná Jana Chudá, nar......bytom....... Vám oznamujem, že dňa XYXYXYXY by som chcela nastúpiť do zamestnania, ešte počas RD. Nútia ma k tomu finančné podmienky / rodinná situácia.....XYXYXY/.
Budem očakávať Vašu odpoveď, kedy a na akú pozíciu / pracovné zaradenie/ mám nastúpiť.

S pozdravom Jana Chudá
veronikasad
06.10.11,17:04
Rodičovská dovolenka a rodičovský príspevok sú dva rozdielne pojmy. Zamestnanec žiada o ukončenie rodičovskej dovolenky. Nástup do zamestnania nemá vplyv na poberanie rodičovského príspevku.
Tweety
06.10.11,17:37
Rodičovská dovolenka a rodičovský príspevok sú dva rozdielne pojmy. Zamestnanec žiada o ukončenie rodičovskej dovolenky. Nástup do zamestnania nemá vplyv na poberanie rodičovského príspevku.
Veronika, snáď sme písali o niečom inom, ako chcela zadávateľka? Prosím, môžeš to upresniť? Dík.
pepsikova
06.10.11,19:47
...nemôže...lebo vy dve ste to napísali dosť zretedelno...
..poberanie RP po nástupe do práce je už iná odpoveď na inú-ale tu nezadanú otázku...
brčko
06.10.11,20:24
Snád by som trochu zmenila formuláciu. Miesto ... že chce nastúpiť do zamestnania ešte počas RD, by som dala, ... že chce nastúpiť do zamestnania ešte pred dovršením 3rokov dieťaťa.

Možno na to veronika myslela??, jej tá RD nesedela, a myslela, že vlastne chce nastúpiť do práce počas poberania RP (lebo nástupom do práce prestane čerpať RD, aj ked nadalej bude poberať RP, ak teda nejde o druhý-nový PP v tej istej firme).
veronikasad
06.10.11,23:01
Veronika, snáď sme písali o niečom inom, ako chcela zadávateľka? Prosím, môžeš to upresniť? Dík.
S tvojou odpoveďou súhlasim. Terezka písala o nástupe do zamestnania počas RD, keďže si nepraje v mojich príspevkoch citáciu, napísala som to takto.
pepsikova
07.10.11,05:34
..

citujem tému:
Prosím o radu, ako by asi malo vyzerať oznámenie o návrate do zamestnania z rodičovskej dovolenky. Ide o to, že pôvodná žiadosť bola daná do 3 rokov veku dieťať, t.j. do 30.8.2013, ale zamestnankyňa chce nastúpiť čo najskôr, podľa ZP §166 oznámiť zamestnávateľovi najmenej 1 mesiac vopred.
ďakujem !

...zadávateľka prosí o vzor oznámenia o návrate do zamestnania...
..nikde nežiada o radu ohladne RP...
..tak načo sa tu motajú hrušky s jablkami a ešte aj vysvetlovanie, že niekto si niečo nepraje...fakt nechápem,ide len o niečiu osobnú dôležitosť, alebo snahu zdiskreditovať správne odpovede...lebo tie nebolo treba dovysvetlovávať,pokiaľ zadávateľka nepotrebuje...
veronikasad
07.10.11,06:47
..

citujem tému:
Prosím o radu, ako by asi malo vyzerať oznámenie o návrate do zamestnania z rodičovskej dovolenky. Ide o to, že pôvodná žiadosť bola daná do 3 rokov veku dieťať, t.j. do 30.8.2013, ale zamestnankyňa chce nastúpiť čo najskôr, podľa ZP §166 oznámiť zamestnávateľovi najmenej 1 mesiac vopred.
ďakujem !

...zadávateľka prosí o vzor oznámenia o návrate do zamestnania...
..nikde nežiada o radu ohladne RP...
..tak načo sa tu motajú hrušky s jablkami a ešte aj vysvetlovanie, že niekto si niečo nepraje...fakt nechápem,ide len o niečiu osobnú dôležitosť, alebo snahu zdiskreditovať správne odpovede...lebo tie nebolo treba dovysvetlovávať,pokiaľ zadávateľka nepotrebuje...
Pepsi, Terezka použila vo vzore nesprávnu formuláciu, potvrdila to aj Gabika (brčko), ktorá je skutočne odborníkom na problematiku MD a RD...Snažila som sa len opraviť chybnú vetu. Sme predsa na Porade, radíme si navzájom.
pepsikova
07.10.11,07:10
mimotemy http://www.porada.sk/images/misc/unknown.gif (http://www.porada.sk/member.php?u=36647)
Pozrieť konverzáciu (http://www.porada.sk/converse.php?u=36647&u2=72130) Nahlásiť (http://www.porada.sk/visitormessage.php?do=report&vmid=193436)
Veronika, prepáč - bude lepšie keď sa svojimi príspevkami vrátiš do témy Čo ma potešilo, čo ma rozčúlilo. Na odbornosť v tejto téme si ešte nedorástla ...

..no keďže máme možnosť uzatvoriť si svoj profil, ako to má aj táto poraďáčka, dám sem odpoveď pre ňu...a touto odpoveďou končím debatu...
...moja, ty máš snáď pocit, že som taká tupá a nedokážem si prečítať zadanie a odpovede?..alebo si v tejto téme videla niekde, že by si zadávateľka žiadala radu ohladne peňazí?..alebo prečo máš pocit, že musíš dávať do týchto tém otázky, ktoré sa netýkajú témy?...máš snáď dobrý pocit z toho, že zavíriš tému niečím, čo zadávateľ nepotrebuje?..lebo toto nie je prvá téma, kde hodíš do pléna otázku k ničomu...a pokiaľ máš iný problém,ventiluj sa niekde inde a nie u mňa...
...a čo sa týka mojej múdrosti, ty nevieš a nemáš ani paru o tom, na čo všetko som ja už dorástla-ale s tebou sa určite merať nebudem,nemám pocit, že by sme boli rovnocenní súperi....a tak podľa tvojho vzoru,-budem si písať kde chcem a čo chcem- tak ja si tiež budem písať kam chcem a dokonca budem písať len k podstate problému a nie od veci..oki?..nemám dôvod ťa urážať a dúfam že sme si rozumeli...
..a dodám ešte, že to,ten spôsob, ako si napísala do môjho profilu, svedčí o tvojej povahe-hodila si pochvalu a napísala, že som nedorástla na tvoju múdrosť...hnusné...

...zároveň sa ospravedlňujem zadávateľke témy, že tu riešim tento fakt...
raya1
07.10.11,08:26
Dievčatá, ďakujem Vám za radu a chcem sa ospravedlniť, že som týmto mojím dotazom vyvolala takúto debatu.