siburnik
06.10.11,12:58
Ahojte, mam problem s neplatičom. Este v aprili som fakturoval sluzby v hodnote 300 € + DPH za ktore mi klient nezaplatil. Presiel stvrt rok a ja som musel samozrejme z toho zaplatit DPHcku a peniaze stale nemam. Rovnako som mu vyfakturoval v dalsom kvartale ine sluzby 2x 150 € + dph za ktore tiez nemam zaplatene. Blizi sa 25. teho a ja nechcem zas platit DPHcku za nieco co nemam zaplatene.

Ako toto riesit? Klient nekomunikuje, nebere telefony... ako stornovat dane faktury? Resp mozem ich stornovat?

dakujem
Lexxy
06.10.11,11:02
my mame takych neplaticov mrte, davame to firmam , ktore sa venuju vymahaniu ...
siburnik
06.10.11,11:04
ja nastiastie mam 99% zakaznikov nomalnych, platiacich len s tymto je problem. Dlzi mi celkovo 600 € + DPH, este od aprila co "kvazi" nie je moc ale chcem to mat vysporiadane...
betka
10.10.11,08:00
Ahojte, mam problem s neplatičom. Este v aprili som fakturoval sluzby v hodnote 300 € + DPH za ktore mi klient nezaplatil. Presiel stvrt rok a ja som musel samozrejme z toho zaplatit DPHcku a peniaze stale nemam. Rovnako som mu vyfakturoval v dalsom kvartale ine sluzby 2x 150 € + dph za ktore tiez nemam zaplatene. Blizi sa 25. teho a ja nechcem zas platit DPHcku za nieco co nemam zaplatene.

Ako toto riesit? Klient nekomunikuje, nebere telefony... ako stornovat dane faktury? Resp mozem ich stornovat?

dakujem

ano, buď predať pohľadávku, resp. na súd.
ďalej by ste mu nemali poskytovať službu.

Čo sa týka stornovania, nemôžete stornovať FA, nakoľko mu bola služba poskytnutá. (opraviť ZD je možné len na základe par. 25 z o DPH)
siburnik
10.10.11,09:17
par. 25 z o DPH - co sa tam v skratke pise? Ale musi byt daka moznost ako ju stornovat nie? Nieco na ten styl ako ked sa vracia tovar...
betka
10.10.11,17:24
par. 25 z o DPH - co sa tam v skratke pise? Ale musi byt daka moznost ako ju stornovat nie? Nieco na ten styl ako ked sa vracia tovar...

Žiaľ, nie.

Ak vrátim tovar, dobropisujem, naozaj mi bol vrátený.

Ak prenajmem, ak opravím auto ... , naozaj som poskytla službu. Ide o dodanie služby. Dodaná služba sa nedá stornovať.

Pozn: Viem, že to nie fair, je to svinstvo, ale zákon...
siburnik
11.10.11,04:39
chapes druhy kvartal som z jedne FA platil DPH a teraz ma caka platit z 2 faktur. a zial tie peniaze asi neuvidim nikdy :(
Zita5
11.10.11,04:44
Prečo ste už druhý krát nepodmienili dodanie služby, len ak uhradí prvú faktúru ?Žiaľ zákon o DPH je taký, že aj ak Vám neuhradia FA, tak DPH musíte odviesť do štátnej pokladne .Odberateľ ak je platiteľ DPH , tak túto DPH si mohol uplatniť do odpočtu i napriek tomu, že Vám faktúru neuhradil .
siburnik
11.10.11,04:46
Sam neviem preco som to spravil. Ten clovek bol doverihodny a dohodli sme sa ze mi to vsetko zaplati naraz. Zial, spravil som chybu. A je mi jasne ze tie FA si da do uctovnictva napriek tomu ze za ne nezaplatil...
Dáša_
11.10.11,04:46
chapes druhy kvartal som z jedne FA platil DPH a teraz ma caka platit z 2 faktur. a zial tie peniaze asi neuvidim nikdy :(
A to ešte nehovorím, že ak účtuješ v sústave JU, tak sa tej pohľadávky tak ľahko nezbavíš. A keď budeš raz končiť, tak zaplatíš ešte aj daň z príjmu.


Je to veľmi smutné...
siburnik
11.10.11,04:48
no dan z prijmu budem musiet tiez zaplatit. uctujem v JU som zivnostnik, platitel DPH
Zita5
11.10.11,04:55
no dan z prijmu budem musiet tiez zaplatit. uctujem v JU som zivnostnik, platitel DPH

Daň z príjmu budete platiť v období , ak Vám pohľadávky skutočne uhradí za trvania živnosti .
Iné by bolo, keby ste ukončili podnikanie resp. pozastavili živnosť ...ale to už je na inú tému .
siburnik
11.10.11,04:57
dakujem za rady... skusim ho este ponahanat nech zaplati aspon cast, resp. urobime splatkovy kalendar...

viem ze to nie je velka suma, ale dopravny podnik vas vie hnad pred su za 20 euro, preto ma to stve
Zita5
11.10.11,04:59
dakujem za rady... skusim ho este ponahanat nech zaplati aspon cast, resp. urobime splatkovy kalendar...

viem ze to nie je velka suma, ale dopravni podnik vas vie hnad pred su za 20 euro, preto ma to stve

Skúste s ním dohodnúť aspoň čiastkové splátky .Držím palce ,nech sa Vám to podarí .