jojo555
06.10.11,13:19
Ahojte, chcel by som vediet pokial som zalozil spolocnost sro a sme platcami DPH mesacnými a teraz by sme po 5 mesiacoch resp. do 5 tych chceli stat polrocými alebo rocnimi platcami dph, je taketo nieco mozne ? a ako ano tak za akych okolnosti alebo co musime spravit

Dakujem.
rodina1
06.10.11,11:34
Ahojte, chcel by som vediet pokial som zalozil spolocnost sro a sme platcami DPH mesacnými a teraz by sme po 5 mesiacoch resp. do 5 tych chceli stat polrocými alebo rocnimi platcami dph, je taketo nieco mozne ? a ako ano tak za akych okolnosti alebo co musime spravit

Dakujem.

No, zákon o dani z pridanej hodnoty pozná len mesačných alebo štvrťročných platiteľov DPH (o polročných, či ročných tam nie je žiadna zmienka)
Zákon o dani z pridanej hodnoty

§ 77
Zdaňovacie obdobie


(1) Zdaňovacím obdobím platiteľa je kalendárny mesiac, ak tento zákon neustanovuje inak.

(2) Ak platiteľ dosiahol za predchádzajúci kalendárny rok obrat nižší ako 331 939, 19 eura, zdaňovacím obdobím je kalendárny štvrťrok.

(3) Ak platiteľ za predchádzajúci kalendárny rok nedosiahol obrat a predpokladá, že za kalendárny rok, v ktorom sa stal platiteľom, dosiahne obrat nižší ako 331 939, 19 eura, zdaňovacím obdobím je kalendárny štvrťrok. Platitelia, ktorí podnikajú spoločne na základe zmluvy o združení, započítavajú do obratu svoje obraty a obrat zo spoločného podnikania.

(4) Platiteľ podľa odseku 2 alebo 3 si môže zvoliť za zdaňovacie obdobie kalendárny mesiac a túto skutočnosť oznámi písomne daňovému úradu. Zmenu zdaňovacieho obdobia môže platiteľ vykonať od prvého mesiaca po uplynutí kalendárneho štvrťroka a takto zvolené zdaňovacie obdobie platí do konca kalendárneho roka.
Ivenka
06.10.11,11:34
Platcom môžeš byť mesačným alebo kvartálnym. Zatiaľ podľa obratu. Od nového roka údajne bude zmena.
Zita5
06.10.11,11:41
Ahojte, chcel by som vediet pokial som zalozil spolocnost sro a sme platcami DPH mesacnými a teraz by sme po 5 mesiacoch resp. do 5 tych chceli stat polrocými alebo rocnimi platcami dph, je taketo nieco mozne ? a ako ano tak za akych okolnosti alebo co musime spravit

Dakujem.

Pol ročný a ročný platiteľ DPH neexistuje a ani neexistoval ....a pokiaľ môžem poradiť , zverte účtovníctvo účtovníkovi , ktorý Vám všetko vysvetlí , lebo už rôzne otázky som čítala, ale priznám sa s týmto som sa ešte nestretla.
Nerobím si žiaden posmech ,celkom vážne odpovedám a dúfam, že to aj v takom duchu bude z Vašej strany prijaté .Berte to odo mňa ako radu , ktorá Vám možno v budúcnosti pomôže vyhnúť sa rôznym sankciám .
jojo555
06.10.11,12:36
dakujem pekne, cize pokial sme platcami dph mesacnimi momentalne tak sa nemozme len tak stat napriklad kvartalnymi po par mesiacoch pochopil som to spravne?
KEJKA
06.10.11,14:57
môžete sa prehlásiť za Q, ale teraz to už stíhaš len od januára 2012.
latka
17.10.11,05:34
dobrý deň, chcela by som sa poradiť, či do sledovaného obratu na účely povinej registrácie za platcu DPH sa považujú aj zaplatené prijaté zálohy, a ak tak potom sa pri riadnom plnení odpočítavajú ? ďakujem