smutok
06.10.11,14:29
Môj manžel a ja sme poberateľmi invalidného dôchodku.Dnes poštárka oznámila,že od nového roku musíme mať založený účet.Keďže nemáme skoro žiadne skúsenosti /len negatívne s Tatra a VÚB bankou/s bankami,pýtam sa na Vaše skúsenosti.Máte Vy alebo Vaši príbuzní založený dôchodcovský účet v niektorej banke??Ako ste spokojní,nespokojní??Poštárka je za Poštovú banku.Veľmi pekne ďakujeme za odpovede.Krásny zbytok dňa.
GabiZ
06.10.11,12:34
Neviem, či som niečo prehliadla v legislatíve, ale z akého dôvodu musíte mať založený účet? Ako vám to odôvodnila?
GabiZ
06.10.11,12:38
Podľa môjho názoru poštárka len propaguje službu Poštovej banky, na základe ktorej si môžete tento účet zriadiť, nie musíte. Ide o tzv. Seniorkonto, áno?
buchač
06.10.11,12:50
Môj manžel a ja sme poberateľmi invalidného dôchodku.Dnes poštárka oznámila,že od nového roku musíme mať založený účet.Keďže nemáme skoro žiadne skúsenosti /len negatívne s Tatra a VÚB bankou/s bankami,pýtam sa na Vaše skúsenosti.Máte Vy alebo Vaši príbuzní založený dôchodcovský účet v niektorej banke??Ako ste spokojní,nespokojní??Poštárka je za Poštovú banku.Veľmi pekne ďakujeme za odpovede.Krásny zbytok dňa.
...na dôvody sa radšej ani nepýtaj ...

Ale len tak námatkou :
- nedá sa na hociktorej pošte hociaká suma vybrať
Niekde je to 300 € , niekde 100 € ...a aj to musíš vopred nahlásiť ...he , že vraj " mimoriadny " výber...
Svojho času som šiel chalupu vyplatiť ...vydrancoval som celú pobočku , týždeň vopred som oznámil ...
- meškanie platieb
- neskoré nabehovanie peňazí na účet ...točia nejaký ten deň zákaznícke peniaze ...brat mal vždy asi o tri skôr na účte love ako ja - to isté finančné oddelenie poukazovalo love ...:confused:...

Naštval som sa a zmenil firmu ...
smutok
06.10.11,12:51
Ona vysvetlovala,že od nového roku už treba mať založený účet,lebo soc.poisť.sa chce zbaviť zbytočného papierovania.Áno,ide o Seniorkonto!!
lubka0907
06.10.11,12:56
Nikto nikoho nemôže k tomu donútiť. Ide o to, že poštárka za to dostane odmenu (ak nie ona, tak vedúca), nemusia chodiť s dôchodkami po domoch a ušetrí jej to kopu času. Ak by ste si dali účet, tak potom by bol problém s jeho zrušením. Nie pre podmienky v zmluve, ale pre to, lebo si myslia že ľudí ukecajú a hlavne tých starších, lebo svojej poštárke veria. Poštová banka ako taká k tomu ľudí nenúti, ale samotné pošty. Majú z toho provízie.
GabiZ
06.10.11,13:00
Treba si to rozmyslieť, preto som sa pýtala na dôvody. Nemôžu vás donútiť, ak nechcete, nemusíte si zakladať účet. Sú v tom možno výhody, ale aj nevýhody, nehovoriac o platení poplatkov a následne vyberaní z účtu. Ako bolo spomenuté vyššie, niekto bude mať z toho provízie a preto na vás tlačí. Okrem toho sa ušetrí aj práca poštárok, ktoré by tým pádom nemuseli chodiť osobne a zrejme aj o to tu ide.
lubka0907
06.10.11,13:00
Kľudne si to môžete overiť na sociálnej poisťovni. :)
misoft
06.10.11,13:41
Ona vysvetlovala,že od nového roku už treba mať založený účet,lebo soc.poisť.sa chce zbaviť zbytočného papierovania.Áno,ide o Seniorkonto!! Toto je TOTÁLNA hlúposť. Poštárka jednoducho len "agitovala" za Poštovú banku a za druhé, uľahčenie práce pre poštu. Na to, aby si niekto zakladal účet lebo hento a toto, nie je žiadna "norma".

Povedal by som po našom - vychcanosť!
adi11
06.10.11,14:03
Môj manžel a ja sme poberateľmi invalidného dôchodku.Dnes poštárka oznámila,že od nového roku musíme mať založený účet.Keďže nemáme skoro žiadne skúsenosti /len negatívne s Tatra a VÚB bankou/s bankami,pýtam sa na Vaše skúsenosti.Máte Vy alebo Vaši príbuzní založený dôchodcovský účet v niektorej banke??Ako ste spokojní,nespokojní??Poštárka je za Poštovú banku.Veľmi pekne ďakujeme za odpovede.Krásny zbytok dňa.
moja kamoska ma ucet v postovej banke a je s nou spokojna, chodi jej tam aj dochodok
zalobaba
06.10.11,14:06
tá vychcanosť sa dá nazvať aj krajšími slovami - čo tak ponuka špeciálnych služieb pre dôchodcov ?

http://www.pabk.sk/sk/tlacovy-servis/tlacove-spravy/2011/osobny-ucet-dnes-vyuziva-kazdy-druhy-senior-dochod
ela77
06.10.11,14:33
Ja mám účet v poštovej banke a chodí mi tam aj dôchodok, lepšie povedané iba dôchodok. Bol založený akože výhodný dochodcovský bez poplatkov, ale tie výhody som doteraz ešte nevidela a to je už 4 roky. Rada by som zmenila na inú banku, lebo poštová banka má málo pobočiek a ešte menej bankomatov. Všetky výbery sú spoplatnené a stalo sa mi už aj to, že napriek tomu, že som tam mala dostatok peňazí a neprekročila som vyberajúci limit tak mi bankomat pri pošte odmietol dať peniaze, nešlo to ani na pošte napriek tomu, že si overili zostatok a možnosti. Nie som s nimi vôbec spokojná, chcem to zmeniť, ale to musím urobiť nový účet u iných a na sociálke to zahlásiť, ale kto žije na vidieku, tak nemá možnosť hocikedy si to zariadiť a hlavne ja žijem pri Senci a výpoveď z Poštovej musím ísť urobiť do Bratislavy, lebo v Senci pobočku nemajú. Treba si urobiť účet v takej banke aby si mala poruke bankomaty, ale i tak je lepšie platiť kartou, je to lacnejšie. Keby si si šla vybrať na poštu peniaze, tak ti to poštárka cez poštovú banku urobí, ale zase sú tam poplatky.
smutok
06.10.11,16:06
Ďakujem za Vaše odpovede,ste fajn poraďáci.Ešte raz díky.Krásny víkend,aj keď zajtra je ešte piatok.
peterkos2
06.10.11,17:56
Mám doma poštárku manželku a môžem vám povedať,že to poštárky nemajú vôbec ľahké aj čo sa týka týchto účtov.Pretože ich nútia to robiť pod hrozbou vyhodenia z práce a nakoniec ich aj tak vyhodia,lebo nebudú mať čo nosiť,keď všetkým porobia účty.Samozrejme majú za to províziu.Aj sa jej čudujem,že za tie peniaze to robí
knoflikar
06.10.11,18:52
Moj otec sa dal tiez takto od postarky nahovorit na seniorucet a doteraz to lutuje - ten ucet tam mal asi 4 mesiace az kym ho nezrusil a stalo ho to asi 20 eur. Spoplatnene je tam uplne vsetko - vklady, vybery, platby kartou, zrusenie,... Zrusenie prvy rok po zalozeni uctu stoji o dost viac ako po roku (jeho stalo cez 8 eur), nemozte vyberat kedy chcete a kolko chcete a k tomu este ten pristup... Skratka typicky komunisticky podnik tato "banka".

Btw mal tam aj vkladnu knizku ktoru tiez rusil a zostatok 80 centov mu ani nevratili - vraj sumy do 1 eura nevracaju, normalne to zaokruhlia na nulu. To svedci o serioznosti tejto institucie...
MilanH
17.10.11,12:11
Pred nedavnom si bola mama na poste po dochodok a mila teta je oznamila, ze doterajsi sposob vyplacania na ruku uz nebude mozny. Ale hned je supli papiere aby jej to socialka posielala na ucet. Sranda je ale v tom, ze tie papiere boli zmluva o zalozenie senior uctu v postovej banke, za ktory sa plati ojro mesacne. (o dalsich poplatkoch ani nehovorim) No ked si tak predstavim kolko dochodcov na tom odzubu tak si posta celkom dobre prilepsi.
Zita5
17.10.11,12:14
Minule to dávali v TV (cca 1 týždeň), že takto oblbujú dôchodcov , vyjadrovala sa na základe sťažnosti hovorkyňa Pošty ...nie je to pravda , dôchodky sa budú aj naďalej vyplácať na ruku ako doteraz , len tu je ten háčik, že pracovníčky za každé uzatvorenie zmluvy pre Poštovú banku majú províziu a tak pekne zarábajú na neznalosti ľudí .Tak si to treba presne zistiť a podať sťažnosť , ak je to proti rozhodnutiu dôchodcu .
tictac7
17.10.11,12:16
...toto sa riešilo aj minulý týždeň v TV (už neviem, v ktorých správach) a teta hovorkyňa sa ospravedlnila za nedorozumenie, ale pošta bude aj naďalej vyplácať dôchodky, tak, ako doteraz. To len tety doručovateľky boli na školení a majú aj nejakú odmenu za každú lapenú dušičku, takže preto idú na dôchodcov takto zhurta a so skreslenými informáciami. Podaj sťažnosť na tú konkrétnu poštu, aj na konkrétnu poštárku.
tictac7
17.10.11,12:17
Minule to dávali v TV (cca 1 týždeň), že takto oblbujú dôchodcov , vyjadrovala sa na základe sťažnosti hovorkyňa Pošty ...nie je to pravda , dôchodky sa budú aj naďalej vyplácať na ruku ako doteraz , len tu je ten háčik, že pracovníčky za každé uzatvorenie zmluvy pre Poštovú banku majú províziu a tak pekne zarábajú na neznalosti ľudí .Tak si to treba presne zistiť a podať sťažnosť , ak je to proti rozhodnutiu dôchodcu .

mimotemy ...som neodpisovala :) len mi to dlhšie trvalo, kým som doklepala :D
GabiZ
17.10.11,13:01
Pred nedávnom sme tento problém riešili tu http://www.porada.sk/t177893-p2-postova-banka.html.
Netreba sa nechať nachytať. :)
MilanH
17.10.11,13:02
No pekne. No to som teda nevedel. A je dost mozne, ze to este vela ludi nevie.
Chobot
17.10.11,13:53
Pred nedávnom sme tento problém riešili tu http://www.porada.sk/t177893-p2-postova-banka.html.
Netreba sa nechať nachytať. :)

Témy som spojil .... len aby ste sa nečudovali...
misoft
17.10.11,14:17
No pekne. No to som teda nevedel. A je dost mozne, ze to este vela ludi nevie.
Pravdaže nevie! Okrem toho: Dôchodcovia (tí starší) sú tak dôverčíví, že skočia na každú volovinu a zhltnú to aj s navijákom (prípady "pomoci" kamarátovi v nemocnici, "kontrola zo sociálky" a pod.). Darmo sa všade vraví, aby si dávali pozor, v televízii medializujú všetky podvody na dôchodcoch, tí sa zadušujú, že si dajú pozor, ale o pár dní ich ogabú o úspory najprimitívnejším spôsobom. Aj tvrdenie, že sa dôchodky budú vyplácať len na účty, je odrb, na ktorí skočia. Ja by som tvrdil, že poštové doručovateľky, ktoré toto hlásia poberateľom dôchodkov, sa dopúšťajú podvodu.
Katy a R
17.10.11,14:45
Pred nedavnom si bola mama na poste po dochodok a mila teta je oznamila, ze doterajsi sposob vyplacania na ruku uz nebude mozny. Ale hned je supli papiere aby jej to socialka posielala na ucet. Sranda je ale v tom, ze tie papiere boli zmluva o zalozenie senior uctu v postovej banke, za ktory sa plati ojro mesacne. (o dalsich poplatkoch ani nehovorim) No ked si tak predstavim kolko dochodcov na tom odzubu tak si posta celkom dobre prilepsi.

.. treba si uvedomiť, že aj poštárky majú v pracovnej náplni ponúkať tento účet ... nuž a podaktoré (bohužiaľ) si zvolia takýto spôsob :mee::mee::mee:

našim to poštárka tiež nanútila:mad: - už pred tromi rokmi (presne so slovami - že SP už nebude vyplácať hotovosť).
- moja skúsenosť:
keďže je tento účet dosť drahý a zmeniť spôsob vyplácania dôchodku trvá niekoľko mesiacov - zriadila som im k účtu IB (vyjde to lacnejšie - viď saz poplatkov PB;)) ... a neskôr som im založila iný účet (bez poplatkov). Samozrejme, treba požiadať o zmenu poukazovania dôchokových dávok - buď na nový účet, alebo sa môžu vrátiť späť - k vyplácaniu v hotovosti. Veľa starších ľudí chce radšej tie peniažky do ruky. (aj keď to možno nie je bezpečné)
brezicka
21.05.12,19:51
Zdravim, nechcem zakladat novu temu, ked PB je tu uz dost diskutovana :D , ale pozerala som pre mamu (na dochodku, nad 65r, co je v niektorych bankach uz nevyhoda) nejaky ucet pre seniorov, aby bol k nemu i-banking a moznost precerpania (len pre istotu) a dostala som sa aj k PB. Podla cennika mi ale nepripada Dochodok Aktiv http://www.postovabanka.sk/_img/Documents/slovensk%C3%A9%20dokumenty/sadzobnik%20poplatkov/2012/SADZOBNIK_PABK_A4_4F_ucinnost_od_16_04_2012_web.pd f az tak nevyhodne.... Ma niekto prosim skusenost konkretne s tymto ich uctom? Vedel by mi niekto povedat, ci su tam nejake poplatky neuvedene v cenniku, resp. ako je spokojny s tymto uctom?
Vdaka.
buchač
22.05.12,04:48
Zdravim, nechcem zakladat novu temu, ked PB je tu uz dost diskutovana :D , ale pozerala som pre mamu (na dochodku, nad 65r, co je v niektorych bankach uz nevyhoda) nejaky ucet pre seniorov, aby bol k nemu i-banking a moznost precerpania (len pre istotu) a dostala som sa aj k PB. Podla cennika mi ale nepripada Dochodok Aktiv http://www.postovabanka.sk/_img/Documents/slovensk%C3%A9%20dokumenty/sadzobnik%20poplatkov/2012/SADZOBNIK_PABK_A4_4F_ucinnost_od_16_04_2012_web.pd f az tak nevyhodne.... Ma niekto prosim skusenost konkretne s tymto ich uctom? Vedel by mi niekto povedat, ci su tam nejake poplatky neuvedene v cenniku, resp. ako je spokojny s tymto uctom?
Vdaka.
PB nikdy viac ....
Dôchodok AKTIV
Pozri sa lepšie na body 7 - 10 ....sú to obmedzujúce kritéria , za výbery naviac sa už platí ...

Pozri na toto ....



SPOROžíro senior
SPOROžíro senior je bežný účet vedený v eurách, určený pre tých, ktorí poberajú starobný, invalidný, výsluhový, vdovský alebo sirotský dôchodok.
Podmienkou zriadenia je predloženie žiadosti o poukazovanie dávok na účet v banke, resp. potvrdenie príslušného orgánu sociálneho zabezpečenia o priznaní dôchodku.

Za mesačný poplatok získate:
zriadenie a vedenie účtu bez minimálneho vkladu a zostatku,
mesačný výpis poštou alebo elektronicky,
medzinárodnú elektronickú platobnú kartu VISA Electron,
možnosť získať povolené prečerpanie účtu.

Poplatok za vedenie účtu vyjde dokopy cca 4,50 € .....a môžeš sa realizovať s kartičkou do zbláznenia ...teda mama...a vek nie je rozhodujúci , je na dôchodku ???...JE ...

http://www.slsp.sk/downloads/sadzobnik_poplatkov_casti/sadzobnik_ob_szu_senior.pdf
Erzebeth
22.05.12,05:35
Za výber zo seniorského účtu v slsp je poplatok 15 centov a to aj za platbu kartou. Preto je z takéhoto účtu najlepšie vybrať viac hotovosti naraz, lebo už pri desiatich platbách je to 1,50 eura. Ak sa platí inkaso alebo niečo iné poplatok za takúto transakciu je vyšší.
buchač
22.05.12,06:02
Za výber zo seniorského účtu v slsp je poplatok 15 centov a to aj za platbu kartou. Preto je z takéhoto účtu najlepšie vybrať viac hotovosti naraz, lebo už pri desiatich platbách je to 1,50 eura. Ak sa platí inkaso alebo niečo iné poplatok za takúto transakciu je vyšší.
NIE ......nie je pravdou ...........................

Poplatky sa platia za výber v hotovosti ...

Poplatok
000000-0000000000/0900
Poplatok za výber hotovosti 18.04.2012 -1,90 EUR


Za platby kartou sú dokonca odmeny ....priložené je ako vzor z viacerých ....

Odmena za platbu kartou
000000-0000000000/0900
(0.50 % z transakcií platobnou kartou v celkovej sume X EUR) Odmena za platbu kartou 30.04.2012 2,33 EUR


Mesačný poplatok je ...

Poplatok
000000-0000000000/0900
Poplatok za vedenie účtu 31.03.2012 -4,90 EUR
Erzebeth
22.05.12,23:28
Mama má senior účet, a takéto platby jej tam naskakujú. Požičiam si výpis a dám sem kópiu.
buchač
23.05.12,03:11
Mama má senior účet, a takéto platby jej tam naskakujú. Požičiam si výpis a dám sem kópiu.

Mňa ale nepresvedčíš o tých poplatkoch ....uvedené citácie sú z môjho senior účtu , kopíroval som priamo z výpisu internet bankingu ...
...nemám dôvod iné dávať , respektíve skresľovať realitu .....SLSP mi za reklamu neplatí ...;)


Preto je z takéhoto účtu najlepšie vybrať viac hotovosti naraz, lebo už pri desiatich platbách je to 1,50 eura.
...a AJ kvôli tomu som z PB zdrhol ......

...kua , že vraj PB najlepšia banka Slovenska .........čo všetko sa nedá kúpiť , teda aspoň reklama tak zavádza ...
brezicka
23.05.12,09:14
PB nikdy viac ....
Dôchodok AKTIV
Pozri sa lepšie na body 7 - 10 ....sú to obmedzujúce kritéria , za výbery naviac sa už platí ...

Pozri na toto ....


Poplatok za vedenie účtu vyjde dokopy cca 4,50 € .....a môžeš sa realizovať s kartičkou do zbláznenia ...teda mama...a vek nie je rozhodujúci , je na dôchodku ???...JE ...

http://www.slsp.sk/downloads/sadzobnik_poplatkov_casti/sadzobnik_ob_szu_senior.pdf

Vdaka za odpoved, ALE dnes som bola v SLSP a tiez to nie je take jednoduche...Sporoziro Senior ma spoplatnenu KAZDU transakciu cez i-banking a + aj za ten si platis 1€ mesacne. O precerpanie si mozes zaziadat, ale nemusia ti ho schvalit a ak ano, tak len na rok, potom opatovne treba ziadat spolu. Bola som aj v PB a speci som sa pytala, ci robili nejake zmeny v poslednom obdobi, ked som sa docitala vela zlych referencii a pani povedala, ze tieto seniorske ucty su modifikovane od 11/11 alebo 10/11, takze neviem....neviem teda, ci mas s SporoziroSenior konkretnu skusenost, ale v praxi je to inak, hoci na nete to vyzera pekne :D No nic, idem zistovat dalej....
brezicka
23.05.12,09:16
Za výber zo seniorského účtu v slsp je poplatok 15 centov a to aj za platbu kartou. Preto je z takéhoto účtu najlepšie vybrať viac hotovosti naraz, lebo už pri desiatich platbách je to 1,50 eura. Ak sa platí inkaso alebo niečo iné poplatok za takúto transakciu je vyšší.

Vdaka za reakciu, mne povedali dnes v SLSP to iste...
buchač
23.05.12,09:40
Vdaka za odpoved, ALE dnes som bola v SLSP a tiez to nie je take jednoduche...Sporoziro Senior ma spoplatnenu KAZDU transakciu cez i-banking a + aj za ten si platis 1€ mesacne. O precerpanie si mozes zaziadat, ale nemusia ti ho schvalit a ak ano, tak len na rok, potom opatovne treba ziadat spolu. Bola som aj v PB a speci som sa pytala, ci robili nejake zmeny v poslednom obdobi, ked som sa docitala vela zlych referencii a pani povedala, ze tieto seniorske ucty su modifikovane od 11/11 alebo 10/11, takze neviem....neviem teda, ci mas s SporoziroSenior konkretnu skusenost, ale v praxi je to inak, hoci na nete to vyzera pekne :D No nic, idem zistovat dalej....

...brezička .....

...asi nevieš , že ja vždy v takýchto prípadoch vravím z osobnej skúsenosti !!!!!!
Teda aj tie príspevky sú v tomto duchu vedené ......

Prax je moja , teda aj skúsenosti....a čo sa týka netu , tak tieto info sú len a len vo všeobecnej rovine ...
Pozriem a osobne sa unúvam ...

No rob , ako myslíš ...nie moje love ....;)....a zmluvu predsa len na net nezavesím ...


...a ozaj , jedna vec je ešte taká.....keď máš svojho poradcu , tak sa dajú celkom pekné skutočnosti dozvedieť ( do detailov nezachádzam , nemá význam ...) ....a takúto nadštandartnú službu jaksi PB neposkytuje ...
brezicka
24.05.12,09:43
...brezička .....

...asi nevieš , že ja vždy v takýchto prípadoch vravím !!!!!!
Teda aj tie príspevky sú v tomto duchu vedené ......

Prax je moja , teda aj skúsenosti....a čo sa týka netu , tak tieto info sú len a len vo všeobecnej rovine ...
Pozriem a osobne sa unúvam ...

No rob , ako myslíš ...nie moje love ....;)....a zmluvu predsa len na net nezavesím ...


...a ozaj , jedna vec je ešte taká.....keď máš svojho poradcu , tak sa dajú celkom pekné skutočnosti dozvedieť ( do detailov nezachádzam , nemá význam ...) ....a takúto nadštandartnú službu jaksi PB neposkytuje ...
Aby sme sa rozumeli, ja netvrdim, ze PB je the best of the best :), len skratka SLSP konkretne v tomto pripade je menej vyhodna. Hovorila som o tom s riaditelkou pobocky a ona sama mi povedala, ze by si tiez zvazila,ci senior ucet je to prave..kazdopadne som vdacna za kazdu dobre mienenu radu k veci, co tvoja bola a k tomu zvyraznenemu textu v mojej sprave- nebolo to myslene zle a nechcela som sa ta dotknut(sudiac podla tych vykricnikov:(...
buchač
24.05.12,09:57
...jáj ...výkričníky ...doplnené o ..." osobné skúsenosti "...teraz som si všimol , nedáva patričný význam veta ...sorry ...
misoft
19.10.14,08:23
mimotemy

@ cjludo: Nekrič na nás!

Písanie kapitálkami (veľkými písmenami) sa považuje na fóre za kričanie, vynucovanie si pozornosti.

Ak máš svoje skúsenosti, stačí napísať raz a normálne!

Máš overené informácie? Čo má osobný účet spoločné s rozhodcovským súdom?
Okrem toho: reaguješ na tri roky starý problém! Už je to istotne dávno vyriešené.
axeco
19.10.14,08:37
Oznamenie o nutnosti vlastnit ucet pre vyplacanie dôchodku moze dat jedine Socialna poistovna, ktora dôchodky vyplaca. Pred par mesiacmi si pribuzny vybavoval dochodok. Pri spisovani ziadosti sa ho na socialke opytali, ci ho chce dostavat postou, alebo na ucet v banke. Kedze chcel na ucet, musel ist /byrokraticky/ do banky si dat potvrdit , ze vlastni ucet. Postarku treba vyhodit od dveri a nech dalej nosi dôchodok -samozrejme ak nepotrebujes vlastnit ucet. Ale je len na tebe, aku banku si zvolis. Ja mam mBank a som spokojny. Bez ohladu na to, ci si misoft mysli, ci je to vyriesene, alebo nie. Pretoze misoft jednoducho este na to nedorastol