Mia3683
06.10.11,14:43
Ahojte, chcela by som sa spytat, ako to je s nadcasmi THP pracovnikov. Vo firme THP pracovnici maju zakladnu mesacnu mzdu + premie. Ziadna pripadna praca nadcas v zmluve nie je definovana. Ale dohodnute je - iba ustne (niekedy velmi davno) - ze nadcasy pracovnikom THP nie su platene, nakolko nadcasy su v zakladnej mesacnej mzde a pripadne nadcasy je mozne cerpat ako nahr. volno. Ja ako mzdarka to takto teda robim, (vzdy sa to tu tak robilo, ja pokracujem), ziadne platenie nadcasov THP pracovnikom. Ale ... je to takto spravne? Nikdy sa nikto nestazoval, ale co ak raz bude, bude to potom mnou zle urobena vyplata?
Dakujem :)
ivka70
06.10.11,13:10
A tie nadcasy zamestnavatel nariaduje? Alebo sa riadis vypisom z dochadzky, kde maju viac hodin ako je predpisane?
Mia3683
06.10.11,20:00
nemame nariadene nadcasy. kazdy robi podla toho ako stiha, najmenej vsak 8 hod. denne a ked treba, tak je tam dlhsie. riadim sa vypisom z dochadzky.
ivka70
07.10.11,17:06
To, ze zamestnanci ostavaju v praci dlhsie ako je ich predpisany prac. cas, to este nedava narok na nadcasy.

Ak maju tolko prace, ze nestihaju pocas riadnej pracovnej doby, mali by si svoje pracovne zatazenie vydiskutovat s nadriadenym, ale stale to nie je dovod na to, aby si im ty preplacala tieto hodiny ako nadcas.

Ved teoreticky, si niekto moze po riadnej pracovnej dobe v praci este 3 hodiny citat knihu a az potom sa odpisat z dochadzky :)
Mia3683
11.10.11,07:47
logiku to ma :)
dakujem