emyly
06.10.11,16:41
Dobrý deň.
1.5.2010 som sa vysťahovala z bytu do rodičovského domu. Byt vlastnila moja mama. Hneď po vysťahovaní, teda 2.5. 2010 podpísala mama kúpnopredajnú zmluvu so svojím bratom, ktorému byt predala. Teraz mi prišlo vyúčtovanie, kde mi zarátali platby aj v mesiaci máj a jún 2010. Chcem sa opýtať, musím platiť tieto mesiace, aj keď som fyzicky nevynaložila žiaden náklad? Teda, nevykurovala som nič, žiadnu vodu som neminula, proste fyzicky som byt už neobývala....majú právo mi vyrubovať akýkoľvek poplatok, aj keď som už platila za máj v rodinnom dome? A ešte - mamin brat to na katastri vybavil až od júla...tak kto má teda tieto dva mesiace skutočnú povinnosť poplatky uhradiť? Ďakujem za odpovede.
lubica_02
06.10.11,16:53
Rozhodujúci je dátum povolenia vkladu na katastri, pre správcu na zúčtovanie platieb platí termín zmeny vlastníka bytu od prvého dňa nasledujúceho mesiaca,kedy bol vklad povolený. Nie je tu rozhodujúci termín fyzického odovzdania bytu novému vlastníkovi. Energie - voda, ÚK.... sa zapíšu na odovzdávací protokol pri odovzdaní medzi pôvodným a novým vlastníkom. Tento doklad sa odovzdá správcovi, teda energie dotýkajúce sa nákladov pre pôvodného vlastníka sú vyúčtované podľa skutočnosti, avšak platby neprislúchajú novému vlastníkovi. Rozdiel v nákladoch si vyrovnajte s bratom.