Surfista
21.01.06,20:53
Prosím poradiť.
Som SZČO, JÚ, bez pokladne v cudzej mene a na pracovné cesty používam súkromné auto. Počas roka 2005 som urobil niekoľko prac. ciest do ČR a 1x Nemecko ( v zahraničí niekedy viac ako 350 km). V intenciách ZDP a zákon o cest. náhradách chcem do nákladov zahrnúť stravné a vreckové. Spytujem sa, môžem stravné a vreckové vo vyúčtovaní prac. cesty prerátať kurzom na Sk a takto náklady zaúčtovať do PD? ( nemám žiaden doklad o nákupe Kč). Ako mám zahrnúť do prepočtov nákup PL za Kč a Euro pri ceste v zahraničí nad 350 km? Myslím tým prepočet na Sk pre určenie priemernej ceny PL. Môžem doklady o kúpe PL v zahraničí prerátať kurzom na Sk? Je tento postup aspoň trochu korektný pre prípadnú daňovú kontrolu? Ďakujem.
emily
21.01.06,19:57
Spytujem sa, môžem stravné a vreckové vo vyúčtovaní prac. cesty prerátať kurzom na Sk a takto náklady zaúčtovať do PD? - áno, prerátaš kurzom NBS dňom zúčtovania
Môžem doklady o kúpe PL v zahraničí prerátať kurzom na Sk?- áno, prerátaš kurzom NBS dňom zúčtovania
Je tento postup aspoň trochu korektný pre prípadnú daňovú kontrolu? - áno, len budeš musieť mať nejaké doklady, dokazujúce cestu do zahraničia
Surfista
22.01.06,14:32
Ďakujem za názor.
enad
14.03.06,18:06
Ahojte,
ja mám takéhoto SZČO. Učiteľka francúžštiny bola na 10 dňovom študijnom pobyte vo francúzsku. Letenku si kúpila v Sk. Predtým si vybrala 100 EUR. Vo francúzsku si vybrala z bankomatu ďalších 400 EUR. Po návrate zo SC na firemný účet vložila 660 EUR. (mala so sebou aj svoje vlastné EUR). Ako toto zaúčtovať a vyúčtovať v JU?
Okrem iného máva dosť často výbery z bakomatu v zahraničí, ale žiaľ s firemného účtu na súkromné účely. Ona totižto svoj firemný účet celý rok používala prevažne na súkromné účely:mad: a včera sme sa prvý krát zoznámili.....Neviem sa vysomáriť z tej SC do FR.
Skúste niekto poradiť.
Ďakujem a želám pevné nervy posledné dni daňových priznaní!