18lenussa
06.10.11,21:19
Čo hrozí dlžníkovi ak neuhradí svoje záväzky ..ako si ich môže veriteľ vymáhať (nemyslím tým ale zabezpečenie záväzku).
Ako sa môže dlžník zabezpečiť aby v budúcnosti nemal problém z uhrádzaním záväzkov?
dakujem
zk24
06.10.11,19:28
Čo hrozí dlžníkovi ak neuhradí svoje záväzky ..ako si ich môže veriteľ vymáhať (nemyslím tým ale zabezpečenie záväzku).
Ako sa môže dlžník zabezpečiť aby v budúcnosti nemal problém z uhrádzaním záväzkov?
dakujem

Súd.
Tak, ze neobjedna tovar / sluzby za vyssiu hodnotu ako dokaze zaplatit :cool:
18lenussa
06.10.11,19:51
No viem že súd, exekúcia ale viacej toho neni? Myslím tým aj záväzky voči poisťovni, zamestnancom a iné.
srska
06.10.11,19:54
no, veľmi by ti pomohlo, keby si si prečítala zákon o sociálnom a zákon o zdravotnom poistení. nájdeš tam aj to ako postupujú poisťovne pri vymáhaní svojich pohľadávok. to na škole neučia?
18lenussa
06.10.11,20:01
no možno keby chodím na nejakú školu ktorá je zamerená iba na účtovníctvo. To čo som sa učila na strednej je nepostačujúce.
ale dakujem
tictac7
06.10.11,20:04
...a ešte Zákonník práce a zákon o Správe daní a poplatokov (aj voči DÚ máš záväzky)....

Inak, daj konkrétnu otázku, dostaneš konkrétnu odpoveď, alebo si zájdi na tú stránku, čo máš odporučenú v inej, Tebou založenej téme a máš "vystaráno"....
srska
06.10.11,20:06
no možno keby chodím na nejakú školu ktorá je zamerená iba na účtovníctvo. To čo som sa učila na strednej je nepostačujúce.
ale dakujem
mne tatko vravieval: neni až tak dôležité nevedieť ale vedieť, kde hľadať.
18lenussa
06.10.11,20:26
konkrétna otázka? uf ked ja sa neviem vysomáriť dáko z toho čo sa chcem spýtať....ako riešiť problémy s plnením záväzkov(voči zamestnancom, veriteľom, poisťovniam.....všetko čo sa týka záväzkov)? a čo hrozí zo strany zamestnancov, veriteľov, poistovní a iných pri neplnení záväzkov.
camozzi
06.10.11,20:52
Hovori sa aj ine: Kde nic nie je, ani smrt neberie. Cize ak dlznik nic nema, o nic nepride. Potom si ale musi zobrat na vedomie trestno-pravnu zodpovednost za svoje ciny. V tomto state je to velmi ojedinely pripad, ktoremu predchadzaju roky (desiatky rokov) sudnych natahovaciek.