otázka
07.10.11,08:55
Ahojte,
včera sme boli zbierať orechy a nakoľko v tomto počasí ich nemám šancu na balkóne poriadne vysušiť Vás chcem poprosiť o rady a skúsenosti ohľadom ich úplného usušenia v elektrickej trúbe tak, aby škrupina bola suchá, no nevysušilo sa jadro. Vopred ďakujem za akékoľvek rady a skúsenosti.
bupi
07.10.11,09:20
Staci ich dat najlepsie do krabice od ovocia, ta je dost velka a vylozit na skrinu, ak nemas miesto, tak na parapetnu dosku, alebo hocikde inde vyschnu pri izbovej teplote. Nikdy sme orechy nesusili v rure a nic sa im nestalo. Obcas ich treba poprehrnat, je dobre , ak su v tenkej vrstve. Je to zbytocne susit v rure a este sa tym aj znicia cenne latky.


Len si predstav, ako by niekto susil dve vrecia orechov v rure, lebo aj take urody niekto mava...:rolleyes:
pepsikova
07.10.11,09:26
...môžeš aj na biely papier na zem vysypať doma v byte,ja tak suším, keď mám veľa a prší..občas prehrniem,otvorím vetračky a nič sa nestane...(ale len ak nemáš doma pažravého havina, čo ti bude na ne chodiť:)
...ale do trúby nedávaj...
otázka
07.10.11,10:55
Ďakujem za odpovede, inak toto sú spôsoby, ktoré nie sú možné, pretože máme 2 kocúrov, už minulý rok to bola sodoma - gomora a na skriniach majú svoje " pelíšky ", keďže mačky milujú výšky. Podarilo sa mi vygoogliť že sa majú sušiť pri max. teplote 25 stupňov, tak som dala 1 plech na skúšku do teplovzdušnej trúby na program aj s ventilátorom. Tie orechy sú úplne mokré a to by mi chalani ( kocúrici ) úplne všetko došpinili, keby ich napadlo zahrať si futbal s nimi .... :)
arizona
07.10.11,11:13
Ja na susenie orechov, sipok a pod. pouzivam tie oranzove sietkove obaly zo zemiakov.
Zavestit niekde ,kde nezavadzaju, nedavat plne vrecko, aby sa dali dobre poprehnat.

Ked je slniecko, tak zavesit von, inak staci aj izbova teplota.
otázka
07.10.11,14:19
Doplním pre niekoho, v tejto situácii....ozaj 25 stupňov v rúre, ono je to vlastne ako ventilátor, orechy sú osušenené, vzhľadom na to že boli úplne mokré....každopádme ich treba ešta pár dní nechať ma vzduchu, no čo už, budem radšej okrikovať loptošov, kým si dúfam zvyknú, ale neviem si jednoducho koláč alebo zákusok bez orechov predstaviť...ďakujem Vám....

Zuzama