vlčica2
07.10.11,09:04
Dobrý deň, živnostník mi teraz povedal, že už tri mesiace "zamestnáva" zamestnanca na TPP, lenže až doteraz som o ňom vôbec nevedela... Chce, aby som ho dodatočne prihlásila od júna 2011, dá sa to vôbec? a ak áno, má s tým niekto skúsenosti?
STRELEC
07.10.11,07:11
Samozrejme, že sa to dá, ale znamená to pokuty. Sociálna poisťovňa teraz ide po pokutách bez milosti. Daňový úrad detto. Ten DÚ spomínam, kvôli prípadnej potrebe doplnenia registrácie na daň z príjmov zo záv. činnosti. Tú možno nemá onen živnostník.

Prihláška zamestnávateľa a prihláška zamestnanca na Soc. a ZP sa vypisuje normálne, klasicky. Len výrazne po termíne.
STRELEC
07.10.11,07:13
Ešte doplním : poponáhľal by som sa. beží termín na podanie "Prehľadu ... " na DÚ. Túto pokutu si môže "živnostník" ešte ušetriť.
vlčica2
07.10.11,07:16
ďakujem, lenže ten živnostník už v týchto mesiacoch zamestnával dohodárov. prihlášku zamestnanca na Soc. a ZP chápem, lenže čo s mesačnými výkazmi do SP a ZP, mám ich podať ako dodatočné alebo opravné...?
ešte raz ďakujem za odpoveď:)
Ivenka
07.10.11,07:19
Opravné výkazy na SP a ZP a takisto aj Prehľad na DU za 2,Q ak bola zrazená daň.
Llívia
02.07.12,07:48
Samozrejme, že sa to dá, ale znamená to pokuty. Sociálna poisťovňa teraz ide po pokutách bez milosti...
Má niekto skúsenosť s tým, že by Sociálna poisťovňa dala pokutu za neskoré prihlásenie zamestnana, ak ide iba o jeden deň? Ide o to, že firma má dohodára (je prihásený v Soc. poisťovni), keby ho zobrala do HPP od dnes, tak príde o 2 dni dovolenky (keby bol v HPP od 1.7., tak o dovolenku nepríde).
Tweety
02.07.12,07:50
Má niekto skúsenosť s tým, že by Sociálna poisťovňa dala pokutu za neskoré prihlásenie zamestnana, ak ide iba o jeden deň? Ide o to, že firma má dohodára (je prihásený v Soc. poisťovni), keby ho zobrala do HPP od dnes, tak príde o 2 dni dovolenky (keby bol v HPP od 1.7., tak o dovolenku nepríde).
ÁNo, dáva pokuty za neskoré prihlásenie. A k tej druhej otázke, kedže nebude mať odpracovaný celý mesiac, teda od 1.7.-, do nároku na PČ dovolenky sa júl nebude počítať.
Llívia
02.07.12,08:25
ÁNo, dáva pokuty za neskoré prihlásenie. A k tej druhej otázke, kedže nebude mať odpracovaný celý mesiac, teda od 1.7.-, do nároku na PČ dovolenky sa júl nebude počítať.
To nebola otázka, ale konštatovanie :--- A s predpokladom, že zamestnanec odpracuje aspoň 60 dní, čiže bude mať nárok na dovolenku za kalendárny rok (pomernú časť). Zamestnávateľ ho nechce o tie dva dni "ukrátiť", tak snáď bude SP milosrdná a pokutu za jeden deň nedá.
maja
02.07.12,08:34
No neviem, veď 1.7. bolo v nedeľu a keď ho dnes prihlási s týmto dátumom, tak to snáď v SP nebudú riešiť, či ?;)
Už skoro hodinu sa neviem prihlásiť do el.podateľne.:mad:
Llívia
02.07.12,08:58
No neviem, veď 1.7. bolo v nedeľu a keď ho dnes prihlási s týmto dátumom, tak to snáď v SP nebudú riešiť, či ?;)
Už skoro hodinu sa neviem prihlásiť do el.podateľne.:mad:
Majú výpadok elektriny. Vraj mám skúsiť tak o hodinu.
maja
02.07.12,09:05
ďakujem