Luba
07.10.11,10:08
Dobrý deň,
nejdem sa radiť, idem iba informovať. Ak sa už o tom písalo, tak pardon, nenašla som nič také.
Volala mi pani zo Soc.poisťovne, že im vrátili z ústredia ELDP, nedávno mnou odoslaný, hoci nemá žiadnu vecnú chybu, ale bol vypísaný dvoma rôznymi perami !!!!
Nakoľko mám zamestnancov na TPP málo, tak si zvyknem ELDP priebežne vypisovať rukou - čo sa dá, už pri nástupe, každý rok si pekne doplním sumu za daný rok, dokonca im to nechávam podpisovať. Po ukončení PP doplním zvyšné údaje, VZ za posledný rok, ale jasné že posledné obdobie už zamestnanec nepodpíše, už je niekde preč. (viem, že podpisy zamestnancov tam ani nemusia byť).
Takže - logicky, že keď to vypisujem priebežne, tak že pri tom použijem rôzne perá! Zásadne modré. Ale odtiene túh sa zrejmeže líšia! Toto v Soc.poisťovni VADÍ !!! A vadilo im aj to, že za rok 2010 bol podpis zamestnanca a za rok 2011 už nebol. A dvojaké pero. Že to by mohol dopísať hocikto.
Pani, čo mi volala, sa mi ospravedlňovala, že s takou vecou ma otravuje, uznala, že je to buzerácia - doslova, ale že nech to prosím prepíšem do tlačiva, čo majú na webe, alebo nech si nechám pri ELDP jedno pero, ktorým to budem vždy vypisovať (och, ale čo keď za roky vyschne?).
Doteraz som tak poslala už x ELDP vypísaných rôznymi perami, s chýbajúcim podpisom zamestnanca za posledné obdobie a nikdy nič nevrátili, až teraz. Takže asi nemajú moc čo na práci a skúmajú takéto bizarnosti, nezmysly a nehoráznosti a otravujú tým ľudí.
Tak Vás upozorňujem, ak náhodou niekto vypisujete ELDP priebežne ručne - pozor na rôzne perá!
ewita888
07.10.11,10:33
zaujímavé... ja by som si určite dala citovať zákon, ktorý mi to prikazuje...