mandyla
07.10.11,15:02
Môj citrónovník počas minulej zimy zhodil všetky listy (neviem prečo), teraz už je husto olistený ale listy sú skôr žlté než zelené. Čo mu chýba, aký prvok, keď mu ani špec.hnojivo nepomáha? Bol presadený do špec.substrátu pred 3 rokmi, je vysoký asi 1m. A ešte jedna otázka: môžem rozsadiť orchideu keď práve kvitne? Kvitne už pol roka a nemôžem sa dočkať kedy prestane, už by veľmi potrebovala presadenie/rozsadenie. Za odpovede vopred ďakujem.
KEJKA
07.10.11,14:26
železo, horčík, pokiaľ viem.
špeciálna substrát - aké zloženie? V každom prípade tri roky bez hnojenia /?/ je dlhý čas.
podľa mňa ak sú kvety, rastlina sa nepresádza a ak kvitne, tak jej pravdepodobne nič moc nechýba ani to presadenie.
mandyla
07.10.11,16:44
Špeciálny substrát pre citrusy, kúpila som ho hotový v kvetinárstve,Citrónovník som hnojila asi 1x mesačne, aj kvetináč je primerane veľký.Možno ho treba presadiť ale najprv by som chcela pomôcť listom ak sa dá. Orchidea na začiatku mala malinké"dvojča" ktoré začalo rásť tak po dvoch rokoch a teraz v jednom kvetináči im je tesno, korienky trčia z vrchu kvetináča a presýchajú ale raz kvitne jedna potom druhá, bez prestávky, preto váham s oddelením.
Iconka
07.10.11,17:06
vypada to na chlorozu, treba pridat zelezo
Chokma
07.10.11,17:15
zlte listy - jednoznacne chyba dusik
Chokma
07.10.11,17:18
železo, horčík, pokiaľ viem.
špeciálna substrát - aké zloženie? V každom prípade tri roky bez hnojenia /?/ je dlhý čas.
podľa mňa ak sú kvety, rastlina sa nepresádza a ak kvitne, tak jej pravdepodobne nič moc nechýba ani to presadenie.

ja si praveze myslim, ze vela rastlin kvitne do umory prave vtedy, ked su vysilene. zhodila by som kvety, presadila a nejake dusikate hnojivo dala, aby sa dala do poriadku - prejavi sa to i na tmavej farbe listov.

Ale Kejka asi s tymi kvetmi myslela orchideu, tak to je o inom. Tam suhlasim. ;):)
Chokma
07.10.11,17:24