KatarinaNR
07.10.11,16:45
Poraďáci, chcela by som sa opýtať, aké dokumenty je potrebné mať v predajni. Mám na mysli inšpekčnú knihu, pokladničnú knihu, reklamačný, sanitačný a prevádzkový poriadok, aké ešte ďalšie? (prípadne nejaké kópie dohôd, pre inšpekciu práce).... ďakujem.
KatarinaNR
09.10.11,07:26
nikto nevie poradiť? :-(
Mila123
09.10.11,07:32
čo sa predáva?
KatarinaNR
09.10.11,07:38
konkrétne sa predávajú vitamíny, výživové doplnky..... tu je to trochu špecifické, lebo sa jedná ako s potravinami, tu potrebuje ak potvrdenie od lekáraa, a potrebujú ho aj zamestnanci? a čo ešte keď sa jedná o potraviny alebo potravinové doplnky?
ale idem mi aj o všeobecné veci, keby sa napr. predávali len domáce potreby, ďakujem
Mila123
09.10.11,07:43
konkrétne sa predávajú vitamíny, výživové doplnky..... tu je to trochu špecifické, lebo sa jedná ako s potravinami, tu potrebuje ak potvrdenie od lekáraa, a potrebujú ho aj zamestnanci? a čo ešte keď sa jedná o potraviny alebo potravinové doplnky?
ale idem mi aj o všeobecné veci, keby sa napr. predávali len domáce potreby, ďakujem
všetci, kt. prichádzajú do styku s tovarom (potravinami v tomto prípade) musia mať zdravotný preukaz, kt. vystavuje prakt. lekár.....
inšpekčná kniha nie je už potrebná...ani RUVZ ju nevyžaduje....
mala by si mať PZ či dohody zamestnancov (popr. ich fotokópie, -IP ich vyžaduje k nahliadnutiu)....
KatarinaNR
09.10.11,07:51
prepáč, ale čo je to PZ?
kópiu dohody mám, inšpekčnú knihu tiež.
napr. je potrebné aby v predajni visel prevádzkový poriadok? prípadne iné smernice?
KatarinaNR
09.10.11,07:51
aha, pracovná zmluva, nenapadlo ma to hneď
ajkariky
09.10.11,17:02
Kati a koľko je tam zamestnancov ak traja, tak musíš platiť koncesionárské poplatky Rozhlasovej a televíznej spoločnosti, dohodári a študenti sa nezapočítavajú. Inak ja platím, lebo kaviareň.
Mila123
09.10.11,17:05
Kati a koľko je tam zamestnancov ak traja, tak musíš platiť koncesionárské poplatky Rozhlasovej a televíznej spoločnosti, dohodári a študenti sa nezapočítavajú. Inak ja platím, lebo kaviareň.
predpokladám, že máš SOZA poriešenú.....
KatarinaNR
10.10.11,06:15
ďakujem, každá info je super. Ale tam je len jeden dohodár.
ajkariky
11.10.11,15:43
áno Mila123 mám
allgreen
11.10.11,16:08
ja sa pridam, tu na porade som cital ze inspekcna kniha uz nie je potrebná
treba este zivnostenske opravnenie, potvrdenie z hygieny, reklamacny poriadok aj prevadzkovy a trebalo by mat aj dodacie listy k tovaru...
dalej kniha ERP+certifikat, pokladnicna kniha
ja mam pod pultom pár návodov k vselijakym blbostiam.
PLZ doplnte ma ak som nieco zabudol,mam otverene len par dni! a bojim sa pripadnej kontroli soi alebo inej
KatarinaNR
16.10.11,07:00
ja viem tiež o týchto dokumentoch, prípadne ak by vedel ešte niekto o nejakých iných, budeme radi
Fanny62
16.10.11,15:03
Ja sa chcem spýtať, či musím mať skladové karty. Vediem jednoduché účtovníctvo, či musím viesť sklad. Ďakujem.
Evanka
16.10.11,15:20
kópiu dohody mám, inšpekčnú knihu tiež.Od 1.10.2007 je povinnosť mať inšpekčnú knihu zrušená