vici
22.01.06,09:55
Som začínajúca podnikateľka a platiteľ DPH, ako dlhodobo nezamestnaná som požiadala úrad práce - Európsky fond o poskytnutie nenávratného príspevku na začatie SZČO, dostala som 80000 Sk. živnosť mám od 20.11.2005, príspevok som dostala v januári na svoj osobný účet. Moja otázka: ako sa tento príspevok zaúčtuje v peňažnom denníku? Tento príspevok môžem použiť na nákup napr. kanc. potrieb, nájomné a iné okrem tovaru. Ako sa zaúčtuje napríklad nákup PC z týchto peňazí? Za odpovede Vám ďakujem.
VICI
Daska
22.01.06,09:18
Prijem ti ide ako POZD a vydavky tam kde patria, PC ak je do 30 000,- , kanc. potreby a najom do rezie
keri
23.01.06,14:02
Ako prijem OZD mozes dat tu dotaciu len v tom pripade,ak vies, ze celu sumu pouzijes v tom danom roku, kedy ti dotacia prisla na bank.ucet (cize v r.2005). Zvysok sumy evidujes k knihe P a Z. Ked cerpanie, das sumu ako prijem OZD a nakup ako VOZD (najom, kanc. potreby, hm.majetok do 30000,--)
Radana
23.01.06,16:18
Ja som začala podnikať v marci 2005 a v ten istý mesiac som dostala aj dotáciu z ESF. Zauctovala som celu sumu dotácie ako príjem ovplyvňujúci základ dane, nakoľko som celú sumu "minula" v r.2005, nákup kanc.potrieb, PC do 30.000,-som zaúčtovala ako výdaj ovpl.ZD. Len neviem, či mám sumu tej dotácie zaevidovať aj v knihe záväzkov, alebo v knihe pohladávok (§10b - účtovanie dotácii dľa postupov účtovania v JU). Prosím, ak máte niekto skúsenosť, poraďte mi. Ďakujem.
Daska
23.01.06,16:24
Preco to chces evidovat v knihe pohladavok alebo zavazkov??? Vsak nemas ani pohladavku voci EF ani financny zavazok.
Radana
23.01.06,16:52
Daska, veď práve to mi nešlo do hlavy, podľa mňa to tiež nemusím evidovať v knihách Z a P. Už hľadám vo všetkých možných publikáciach a som z toho celkom popletená. Ale radšej sa spýtam. Vďaka za odpoveď.