enrico50
08.10.11,17:59
Zdravím Vás všetkých...keby ste teraz uvažovali o začatí podnikania, do čoho by ste sa pustili? respektívne, do čoho by ste investovali? podelte sa s infom....budem sa tešit, každej odpovedi.
video1983
08.10.11,16:01
pohrebnictvo
enrico50
08.10.11,16:06
To je moc špeciálne odvetvie,ale asi vždy potrebné....čo myslíš, kolko kpitálu si takýá druh podnikania od začiatku vyžaduje???isto tolko, kolkonemám...ale díky
STRELEC
08.10.11,16:12
Do čoho sa pustiť? Nuž do toho k čomu máš vzťah, čo vieš a v čom máš skúsenosti (alebo to aspoň predpokladáš, že vieš) a v poslednom rade aj na čo máš peniaze.
Pohrab sa na Porade.
video1983
08.10.11,16:19
neviem , skor by som siel po tom co ma neohrozi v pripade dalsej recesie, pohrebnictvo je jedna moznost , pretoze ludia umieraju stale, stari ludia si setria na pohreby,

dalsia moznost je domov dochodcov- aky problem je u nas dostat stareho cloveka do takeho domova? samozrejme naklady su vysoke ale navratnost je trvanliva!

je to velmi vela, vsetko zalezi od financii a v neposlednom rade aj od toho co napisal STRELEC
STRELEC
08.10.11,16:23
Ľudia umierajú sice stále, ale aj firiem, čo sa o tieto veci postarajú je habadej. Ale konkurencia je prakticky vo všetkom, nie?
enrico50
08.10.11,16:26
Vďaka strelec za radu.Ale na ten smer si netrúfam.A mimochodom,aj po legislatívnej stránke je veľmi ťažké vybaviť všetko k tomu, čo je potrebné.Skús mi pordit niečo, čo by bolo jednoduchšie, ale skvelé....i ked isto ani ty doma nemáš čarovnú gulu:D
video1983
08.10.11,16:26
STRELEC keby takto rozmysla kazdy , tak ziadne ine nove firmy nevznikaju.....
preto treba byt lepsi ponuknut nieco naviac ako ta co uz existuje...
STRELEC
08.10.11,16:26
Ten domov dôchodcov - to by sa mi celkom páčilo. Pravdu povediac - s jedným chlapíkom sme dosť nad tým meditovali. Mal presnú predstavu a vzor z jedného rakúskeho zariadenia ...
enrico50
08.10.11,16:32
to je pravda tiež, i ja sám som už na tú tému čo to počul....ten dom dochodcov, pripúštam, má to čo to do seba...
video1983
08.10.11,16:33
DD je zlata bana! pravidelne mesacne platby! :o
STRELEC
08.10.11,16:39
A čo takto politika? Je to vlastne podnikanie ako každé iné, ale treba mať na to o.i. aj "hrošiu kožu" a "žalúdok". Bruško narastie samé
video1983
08.10.11,16:41
A čo takto politika? Je to vlastne podnikanie ako každé iné, ale treba mať na to o.i. aj "hrošiu kožu" a "žalúdok". Bruško narastie samé

az mas hlas podobny Ficovmu hlasu tak ano :D
Ice dive
08.10.11,16:52
no starobinec je síce dobrý nápad, avšak aká je priemerná výška dôchodku na slovensku??? cca 330 € ??? dôchodca potrebuje jesť, v starobinci potrebuješ 24 hodinovú starostlivosť nejakej sestričky, každý jeden dôchodca môže požadovať nejakú špeciálnu stravu/dietu, cukrovkári srdciari ľudia s altzheimerom.... denná dávka pri cestovných náhradách je 8,8 € (x 30 dní v mesiaci 264 € len na stravu...)

no a ak to chceš robiť len preto, že zaryžuješ... tak to môžeš rovno zabaliť, lebo väčšina slovenských dôchodcov žije od dôchodku k dôchodku, celý dôchodok im zobrať nemôžeš tušim nejakých 80 € im musí zostať ako dajaké minimálne vreckové... a na to, že rodinný príslušníci niečo prispejú je skôr scifi ako reálna šanca...

nehovoriac o tom, že budeš musieť urobiť veľmi veľkú prvotnú investíciu do zariadenia a zamestnancov potrebuješ od prvého dňa... záverom je to dosť náročné na psychiku, každú chvíľu ti môže zomrieť zopár klientov...

a čo takto skúsiť pohrebníctvo pre domácich miláčikov, čoraz viac ľudí má psa/mačku, fredku a pod za domáceho miláčika, investujú do svetríkov, veterinára krmiva, kaderníka a pod... tak prečo neponúkať pohreby a poslednú cestu pre domácich miláčikov spolu s cintorínom... v Prahe to vraj celkom dobre funguje... a konkurencia nie je taká veľká ako pri tom normálnom pohrebníctve...
STRELEC
08.10.11,16:58
Domnievam sa, že kríza ešte len prichádza. A tak začínať s podnikaním, ale aj sa v ňom udržať môže byť rovnako zlé. Sociálna a zdravotná starostlivosť o seniorov má a bude mať vždy svojich klientov. Kalkulácie bez konkrétnosti nemajú zmysel. Tieto služby sú a budú ziskové alebo stratové - to je tá konkrétnosť.
video1983
08.10.11,17:06
no starobinec je síce dobrý nápad, avšak aká je priemerná výška dôchodku na slovensku??? cca 330 € ??? dôchodca potrebuje jesť, v starobinci potrebuješ 24 hodinovú starostlivosť nejakej sestričky, každý jeden dôchodca môže požadovať nejakú špeciálnu stravu/dietu, cukrovkári srdciari ľudia s altzheimerom.... denná dávka pri cestovných náhradách je 8,8 € (x 30 dní v mesiaci 264 € len na stravu...)

no a ak to chceš robiť len preto, že zaryžuješ... tak to môžeš rovno zabaliť, lebo väčšina slovenských dôchodcov žije od dôchodku k dôchodku, celý dôchodok im zobrať nemôžeš tušim nejakých 80 € im musí zostať ako dajaké minimálne vreckové... a na to, že rodinný príslušníci niečo prispejú je skôr scifi ako reálna šanca...

nehovoriac o tom, že budeš musieť urobiť veľmi veľkú prvotnú investíciu do zariadenia a zamestnancov potrebuješ od prvého dňa... záverom je to dosť náročné na psychiku, každú chvíľu ti môže zomrieť zopár klientov...

a čo takto skúsiť pohrebníctvo pre domácich miláčikov, čoraz viac ľudí má psa/mačku, fredku a pod za domáceho miláčika, investujú do svetríkov, veterinára krmiva, kaderníka a pod... tak prečo neponúkať pohreby a poslednú cestu pre domácich miláčikov spolu s cintorínom... v Prahe to vraj celkom dobre funguje... a konkurencia nie je taká veľká ako pri tom normálnom pohrebníctve...


suhlasim s tebou , len skor som mal na mysli starobinec trosku vyssej urovne, so vsetkym, kedze na svk su nejake ale aj tak musia dat ludia uplatok aby sa tam dostali, a never tomu ze vsetci dochodcovia maju len 300€ dochodok, ked je treba tak si zaplatia, o tom som presvedceny.
samozrejme ze keby to clovek robil tak to robi len pre zisk, ukaz mi jedineho uspesneho podnikatela ktory to robi len tak pre zabavu a nezaraba na tom :D okrem nasho statu :D
STRELEC
08.10.11,17:13
Ja som nemal na mysli starobinec. Pod tým názvom by som čakal čakáreň na smrť pre chudobných. Mal som na mysli komplexné služby a to aj smerom do okolia. Totiž často v blízkosti zariadenia bývajú seniori s občasnou potrebou služieb, alebo len s nejakým druhom služby - napríklad zdravotnícky dohľad (nie lekársky), nejaký druh servisu....
lujza.j
08.10.11,20:20
Adiks
08.10.11,21:14
Ak by som mal začať podnikať, tak v oblasti komerčného odstraňovania čiernych skládok odpadu. Na najbližších 50 rokov je práce dosť.
Dantess
08.10.11,21:51
Môj tretí biznis bude jednoznačne predaj niečoho ženám :-) topánky, kabelky, alebo aj kombinácia toho. Toto dosť ide, ikeď aj konkurencia je tu väčšia. Z Číny sa ale dajú zohnať tieto produkty doslova za pár korún a tu sa to predáva vo väčšom. Tu je ale nutnosť mať kapitál tak 20 - 25 000, aby to malo reálny zmysel a aby si sa nemusel 2-3 roky trápiť.
BXLmiami
09.10.11,05:32
neviem , skor by som siel po tom co ma neohrozi v pripade dalsej recesie, pohrebnictvo je jedna moznost , pretoze ludia umieraju stale, stari ludia si setria na pohreby,

dalsia moznost je domov dochodcov- aky problem je u nas dostat stareho cloveka do takeho domova? samozrejme naklady su vysoke ale navratnost je trvanliva!

je to velmi vela, vsetko zalezi od financii a v neposlednom rade aj od toho co napisal STRELEC
Vieš,každý sukromný lekár je aj podnikateľ a má živnosť.Neuvažoval si nikdy nad tým,prečo nemáme hospice a domovy dôchodcov?Alebo veríš tým kalerábom,že nevieme podnikať?Za súčasnej legislatívy je Domov dôchodcov číra charita,nič viac.Rozhodne sa na nom podnikať nedá.Jedine tak ako za Tomanovej,vytunelovať a zavrieť.
enrico50
03.11.11,10:36
Ďakujem za radu, táto ma docela zaujala.Už som nad tým rozmýšlal, že by to mohlo stáť sa týmto smerom vydať.