Stevo_Alex19
09.10.11,07:06
Zdravím,

chcel by som sa spýtať či je možné prejsť zo živnosti na s.r.o. a ak áno ako ? Je potrebné najprv zrušiť živnosť a potom založiť s.r.o. alebo ako to skombinovať tak aby som fungoval rovnako ako teraz fungujem na živnosť proste robim weby a fakturujem... Je to pri s.r.o.-čke v niečom iné ? Treba robiť niečo viac alebo stačí to čo doteraz, dostanem zakázku, spravím, vyfakturujem... Ako je to tam s odvodmi, dphčkou a zdravotnou ?

Teraz si platím dobrovoľné odvody, platím si zdravotné poistenie a ešte nie som platcom DPH. Budúci rok už ale budem povinným platcom odvodov. Chcem sa spýtať aké sú tam rozdiely, ak by som si spravil s.r.o. kedy sa stanem povinným platcom odvodov, ako je to so zdravotným poistením a kedy sa stáva s.r.o. povinným platcom DPH.

A ešte mám poslednú otázku, z akej čiastky sa odvádza daň z príjmu ? Chcem vedieť koľko si mám odložiť lebo si radšej odkladám už vopred aby som mal istoty keďže zákazky nie sú stále. Ak som za celý rok zarobil 10 000 € z toho náklady na server domény a ďalšie veci spojené s podnikaním boli 1500 €. Z akej čiastky sa odvádza daň ? Z celých 10 000 alebo z 10 000 - 1500 ?

Vďaka.
Mila123
09.10.11,05:25
Zdravím,

chcel by som sa spýtať či je možné prejsť zo živnosti na s.r.o. a ak áno ako ? Je potrebné najprv zrušiť živnosť a potom založiť s.r.o. alebo ako to skombinovať tak aby som fungoval rovnako ako teraz fungujem na živnosť proste robim weby a fakturujem... Je to pri s.r.o.-čke v niečom iné ? Treba robiť niečo viac alebo stačí to čo doteraz, dostanem zakázku, spravím, vyfakturujem... Ako je to tam s odvodmi, dphčkou a zdravotnou ?

Teraz si platím dobrovoľné odvody, platím si zdravotné poistenie a ešte nie som platcom DPH. Budúci rok už ale budem povinným platcom odvodov. Chcem sa spýtať aké sú tam rozdiely, ak by som si spravil s.r.o. kedy sa stanem povinným platcom odvodov, ako je to so zdravotným poistením a kedy sa stáva s.r.o. povinným platcom DPH.

A ešte mám poslednú otázku, z akej čiastky sa odvádza daň z príjmu ? Chcem vedieť koľko si mám odložiť lebo si radšej odkladám už vopred aby som mal istoty keďže zákazky nie sú stále. Ak som za celý rok zarobil 10 000 € z toho náklady na server domény a ďalšie veci spojené s podnikaním boli 1500 €. Z akej čiastky sa odvádza daň ? Z celých 10 000 alebo z 10 000 - 1500 ?

Vďaka.
mimotemy na začiatok jedna rada, nájdu si človeka, kt. sa bude o tvoje účto starať....síce mu niečo zaplatíš, ale nebudeš mať možné problémy....
daň z príjmov FO v tvojom prípade môžeš postupovať v súlade so zákonom o dani z príjmov podľa § 6 ds. 10, v tvojom prípade zaplatíš nižšiu daň a ešte si budeš môcť uplatniť § 11 daň zákona, t.j. nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka (predpokladám, že nie si poberateľom SD, popr. výsluhového dôchodku)
a s.r.o.? či FO by si mal ostať? na porade je hádam 100 či viac príspevkov týkajúcich sa výhod či nevýhod právnickej či fyzickej osoby....tak skús hľadať....
Stevo_Alex19
09.10.11,06:02
Samozrejme ze som hladal.

Googloval som aj po porade aj mimo nej ale ked si pozriem datumy prispevkov s rokmi 2008 - 2010 neviem ci sa to da pokaldat za aktualne...
Mila123
09.10.11,06:03
Samozrejme ze som hladal.

Googloval som aj po porade aj mimo nej ale ked si pozriem datumy prispevkov s rokmi 2008 - 2010 neviem ci sa to da pokaldat za aktualne...
mne sa nechce prehľadávať články, príspevky...ale pravidelne tu chodím a čítam.....sú aj novšie, kt. stále platia.....
Melnick
09.10.11,07:11
Zdravím,

chcel by som sa spýtať či je možné prejsť zo živnosti na s.r.o. a ak áno ako ? Prejsť ? nesprávna formulácia. Ty môžeš mať svoju živnosť a zároveň môžež mať aj s.r.o., v ktorej budeš jediným konateľom.Je potrebné najprv zrušiť živnosť a potom založiť s.r.o. alebo ako to skombinovať tak aby som fungoval rovnako ako teraz fungujem na živnosť proste robim weby a fakturujem... Je to pri s.r.o.-čke v niečom iné ?Je to hlavne strašne rozsiahla téma Treba robiť niečo viac alebo stačí to čo doteraz, dostanem zakázku, spravím, vyfakturujem... Ako je to tam s odvodmi, dphčkou a zdravotnou ? Tak tu by som Ti odporučila skontaktovať sa s účtovníčkou v Tvojom okolí a dohodnúť si s ňou konzultáciu na túto tému.
Teraz si platím dobrovoľné odvody, platím si zdravotné poistenie a ešte nie som platcom DPH. Budúci rok už ale budem povinným platcom odvodov. Chcem sa spýtať aké sú tam rozdiely, ak by som si spravil s.r.o. kedy sa stanem povinným platcom odvodov, ako je to so zdravotným poistením a kedy sa stáva s.r.o. povinným platcom DPH. Aj toto Ti vysvetlí. :)

A ešte mám poslednú otázku, z akej čiastky sa odvádza daň z príjmu ? Chcem vedieť koľko si mám odložiť lebo si radšej odkladám už vopred aby som mal istoty keďže zákazky nie sú stále. Si veľmi zodpovedný ak to skutočne takto riešiš, preto neľutuj zaplatiť dobrú účtovníčku. Raz to určite oceníš. :) Ak som za celý rok zarobil 10 000 € z toho náklady na server domény a ďalšie veci spojené s podnikaním boli 1500 €. Z akej čiastky sa odvádza daň ? Z celých 10 000 alebo z 10 000 - 1500 ?

Vďaka.

Tvoje otázky by naozaj vyžadovali siahodlhú odpoveď a preto nešetri a zaplať za konzultačné hodiny / 2-3 / niekomu v Tvojom okolí, kto problematiku ovláda a uvidíš, že v konečnom dôsledku sa Ti Tvoje investované eurá vrátia. ;)
Stevo_Alex19
09.10.11,10:23
:) Tak to uz vyzera ze by to skutocne chcelo tie konzultacie.
Uz aj viem kde si to zajtra, kazdy utorok chodim do jednej firmy uctovnicku maju hned vedla kancelarie kde pracujem ja tak ju na chvilu vyrusim :)
Dakujem za rady vsetkym. Prijemnu Nedelu :)

Dufam ze to nebude tak strasne, nasiel som aj na internete firmu kde mi za 400 € vraj srocku zalozia. Tak sa poradim s ekonomkou, a aby som si to ulahcil radsej dam tych 400 euro.
Economic
10.10.11,10:32
:) Tak to uz vyzera ze by to skutocne chcelo tie konzultacie.
Uz aj viem kde si to zajtra, kazdy utorok chodim do jednej firmy uctovnicku maju hned vedla kancelarie kde pracujem ja tak ju na chvilu vyrusim :)
Dakujem za rady vsetkym. Prijemnu Nedelu :)

Dufam ze to nebude tak strasne, nasiel som aj na internete firmu kde mi za 400 € vraj srocku zalozia. Tak sa poradim s ekonomkou, a aby som si to ulahcil radsej dam tych 400 euro.

Pre Teba je naozaj dôležité, aby Ti to niekto vysvetlil. Hlavne v tom všetkom musíš mať jasno. Takéto konzultácie považujem za nevyhnutné a veľmi potrebné.
Založiť sro nie je žiadny problém. Sú profesionálne firmy, ktoré zakladajú sro za výhodnú cenu rýchlo a spoľahlivo.