Michal Hedera
09.10.11,09:03
So spoločníkom ideme zakaladat vos-ku za určitým cielom podnikania(vos-ku koli minimálnym nákladom na kapitál). Moja otázka znie či si budem môct založit aj ja sám živnost a popri tom byt partnerom vo vos-ke?je to možné?plynú mi z prípadného súbehu určité povinnosti?

V konečnom stave budem študent denného študia pracujúci na polovičný uväzok, majitel živnosť a partner vo v.o.s..

ĎAKUJEM za každú jednu radu.
Mila123
09.10.11,07:08
So spoločníkom ideme zakaladat vos-ku za určitým cielom podnikania(vos-ku koli minimálnym nákladom na kapitál). Moja otázka znie či si budem môct založit aj ja sám živnost a popri tom byt partnerom vo vos-ke?je to možné?plynú mi z prípadného súbehu určité povinnosti?

V konečnom stave budem študent denného študia pracujúci na polovičný uväzok, majitel živnosť a partner vo v.o.s..

ĎAKUJEM za každú jednu radu.
prečo taká kombinácia?
Michal Hedera
09.10.11,07:11
V začiatkoch podnikania musim pracovat aby som získal kapitál, voska ja určená len za cielom jedneho druhu podnikania a moj spoločník nesúhlasi s rozšírenim činnosti o dalšiu službu, teda ju budem musiet vykonávat na živnost...
Melnick
09.10.11,07:16
Mám priateľku, ktorá v začiatkoch podnikania riešila v.o.s. - môžem Ti povedať, že je to najhoršia forma podnikania, nielen z môjho a jej pohľadu, ale aj z pohľadu niekoľkých iných účtovníkov. Ak sa mýlim :) prepáč , som iba človek.
Mila123
09.10.11,07:18
Mám priateľku, ktorá v začiatkoch podnikania riešila v.o.s. - môžem Ti povedať, že je to najhoršia forma podnikania, nielen z môjho a jej pohľadu, ale aj z pohľadu niekoľkých iných účtovníkov. Ak sa mýlim :) prepáč , som iba človek.
som toho istého názoru.....
Ice dive
09.10.11,07:49
aké sú výhody podnikania formou V.O.S.? však oproti sro je tam neobmedzené ručenie celým majetkom spoločníkov...
nebolo by jednoduchšie podnikať ako sro? veď založenie sro sa dá zrealizovať na kľúč do 450 €... takže aké minimálne požiadavky na kapitál pri VOS???
sroservis
12.10.11,08:19
Dobrý deň, zákon zakazuje jednej osobe len účasť vo viacerých obch. spoločnostiach na pozícii spoločníka s neobmedzeným ručením (§ 56 ods. 5 obch. zák.). Podnikať na živnosť teda popri spoločníctve vo vos, podľa môjho názoru môžte.