manyno
09.10.11,09:44
Zdravim.
Kedze v tomto obore nemam ziadne znalosti a hladanie po nete je pracne obraciam sa na toto forum.

V minulosti som bol tri mesiace nezamestnany. Islo o mesiace december 2006, januar - februar 2007. Ziaden urad prace ani dalsie urady som nenavstivil a neohlasoval sa.
Kedze nik za mna neodvadzal ziadne odvody mam zaujem vediet ake nasledky prip. penale z toho plynu. Samozrejme mam zaujem aj ked dodatocne si tieto odvody zaplatit a vsak neviem na aky urad sa mam obratit a o ake odovdy ide.
Viete niekto poradit?

Dakujem ;)
Mila123
09.10.11,07:46
iba tvoja ZP sa môže ohlásiť, že jej chýba doba (prašulky)........ak sa nemýlim má na to nejakých 5 rokov....
truch
09.10.11,07:52
iba tvoja ZP sa môže ohlásiť, že jej chýba doba (prašulky)........ak sa nemýlim má na to nejakých 5 rokov....
Keďže si nesplnil oznamovaciu povinnosť, tá doba na vymáhanie nie je ohraničená, teraz ZP vymáhajú dlžoby z roku 1996:(
Zdenka175
10.10.11,04:38
Ahojte, môj brat je evidovaný na Úrade práce, dnes 10.10. podpísal PZ a deň nástupu do práce je 15.10.. , zamestnal sa v ČR . S touto prac. zmluvou má ísť na UP do 7 dní? Alebo až po 15.10?? A ešte má ísť aj na zdravotnú poisťovnu aj sociálnu?? ďakujem
Mila123
10.10.11,05:00
Ahojte, môj brat je evidovaný na Úrade práce, dnes 10.10. podpísal PZ a deň nástupu do práce je 15.10.. , zamestnal sa v ČR . S touto prac. zmluvou má ísť na UP do 7 dní? Alebo až po 15.10?? A ešte má ísť aj na zdravotnú poisťovnu aj sociálnu?? ďakujem
nemusí ísť ani osobne na UP, stačí ak PZ doručí.....a navštívi ZP ...SP nemá prečo....
Zdenka175
10.10.11,06:54
Ešte by ma zaujímala ako to je , keď občan SR je zamestnaný v ČR. A na SR môže mať OL, zubára??? Či to musí mať v CR, keď je tam zamestnaný?? Ďakujem pekne
rodina1
10.10.11,07:14
Ešte by ma zaujímala ako to je , keď občan SR je zamestnaný v ČR. A na SR môže mať OL, zubára??? Či to musí mať v CR, keď je tam zamestnaný?? Ďakujem pekne

Na toto by ti Zdenka asi najlepšie odpovedali v ZP.
Keďže sa bude na ZP odhlasovať, nakoľko bude platiť ZP v Čechách, na Slovensku si bude môcť asi vykonať len nutné úkony (napr. na pohotovosti).