aktivnychlap
09.10.11,12:22
dobry den, chcel by som sa opytat, je mozne urobit obchod bez zivnosti? ide mi o jednorazovy obchod, kupa a dovoz tovaru a jeho nasledny predaj. ide o jednorazovu akciu. ako na to? a ako je to potom z danovym priznanim? dakujem.
Zita5
09.10.11,10:55
Ako na to ? Vybaviť si živnostenský list v rozsahu

kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi - maloobchod v rozsahu voľnej živnosti
sprostredkovanie obchodu v rozsahu voľnej živnosti

Inak by sa to považovalo za čierny obchod .
KEJKA
09.10.11,10:58
jednorazovo si môžeš doviezť čokoľvek ako občan a následne predať.
Pokiaľ to samozrejme nie je kamion plný elektrospotrebičov.
aktivnychlap
09.10.11,15:24
a potom to dam ako prijem do danoveho priznania? ako co? a zaplatim dan 20%? ak si otvorim zivnost ciste za ucelom jedneho obchodu, mozem ju hned nato zrusit?
marjankaj
09.10.11,15:53
jednorazovo si môžeš doviezť čokoľvek ako občan a následne predať.
Pokiaľ to samozrejme nie je kamion plný elektrospotrebičov.
No čokoľvek asi nie. Také plutónium alebo aj heroín, by mu asi neprešlo.:rolleyes:
I keď občas sa môže zadariť.:eek:
marjankaj
09.10.11,15:55
a potom to dam ako prijem do danoveho priznania? ako co? a zaplatim dan 20%? ak si otvorim zivnost ciste za ucelom jedneho obchodu, mozem ju hned nato zrusit?

A načo je to pre teba dobré?:eek:
duves
09.10.11,16:07
dobry den, chcel by som sa opytat, je mozne urobit obchod bez zivnosti? ide mi o jednorazovy obchod, kupa a dovoz tovaru a jeho nasledny predaj. ide o jednorazovu akciu. ako na to? a ako je to potom z danovym priznanim? dakujem.
www.aukro.sk predavaju tam kozmetiku, biznis je však postaveny na obchode medzi 2 FO, občanmi, bez daňoveho vysporiadania a nie je to černota. Pouvažuj, či sa to neda aj u teba.
KEJKA
09.10.11,16:31
a potom to dam ako prijem do danoveho priznania? ako co? a zaplatim dan 20%? ak si otvorim zivnost ciste za ucelom jedneho obchodu, mozem ju hned nato zrusit?
príjem z predaja hnuteľných vecí je oslobodený resp. nie je predmetom dane z príjmu - teda máš doma nejaké nepotrebné veci, alebo kúpiš niečo ale zistíš. že ti to nevyhovuje a predáš, lebo to už nemôžeš vrátiť.
Takže ten príjem nedávaš nikam.
Pre upresnenie:
20% to je sadzba pre DPH - to sa ťa vôbec netýka
19% daň z príjmu, keby si opakovane nakupoval a predával - teda mal by si živnosť.
Zita5
09.10.11,18:00
príjem z predaja hnuteľných vecí je oslobodený resp. nie je predmetom dane z príjmu - teda máš doma nejaké nepotrebné veci, alebo kúpiš niečo ale zistíš. že ti to nevyhovuje a predáš, lebo to už nemôžeš vrátiť.
Takže ten príjem nedávaš nikam.
Pre upresnenie:
20% to je sadzba pre DPH - to sa ťa vôbec netýka
19% daň z príjmu, keby si opakovane nakupoval a predával - teda mal by si živnosť.

Zadávateľ píše .... o kúpe, dovoze a predaji tovaru .Nepredpokladám a ani som nepredpokladala, že sa jedná o nepotrebné veci .Ak chce od nás dostať riadnu odpoveď, tak musí písať na rovinu o čo sa jedná a nie zovšeobecňovať .Lebo po otázkou ako je položená sa môže skrývať rôzne a každý si to vysvetlí po svojom :)
marjankaj
09.10.11,18:11
Zadávateľ píše .... o kúpe, dovoze a predaji tovaru .Nepredpokladám a ani som nepredpokladala, že sa jedná o nepotrebné veci .Ak chce od nás dostať riadnu odpoveď, tak musí písať na rovinu o čo sa jedná a nie zovšeobecňovať .Lebo po otázkou ako je položená sa môže skrývať rôzne a každý si to vysvetlí po svojom :)

Zitka veď nevieme o čo ide. Možno chce kúpiť nejaké DVD v USA pre známeho, alebo sošku Budhu zo Srí Lanky. Kvôli tomu sa živnosť nezakladá.
Povedal, že jednorazovo.
aktivnychlap
11.10.11,03:55
takze to upresnim a skonkretizujem. mam moznost kupit stroje pre salon krasy a nasledne predat jednej zakaznicke. cena strojov je cca 60000. je to nahoda, nepredpokladam, ze sa tento obchod bude opakovat. preto koli tomu nechcem otvarat zivnost. ak by som zivnost otvoril, mam otazku. mozem ju hned po 2 tyzdnoch pozastavit? a potom v danovom priznani si mozem odpocitat pausalne 40% naklady? ale idealne by bolo ak by som to vedel urobit bez zivnosti,menej papierovania.
dakujem
KEJKA
11.10.11,18:05
tak si uzavri s ním zmluvu - hoci aj nepomenovanú, alebo ZoD, nie o sprostredkovaní.
60000 EUR?, ved to by si už musel riešiť aj registráciu na DPH.
Ako občan ? Načo by ti boli také stroje?
Podľa mňa tadiaľ cesta nevedie.
živnosť? paušálne výdavky? ved do nich sa ti musí zmestiť aj OC tých strojov aj clo aj DPH. Tá tvoja známa s DPH neodpočíta, ked by to kúpila od teba.
Nech ťa zamestná na dohodu s pracovnou úlohou vybaviť, vybehať všetko okolo tých strojov a dohodnite sa len na odmene. Všetko vybavíš pre ňu ty.
aktivnychlap
11.10.11,18:34
ak to urobim ako zivnosnik, budem sa musiet zaregistrovat ako platca dph. zaregistrujem sa az po uskutocneni obchodu? ak potom zrusim zivnost, budem musiet platit dph statu? z rozdielu prijmu, teda ak sa nemylim, tak nad obrad 50000eur sompovinny byt platcom dph, teda odvediem dph z 10000 eur? dakujem.
KEJKA
11.10.11,20:35
nie, ak by to bol jednorazový obchod, tak až po jeho uskutočnení by si sa musel do 20.dňa nasledujúceho mesiaca registrovať povinne pre DPH podľa §4.
Alebo dovtedy zrušiť živnosť.
platiteľom musíš byť 12 mesiacov, potom sa môžeš "odregistrovať".
Podľa mňa to všetko zbytočne komplikuješ.
aktivnychlap
12.10.11,03:19
tak co navrhujes? ide mio toto. otvaram sro, somzivnostnik. budem tie stroje leazingovat a nechcem si ich predat do sro ako zivnostnik, zda sami to ako prilis okata spekulacia. aby mi to potom leazingovka prefinancovala.
Zita5
12.10.11,04:07
Tak nakoniec som mala dobré tušenie , ale ono je to tak, ak niekto položí tak krátku otázku , za ktorou sa skrývajú dosť podstatné veci .
KEJKA
12.10.11,05:43
tak co navrhujes? ide mio toto. otvaram sro, somzivnostnik. budem tie stroje leazingovat a nechcem si ich predat do sro ako zivnostnik, zda sami to ako prilis okata spekulacia. aby mi to potom leazingovka prefinancovala.
ak zakladáš sro, si SZCO, už nakupuješ, ešte chceš aj stroje kupovať ako občan - všetko sa dá riešiť, ale toto je taká kombinácia, že až. Nemám čo navrhovať, lebo si poožil takú krátku otázočku, naoko jednoduchú a čo sa z toho vykľulo?
Počítaj s niekoľkými hodinami odbornej konzultácie, najlepšie ak si na to niekoho nájdeš a slušne zaplatíš, kto sa tomu problému bude venovať.
Mimochodom, nedal si do prvého zadania a nie je v názve, že nie si živnostník? Aspoň z otázky to tak vyplynulo? A v skutočnosti si?
A kto komu chce lízovať? a kedy?
neuveriteľné.............
Zita5
12.10.11,05:51
Obdivuhodné je , že Kejka sa snažila pomôcť čo si u nej vážim, pretože chcela pomôcť s dobrým úmyslom ...ale zo strany zadávateľa jeho otázku považujem za nekompletnú a celkom jeho prístup považujem za získanie informácii z dôvodu obchádzania zákona a nie len jedného.
Ja osobne som v tom videla špekuláciu ......a čakala som čo sa z toho vykľuje .

Na Porade existuje aj také niečo ako je ETIKETA PORADY , ktorá hovorí ...
14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.


Porada k tomuto účelu neslúži .
aktivnychlap
12.10.11,18:09
v ziadnompripade nechcem obchadzat zakon, ide mi o to, aby to bolo zakonne. som zivnostnik, stroje by kupila ina osoba bez zivnosti a predala by mi ich.
pepsikova
12.10.11,18:21
aktivnychlap (http://www.porada.sk/member.php?u=33624)
http://www.porada.sk/images/porada_style/statusicon/user-online.png
Junior Member
Členom od: 07-11-06
Miesto:
Príspevky: 16

dobry den, chcel by som sa opytat, je mozne urobit obchod bez zivnosti? ide mi o jednorazovy obchod, kupa a dovoz tovaru a jeho nasledny predaj. ide o jednorazovu akciu. ako na to? a ako je to potom z danovym priznanim? dakujem.



a potom to dam ako prijem do danoveho priznania? ako co? a zaplatim dan 20%? ak si otvorim zivnost ciste za ucelom jedneho obchodu, mozem ju hned nato zrusit?



...ja som len nakukla, ani nejdem do konca témy,no rehocem...šak ty si aký akčný aktívny chlap?...ty pokiaľ to pozisťuješ, tovar bude dávno predaný šikovnejším podnikavcom....ale aspoň som sa zasmiala..prepáč..


...ale oceňujem, že dievčatá sa ti tu snažia pomôcť a ty špekuluješ...zamotávaš...
ewita888
12.10.11,18:25
je nejaký dôvod, prečo si tie stroje nekúpiš ty?
aktivnychlap
13.10.11,03:44
potrebujem ich prelizingovat a to nie za nakupnu, ale za trhovu-predajnu cenu
KEJKA
13.10.11,04:53
cenu ti určí LZ, to bude trhová cena.
nie je protizákonné ak kupiš stroje a (väčšinou sa to tak robí) z finančných dôvodov to ponúkneš LZ spoločnosti - existuje tzv. spätný lízing.
aktivnychlap
13.10.11,16:11
takze ak tomu spravne rozumiem, kupim stroje za 30 000 eur a ak ich trhova cena je 60 000 rozdiel mi vie lizingovka prefinancovat?
KEJKA
13.10.11,16:52
LZ ti ponúkne podmienky. Možno podľa jej názoru bude hodnota 40000 EUR, možno 60000 EUR, to ja neviem. Za tú cenu ti tie stroje kúpi a následne uzavriete zmluvu o LZ. Možno na splatkach preplatíš 20%, možno 35%, to zasa ja tiež neviem.
Neviem, nepozním, ani nemôžem vedieť konkrétne čísla, percentá. Závisí aj od toho, ktorú LZ spoločnosť si zvolíš, každá môže mať iné podmienky.
Ja som ti len napísala, že možnosť spätného LZ existuje a princíp, ako to funguje.
ewita888
13.10.11,19:12
lízingovka bude chcieť buď faktúru za nákup strojov, alebo ak fa nie je, tak znalecký posudok..
KEJKA
14.10.11,05:22
.....a ZP sú ďalšie náklady, tak napokon aby neprerobil špekulant.
ewita888
14.10.11,10:05
a ešte aj odvedie naraz DPH pri predaji lízingovke...(teda ak je platca)