sito
09.10.11,13:01
Musím vykurovať, kúriť, prekurovať, alebo sa nehať vykúriť, koľko ma to bude stáť, a čo Štát?

lujza.l

tiež som mala. bývali sme v 1-izb. byte na vyvýšenom prízemí, pod nami nevykurované nebytové priestory, na koho som mala byť nasr.tá? iba steny izby a chodby susedili z vedľajšími bytmi, kuchyňa susedila s priestorom kde boli schránky-nevykurovaná miestnosť. ale fakt ma nenapadlo ísť niekde "vyplakávať" kúpila som do izby hrubý plyšový koberec a tepla sme mali až až.
teraz bývam v 4izb. byte a kúrim si tak ako chcem ja !!!! každý ma merač a term.hlavicu a je každom ako mu je teplo alebo zima. skôr ma ser.e, že dement na poslednom poschodí nie je schopný riadne odvzdušňovať radiátory, pretože polku mám teplú a polu studenú:mad::mad: a čo nechápem, je že vykurovací systém nie je napustený celý rok, ved keby mi bola zima ja si zakúrim a aj zaplatím. tiež mi je v obyvke od podlahy zima, ale to je môj problém mám tam dlažbu,/ja som ju chcela/ tak som si kúpila papuče z ovčej kože.
tak miesto zožierania sa so susedmi, ktorí aj tak nezakúria, by som si kúpila koberce.


Bože, lujza, iluzia. Dement? Vieš, ty máš v byte hlavice, termostatické. Oni odber tepla zastavia, ale ak nie tvoje závity, všetci, ako dom, ste v riti. Šak sietém sa vypúšťa až pri poruche systému. Treba mať v tom systém. Hlavne hlava v byte. Mozog vie, že najviac je ochladzovaný od spodku, nôh! Chlad musí prejsť až do mozgu, ale nemal by poškodiť vnútorné orgány.Vieš, bača si robil obuv z oviec. Eskimák s tuleňov, masay chodí bosí, možno už nie. Je to znamenie? Eskimáčka si kúpi spartakiádky, eskimák jej hovorí, budu ti nahovno, ona, nevadí.
mona091
09.10.11,11:12
- niekto uz povazoval nekonecnu diskusiu o kureni za vyriesenu, a nechceli dalsiu diskusiu - preco?
- pre mnohych je to vecna tema, aspon na odventilovanie sa
- este dobre, ze zakladat sa mozu stale nove temy
sito
09.10.11,16:12
mona091

tak, konecne niekto, kto byva v byte, ktory nie je vykurovany ostatnymi bytmi,

ja som tiez mamin prizemny byt musela riesit kupou elektrickych zohrievacov, aby v zime mala mama tepelnu pohodu, pretoze, aj ked mala radiatory na maximum, zial, byt sa nedal vyhriat, a pivnica zospodu vyhrievana nebola,

no a teraz, ked je byt prazdny, nie som ochotna temperovat, aby ti, z prveho poschodia mali ohrev z maminho prazdneho bytu, tiez si mozu kupit ohrievace, a aspon snad pochopia, ze ta zima zospodu ku mame je ustavicne kazdu zimu, a ziel, nemozeme sa stazovat, aby mame zateplili pivnicu, a aby ju aj temerovali

No konečne niekto kto by mohol pochopiť, ale nemusí. Tiež bývam nad nevykurovanými priestormi, aj nad vchodom. A dostal som rozpočítanie nákladov. Za to že som si nastavil potrebu tepla, aby som dosiahol optimálnu teplotu v miestnostiach som uhradil 1 500 Sk. Za to, že byt má 60 m2 4 500 Sk. Chápeš? Že by som si kúpil vyhrievač, a radiátor nepoužíval. Ak bolo 4 500 Sk. 30 % priemeru na byt, 100 % je 15 000 Sk. Je pravda, že 1 500 Sk. ušetrím, ušetrím pre všetkých. A koľko by som platil za elektrinu?

Sranda, keď som si vypočítal, koľko som prispieval na mojich priamych susedov, nič. Najväčší rozdiel, podiel sa ušiel bytom na druhom konci domu. Čo mona, čo povieš na to. ;)

Ešte že môžeš odpovedať v novej téma, kým ju pár, tripár, prútkarov neuzavrie.
lujza.j
09.10.11,16:34
systém sa nevypúšťa?tak prečo ked si chcem tu v SR, zakúriť napr. v auguste /čo si zaplatím ja/ tak nič. áno ten čo býva na poslednom je poschodí je demet, už nie raz zavrel prístupové ventlily tepla do baráku, kúrilo sa v celej BA, len u nás nie.ked som volala do kotolne chlap povedal že sa kúri, len teplo nám asi stojí "pred bránou". mne je inak šuma fuk či niekto kúri alebo nekúri.
video1983
09.10.11,16:41
sito co si neostal tam kde si bol? :D

jeden odisiel druhy prisiel :---
buchač
09.10.11,16:57
systém sa nevypúšťa?....prečo
...preto !!!!!!!
Lebo sú na to rôzne dôvody :
- technické
- ekonomické
- logistické
...všetko zo všetkým súvisí ...
ked si chcem tu v SR, zakúriť napr. v auguste /čo si zaplatím ja/ tak nič.
...pri diaľových rozvodoch tepla ?????.....neblázni ....:confused:
áno ten čo býva na poslednom je poschodí je demet,už nie raz zavrel prístupové ventlily tepla do baráku,
...ten dement má potom prístup tam , kde iní tam nemajú čo hľadať ....
kúrilo sa v celej BA, len u nás nie.ked som volala do kotolne chlap povedal že sa kúri, len teplo nám asi stojí "pred bránou". mne je inak šuma fuk či niekto kúri alebo nekúri.
...mne už dupľom ...

Každý zbadá na ročnom vyúčtovaní , že ako gazdoval ...gombíkmi na radiátoroch krútil ...
Potom horko zaplače a nedoplatky platí ....čo sa mne ešte nestalo ...;)
lujza.j
09.10.11,17:07
áno ten dement má prístup:(ako sa malo ochladiť tak som už šípila konflikt, že budem musieť mať s ním kontakt. moja dcéra hned povedala, že "mama ja ho už asi napadnem, bez svedkov":):) vyučtovanie?? práve preto si krútim tak ako ja chcem!!!! ked chcem mať teplotu "na holoprda" tak si vypeckujem, ked na hrubé ponožky tak si uberiem, ale vyhovuje mi to druhé lebo pre vyúčtovanie -300e, alebo -13 000.-Sk a ešte vela krát sme boli v mínuse, tak sa už nehrám na holú upratovačku v decembri.
lujza.j
09.10.11,17:08
môj chlap v De, ked bola v júli zima tak si zakúril a mal teplo tak.... iná forma vykurovacej sústavy????
sito
09.10.11,17:09
systém sa nevypúšťa? Nevidím dôvod, ak nie je treba, znova napustenie niečo stojí, ktosi to zaplatí. Kto? No posledný. tak prečo ked si chcem tu v SR, zakúriť napr. v auguste /čo si zaplatím ja/ tak nič. Ak máte, a máte centrálneho dodávateľa, neviem si predstaviť, že si zakúriš tak, aby si mala teplo z radiátorov, leda ako na Luníku. áno ten čo býva na poslednom je poschodí je demet, už nie raz zavrel prístupové ventlily tepla do baráku, kúrilo sa v celej BA, len u nás nie.ked som volala do kotolne chlap povedal že sa kúri, len teplo nám asi stojí "pred bránou". No a nie sú náhodou dementi ostatní, že mu to umožnia? mne je inak šuma fuk či niekto kúri alebo nekúri.To je tvoj názor, ale každý byt sa podieľa na spotrebe dodaného tepla, či chce, alebo nie? Ak niekto musí platiť, to neznamená, že musí kúriť, ak nekúri platí čo najmenej.

;)
mona091
09.10.11,17:12
..Tiež bývam nad nevykurovanými priestormi, aj nad vchodom. A dostal som rozpočítanie nákladov. Za to že som si nastavil potrebu tepla, aby som dosiahol optimálnu teplotu v miestnostiach som uhradil 1 500 Sk. Za to, že byt má 60 m2 4 500 Sk. Chápeš? Že by som si kúpil vyhrievač, a radiátor nepoužíval. Ak bolo 4 500 Sk. 30 % priemeru na byt, 100 % je 15 000 Sk. Je pravda, že 1 500 Sk. ušetrím, ušetrím pre všetkých. A koľko by som platil za elektrinu?

Sranda, keď som si vypočítal, koľko som prispieval na mojich priamych susedov, nič. Najväčší rozdiel, podiel sa ušiel bytom na druhom konci domu. Čo mona, čo povieš na to. ;)

Ešte že môžeš odpovedať v novej téma, kým ju pár, tripár, prútkarov neuzavrie.


vtip je v tom, ze v maminom prizemnom byte sme museli (a budeme musiet, len co sa uz mama vrati) kurit naplno aj radiatormi, a aj doplnujucimi elektrickymi vyhrievacmi (a to viacerimi, v kazdej izbe),

pretoze
samotne radiatory byt v silnej zime byt nevykuria


ale, mala by som sa asi stazovat na nelojalnych susedov, ktori by mi mohli aspon elektrinu preplacat, ked uz ma nemozu vyhrievat, hmmm
sito
09.10.11,17:16
sito co si neostal tam kde si bol? :D

jeden odisiel druhy prisiel :---

Šak som bol tu, na Slovensku, ako som mal naň prísť?

A sito je len jedno, sít je za plnú prdel. Kde si hľadel?

:) :D:D:D ;)

úsmev, rehot, aaa je to dobré.
Stanislav 1975
09.10.11,17:19
Sitko,nechať sa vykurit?to máš od 10 do 30 eúr...
Musím vykurovať, kúriť, prekurovať, alebo sa nehať vykúriť, koľko ma to bude stáť, a čo Štát?

lujza.l

tiež som mala. bývali sme v 1-izb. byte na vyvýšenom prízemí, pod nami nevykurované nebytové priestory, na koho som mala byť nasr.tá? iba steny izby a chodby susedili z vedľajšími bytmi, kuchyňa susedila s priestorom kde boli schránky-nevykurovaná miestnosť. ale fakt ma nenapadlo ísť niekde "vyplakávať" kúpila som do izby hrubý plyšový koberec a tepla sme mali až až.
teraz bývam v 4izb. byte a kúrim si tak ako chcem ja !!!! každý ma merač a term.hlavicu a je každom ako mu je teplo alebo zima. skôr ma ser.e, že dement na poslednom poschodí nie je schopný riadne odvzdušňovať radiátory, pretože polku mám teplú a polu studenú:mad::mad: a čo nechápem, je že vykurovací systém nie je napustený celý rok, ved keby mi bola zima ja si zakúrim a aj zaplatím. tiež mi je v obyvke od podlahy zima, ale to je môj problém mám tam dlažbu,/ja som ju chcela/ tak som si kúpila papuče z ovčej kože.
tak miesto zožierania sa so susedmi, ktorí aj tak nezakúria, by som si kúpila koberce.


Bože, lujza, iluzia. Dement? Vieš, ty máš v byte hlavice, termostatické. Oni odber tepla zastavia, ale ak nie tvoje závity, všetci, ako dom, ste v riti. Šak sietém sa vypúšťa až pri poruche systému. Treba mať v tom systém. Hlavne hlava v byte. Mozog vie, že najviac je ochladzovaný od spodku, nôh! Chlad musí prejsť až do mozgu, ale nemal by poškodiť vnútorné orgány.Vieš, bača si robil obuv z oviec. Eskimák s tuleňov, masay chodí bosí, možno už nie. Je to znamenie? Eskimáčka si kúpi spartakiádky, eskimák jej hovorí, budu ti nahovno, ona, nevadí.
lubica_02
09.10.11,17:23
Bože osvieť niektoré hlavy kapustové, ktoré chcú mať systém na Úk vyhriaty aj v auguste??????!!!!!!!!!!!!Toto som teda nečakala, ani nemám slov, a tie čo mám nemôžem napísať. Nuž čo už......
sito
09.10.11,17:23
vtip je v tom, ze v maminom prizemnom byte sme museli (a budeme musiet, len co sa uz mama vrati) kurit naplno aj radiatormi, a aj doplnujucimi elektrickymi vyhrievacmi (a to viacerimi, v kazdej izbe),

pretoze
samotne radiatory byt v silnej zime byt nevykuria


ale, mala by som sa asi stazovat na nelojalnych susedov, ktori by mi mohli aspon elektrinu preplacat, ked uz ma nemozu vyhrievat, hmmm

Typická slovenská nátura. Nebudem sa domáhať svojho práva na to, aby ti správca, dodávateľ tepla zabezpečil do bytu toľko tepla, aby si mala v byte, miestnostiach teplotu v súlade so zákonom, vyhláškou 152/2005.

Nie že ti elektrinu nepreplatia, ale si dovolia aj Ťa nakopať, tak kde Ti končí miecha. Môžem za to ja, alebo niekto na porade? ;)
lubica_02
09.10.11,17:26
systém sa nevypúšťa?tak prečo ked si chcem tu v SR, zakúriť napr. v auguste /čo si zaplatím ja/ tak nič. áno ten čo býva na poslednom je poschodí je demet, už nie raz zavrel prístupové ventlily tepla do baráku, kúrilo sa v celej BA, len u nás nie.ked som volala do kotolne chlap povedal že sa kúri, len teplo nám asi stojí "pred bránou". mne je inak šuma fuk či niekto kúri alebo nekúri.
systém sa teda mimo vykurovacej sezóny teda nevypúšťa, jedine, že by ste chceli mať skorodované rozvody ÚK v dome.Kde si žila doteraz?
mona091
09.10.11,17:28
Typická slovenská nátura. Nebudem sa domáhať svojho práva na to, aby ti správca, dodávateľ tepla zabezpečil do bytu toľko tepla, aby si mala v byte, miestnostiach teplotu v súlade so zákonom, vyhláškou 152/2005.

Nie že ti elektrinu nepreplatia, ale si dovolia aj Ťa nakopať, tak kde Ti končí miecha. Môžem za to ja, alebo niekto na porade? ;)



by si sa cudoval mojho niekolkomesacneho domahania, az mi je to uz jedno, radsej si tu elektrinu zaplatim, skutocne mam mojej roboty az az, od rana do vecera, doslova, len ale nech mi nikto nevravi, aby som z lojalnosti temperovala byty na domnou
video1983
09.10.11,17:29
Bože osvieť niektoré hlavy kapustové, ktoré chcú mať systém na Úk vyhriaty aj v auguste??????!!!!!!!!!!!!Toto som teda nečakala, ani nemám slov, a tie čo mám nemôžem napísať. Nuž čo už......

nuz radsej teda nepis nic,
marjankaj
09.10.11,17:32
tak prečo ked si chcem tu v SR, zakúriť napr. v auguste /čo si zaplatím ja/ tak nič.

A to môžeš byť rada, že ti nenadávajú susedia, že ťa musia vykurovať, ak by si si neprikúrila. Neposlali ti náhodou faktúru za teplo, ktoré si im ukradla?:--- Veď fyzika funguje aj v lete, nie iba v zime.
sito
09.10.11,17:44
Sitko,nechať sa vykurit?to máš od 10 do 30 eúr...

Ahoj, Stanko! A to kde tal lacno vykurujú? Ešte, to mesačne, alebo ročné?

Stanko, ešte stále je nula.

:) :D:D:D ;)

Vieš, aj toto je kúzlo porady, nezáväzne si pokecať. A keď Ti niekto napíše, že si vybral s toho všetkého to správne. Nepoteší to?!
marjankaj
09.10.11,17:48
Ahoj, Stanko! A to kde tal lacno vykurujú? Ešte, to mesačne, alebo ročné?

Stanko, ešte stále je nula.

:) :D:D:D ;)



Vieš, aj toto je kúzlo porady, nezáväzne si pokecať. A keď Ti niekto napíše, že si vybral s toho všetkého to správne. Nepoteší to?!

To je jednorazovka.
Či chcel by si permanentku?:---
lujza.j
09.10.11,17:48
A to môžeš byť rada, že ti nenadávajú susedia, že ťa musia vykurovať, ak by si si neprikúrila. Neposlali ti náhodou faktúru za teplo, ktoré si im ukradla?:--- Veď fyzika funguje aj v lete, nie iba v zime.

zjavne nepochopené, nevadí. moj chlap je momentálne v De-Nemecko, on ked otočil v júli termo hlavicou mal teplý radiátor áno bolo to leto a bola tam zima!!!
to že má demet -domový dôverník prístup k termo-ventilom do baráku mi bolo vysvetlené ako bezpečnostný dôvod.to že to on zatvorí ja nijak neovplyvním,ale momentálne kúrime.naposledy som sa mu listom povyrážala,že to oznámim na družstvo. ale pochybujem že by si z toho "kákol"
lujza.j
09.10.11,17:52
systém sa teda mimo vykurovacej sezóny teda nevypúšťa, jedine, že by ste chceli mať skorodované rozvody ÚK v dome.Kde si žila doteraz?
.......včera ma striasli s Baobabu.
marjankaj
09.10.11,17:54
zjavne nepochopené, nevadí. moj chlap je momentálne v De-Nemecko, on ked otočil v júli termo hlavicou mal teplý radiátor áno bolo to leto a bola tam zima!!!
to že má demet -domový dôverník prístup k termo-ventilom do baráku mi bolo vysvetlené ako bezpečnostný dôvod.to že to on zatvorí ja nijak neovplyvním,ale momentálne kúrime.naposledy som sa mu listom povyrážala,že to oznámim na družstvo. ale pochybujem že by si z toho "kákol"

No možno v DE to ide. Ale tu by ti darmo pustil ventil. Keď kotolňa nekúri, tak tam budeš mať studenú vodu. Ak máte kotolňu v dome, tak sa môžete na schôdzi dohodnúť, kedy si budete kúriť.
lujza.j
09.10.11,18:00
ved ja som vyššie spomínala, že je tam asi iný vykurovací systém
sito
09.10.11,18:03
To je jednorazovka.
Či chcel by si permanentku?:---

Jednorázovka? Na doraz? Bez pernamentky? Pernamentne? Temperovať? :eek:

:) :D:D:D ;)
marjankaj
09.10.11,18:15
Jednorázovka? Na doraz? Bez pernamentky? Pernamentne? Temperovať? :eek:

:) :D:D:D ;)
Skôr nažhaviť.:D:D:D
jozka56
09.10.11,18:15
lujza.j Ti to tu natreli, a môžeš Ty za to, že v DE stačí kedykoľvek otočiť hlavicou a už sa byt vyhrieva......čudujem sa nepozornosti niektorých čítajúcich:rolleyes: vivat SK...
Takmerstarec
10.10.11,07:55
Ako to tu vlastne funguje? Dobre "rozbehnuta" tema (Nechava sa vykurovat !!!) sa podla mojho nazoru bezdovodne uzamkne, dalsia (Zlodejina tepla" - Vykurovanie suseda a ako to riešiť?) k tomu istemu problemu sa tiez rychlo uzavrie. Co si o tom mysliet? Kto su ti, co nam tu robia takuto cenzuru, rozhoduju o tom, ze k problemu uz nie je co analyzovat, riesit, navrhovat a teda aj diskutovat ?

Strucne sa pokusim zhrnut k comu sa v spominanych diskusiach dospelo:

- je potrebne rozlisovat
a) ci ide o netemperovanie bytu v dome kde kazdy byt ma lokalne vykurovanie,
b) ide o bytovy dom s centralnym zdrojom tepla (vlastna kotolna alebo odber tepla z nejakej vacsej kotolne pre viacej bytoviek alebo z teplarne),ale niekolko malo bytov ma lokalne bytove kotliky,
c) alebo ide o bytovy dom kde vsetky byty su pripojene na centralny zdroj tepla.
- dalej je potrebne rozlisovat ci cez netemperovany byt s lokalnym kurenim prechadzaju rozvody tepla do susediacich bytov alebo ho minaju co odlisuje vyhlaska pri vypoctepodielu zakladnej zlozky nakladov na spotrebovane teplo (podrobnosti vid v uzatvorenej diskusii),
- odvolavanie sa na Ustavu, ze kazdy moze temperovat byt ako uzna za vhodne, kedze Ustava dovoluje vsetko co zakon nezakazuje, je pre tento pripad nepristojne (ide v podstate o kradez ostatnym susedom a clenom celeho spolocenstva vlastnikov bytov a kradez je kriminalny cin, ktory je postihnutelny zakonmi), kedze na zaklade fyzikalnych zakonov teplo samovolne unika z priestoru s vyssou teplotou do priestoru s nizsou teplotou [v pripade ak byt nie je temperovany dlhsie obdobie prietoku tepla nezabrania ani koberce (zazracne?) ci zateplovania stropov ci podlah, tepelny tok sa vyssim tepelnym odporom spomali, ale neprerusi ak je okolie netemperovaneho bytu udrziavane na vyssej teplote trvale a byt s nizsou teplotou tiez trvale netemperovany tie straty pre spolocenstvo vlastnikov bytov budu tiez trvale],
- vykurovanie bytov tzv. gamatkami v pripadoch a) a b) uvadzanych vyssie velmi nevhodnymi vlastnostmi tohto sposobu je velmi riskantne (udajne caste uniky plynu a pri jeho obsahu vo vzduchu od 5 do 15 percent sa vytvara vybusna zmes; gamatky na rozdiel od plynovych kotlov maju iba jeden kontrolny obvod pre zabezpecenie spravneho spalovania), preto by sa mala spolocnost (zakonodarcovia) zaoberat ako ich nebezpecne pouzivanie postupne obmedzovat ci ziadat vyrobcov a dodavatelov o zvysenie ich bezpecnosti prevadzky.

Moznost ako donutit v sucasnosti spekulanta s deficitom moralky (ma lokalne vykurovanie bytu plynovym kotlom trvale vypnute), aby temperoval, spociva v odsuhlaseni platieb zakladnej zlozky (60 %) priemernych podielovych nakladov v hlasovani zhromazdenim SVB . To znamena, ze sa vypocita priemerna zakladna zlozka pre odberatelov tepla zo spolocnej kotolne v dome a takato ciastka sa mu vyfakturuje v koncorocnom vyuctovani (pre zabezpecenie priechodnosti bude potrebne mu zvysit mesacne zalohovite platby).

- Vyhlaska 358/2009 §7 odsek 10 umoznuje riesit problem tymto sposobom,

- Hladali sme pravne rady ako na takehoto spekulanta. Obciansky zakonnik v
§ 689


Nájomca je povinný užívať byt, spoločné priestory a zariadenie domu riadne a riadne požívať plnenia, ktorých poskytovanie je spojené s užívaním bytu.

§ 690


Nájomcovia sú povinní pri výkone svojich práv dbať, aby sa v dome vytvorilo prostredie zabezpečujúce ostatným nájomcom výkon ich práv.

Teda zakonodarcovia na tieto pripady mysleli v najomnych domoch, treba iba urobit pravnicky dokaz, ze tieto paragrafy maju platit aj v bytovom spolocenstve vlastnikov bytov alebo jednoducho tieto paragrafy rychle doplnit o platnost aj pre byty v osobnom vlastnictve. Fyzikalne zakony platia vsade bezohladu na vlastnictvo bytu, teplo prestupuje cez steny bezohladu na znenie zakonov z oblasti obciankeho prava.
Halli
10.10.11,08:00
Neuveriteľné o čom sa tu dokážete handrkovať. Áno vivat SK, ale kto chce kam...nech ide tam-aj do DE...aj tam je kopec De-mentov....:rolleyes:
Llívia
10.10.11,08:10
lujza.l

tiež som mala. bývali sme v 1-izb. byte na vyvýšenom prízemí, pod nami nevykurované nebytové priestory, na koho som mala byť nasr.tá? iba steny izby a chodby susedili z vedľajšími bytmi, kuchyňa susedila s priestorom kde boli schránky-nevykurovaná miestnosť. ale fakt ma nenapadlo ísť niekde "vyplakávať" kúpila som do izby hrubý plyšový koberec a tepla sme mali až až....
..tak miesto zožierania sa so susedmi, ktorí aj tak nezakúria, by som si kúpila koberce.

Ako zníži hrubý plyšový koberec náklady na vykurovanie?
Ako zabráni hrubý plyšový koberec tvorbe plesní?
Ako zabráni hrubý plyšový koberec zrážaniu vody pod kobercom?

A z dverí si ten hrubý plyšový koberec asi tiež sám odreže :rolleyes:
sito
10.10.11,08:35
Neuveriteľné o čom sa tu dokážete handrkovať. Áno vivat SK, ale kto chce kam...nech ide tam-aj do DE...aj tam je kopec De-mentov....:rolleyes:

Fííííha, poraď na porade, podstatu riešenia, drobnosti nech si vyhandrkujú v každom dome, svoje. Oni sú všade. Aj .... ;)
Takmerstarec
10.10.11,11:06
Pan sito,

prave to handrkovanie medzi susedmi moze trvat nekonecne dlho . Aj to vyuzitie toho vyssie sponinaneho odseku 10 § 7 casto nezarucuje, ze majitel netemperovaneho bytu bude zakladnu zlozku schvalenu pre neho zhromazdenim SVB okamzite platit. Lepsie by bolo ak by zakony explicitne stanovovali minimalne spotreby plynu alebo elektriny na objemovy meter bytu, aby bol takyto byt primerane temperovany i prikaz na rovnomernu spotrebu.
Halli
10.10.11,12:27
Fííííha, poraď na porade, podstatu riešenia, drobnosti nech si vyhandrkujú v každom dome, svoje. Oni sú všade. Aj .... ;)

Neviem odkedy čítaš, ale viem odkedy píšeš :D...takže už sme to tu prebrali zľava aj sprava a ďalšie handrkovačky su bez jasných ustanovení úplne zbytočné.
Llívia
10.10.11,20:05
A sú jasné aj Paskovovi, aj Julianovi, už chýba len ten posledný do trojky :D
Aký bude ďalší názov pre rovnakú tému?