KatarinaVivien Pavol
09.10.11,13:29
Ahojte potrebujem poradit či sa nedaju vybavit nejake peniazky od statu alebo davka v hmotnej ,Tak žijeme u svokrovcou polka bytu patri priatelovi mame dceru v novembri bude mat 3 roky a som tehotna v decembri mam termin, pobbberam len rodicovksy a pridavky, priatel pred rokom prisiel o pracu tak si otvoril zivnost ale tam ziadna slava nieje nema ziadne zakazky teda ani prijem ,mame na krku hypoteku , chcem sa opytat ci by sme nemali narok na nejaku pomoc od statu lebo tak to dalej nejde , dakujem za vase odpo vede
Katy a R
09.10.11,11:38
Dávka v hmotnej núdzi by možno prichádzala do úvahy - keďže si tehotná, tak aj trošku viac ... vybavuje sa na UPSVaR. len upozorňujem, že nie je to len tak, že prídeš a dajú!!!
Zisťuje sa príjem spoločne posudzovaných osôb, treba doložiť, takisto majetkové pomery ... všetko nájdeš tu http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226

doplnenie ... myslím tým doložiť všetky potrebné potvrdenia!! Toto niektorých odrádza :mee:
KatarinaVivien Pavol
09.10.11,11:46
ja nemam vobec ziadny majetok , a ani rodicov uz nemam ,a svokrovci ty nam pomahat nechcu a fakt iba z rodicovskeho prispevku sa neda,
lujza.j
09.10.11,12:06
ja nemam vobec ziadny majetok , a ani rodicov uz nemam ,a svokrovci ty nam pomahat nechcu a fakt iba z rodicovskeho prispevku sa neda,
ale spomínaš hypotéku?
KatarinaVivien Pavol
09.10.11,12:09
hypoteku ma priatel na svoje meno on si pred rokom odkupoval polku bytu od jeho rodicov teda od mojich svokrovcou my byvame aj s nimi v byte a ja a ´mala tu mame len trvaly pobyt ale ja niesom vlastnička.