Majca
09.10.11,14:01
Dobrý deň, obraciam sa na niekoho s prosbou o radu.Dňa 12.8.11 som si v klenotách zakúpila strieborný prsteň za 25,-€, nosila som ho na ruke do 16.8.11,kedže mi vrchná časť prsteňa odpadla, odniesla som ho reklamovať.Dňa 17.8.11 mi prijali prsteň a 30.8.som si ho vyzdvihla opravený.Dňa 3.9.11 som prsteň opať odniesla na reklamáciu,kedže mi zasa odpadla tá istá časť, iba s tým rozdielom, že som ju už nenašla!!! Takže som prsteň mala cca 7 dní a reklamáciu mi už neuznali (zrejme nemali čo pripájkovať), že som ho mechanicky poškodila. Som maximálne znechutená s takýmito službami. Pracujem v kancelárii a nepáči sa mi takýto prístup,vraj mechanicky poškodené :-)
arizona
09.10.11,16:35
Nedaj sa odbit a trvaj na svojom.
Ak výrobok kvôli vade reklamujete do 6 mesiacov od zakúpenia, podľa zákona sa to vníma tak, že vada existovala už v čase predaja a je na predajcovi, aby dokázal, že vada nie je na jeho strane – mal by to doložiť nezávislým znaleckým posudkom.

viac http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9
misoft
09.10.11,17:08
Dobrý deň, obraciam sa na niekoho s prosbou o radu.Dňa 12.8.11 som si v klenotách zakúpila strieborný prsteň za 25,-€, nosila som ho na ruke do 16.8.11,kedže mi vrchná časť prsteňa odpadla, odniesla som ho reklamovať.Dňa 17.8.11 mi prijali prsteň a 30.8.som si ho vyzdvihla opravený Už toto svedčilo o "nepodarku", aleboo nekvalitnej práce klenotníka.Dňa 3.9.11 som prsteň opať odniesla na reklamáciu,kedže mi zasa odpadla tá istá časť, iba s tým rozdielom, že som ju už nenašla!!! Takže som prsteň mala cca 7 dní a reklamáciu mi už neuznali (zrejme nemali čo pripájkovať), že som ho mechanicky poškodila. Som maximálne znechutená s takýmito službami. Pracujem v kancelárii a nepáči sa mi takýto prístup,vraj mechanicky poškodené :-) BLBOSŤ! arizona ťa naviedla na cestu - SI V PRÁVE - oni musia dokázať, že si ho "poškodila" (ale ako dokážu?), najmä keď už pre rovnakú vadu bol raz reklamovaný A pri reklamovaní do 6 mesiacov sa automaticky berie, že bol chybný už pri predaji. Vybehni na nich, že to môžeš riešiť cez SOI..
Môžeš aj toto:


ČO ROBIŤ, AK PREDAJCA REKLAMÁCIU ZAMIETNE


Ak ste presvedčený, že reklamácia je oprávnená, pokúste sa s predajcom dohodnúť. Ak to nebude možné, upozornite ho, že ste pripravený sa brániť.
V prípade, že nebude reklamácia opäť uznaná, môžete si nechať zhotoviť znalecký posudok.
Ak bude posudok vypovedať vo váš prospech, uplatnite reklamáciu opäť u predajcu. Ten však ani v tejto situácii nemusí reklamáciu uznať
Môžete sa brániť súdnou cestou – so znaleckým posudkom máte veľkú šancu na úspech. Naopak predajca riskuje, že namiesto ceny za výrobok, resp. za jeho opravu, bude musieť platiť niekoľkonásobne viac.


... a potom im to dať "vyžrať" aj s "úrokami".
buchač
09.10.11,17:14
Dobrý deň, obraciam sa na niekoho s prosbou o radu.Dňa 12.8.11 som si v klenotách zakúpila strieborný prsteň za 25,-€, nosila som ho na ruke do 16.8.11,kedže mi vrchná časť prsteňa odpadla, odniesla som ho reklamovať.Dňa 17.8.11 mi prijali prsteň a 30.8.som si ho vyzdvihla opravený.Dňa 3.9.11 som prsteň opať odniesla na reklamáciu,kedže mi zasa odpadla tá istá časť, iba s tým rozdielom, že som ju už nenašla!!! Takže som prsteň mala cca 7 dní a reklamáciu mi už neuznali (zrejme nemali čo pripájkovať), že som ho mechanicky poškodila. Som maximálne znechutená s takýmito službami. Pracujem v kancelárii a nepáči sa mi takýto prístup,vraj mechanicky poškodené :-)

...ani mne sa nepáči prístup ....Tvoj Majka ...

Nemože sa náhodou aj to stať , že si povedzme prsteňom o
- stôl
- klávesnicu
- tlačiareň
.....

tresla , buchla , zavadila , obtrela ....................................... mechanicky poškodila ???????
Majca
11.10.11,15:52
No netresla ani o klávesnicu ani o nič,a mali možnosť to dať sto percentne dokopy pri prvej reklamácii!!!!!!Ak ťa to nenapadlo,a nie odfláknuť to na 2 dni:confused: