sances
09.10.11,19:01
Dobrý deň poraďáci.
Mám tu niečo pre skutočných Excelovských fajnšmekrov :)
1.Mám report v Exceli ktorý mi robí týždenný prehľad.
Každý mesiac musím pre lepší prehľad pri tlačení vytvoriť pomocné listy na ktoré prenášam hodnoty po jednotlivých týždňoch.
Je to otravné :)
Dalo by sa to vytvárať - tlačiť nejako pomocou "zostáv" ? - vo formáte tak ako to mám na "pomocných listoch" keď dáte náhľad :)
Potom by som nemusel ani pripravovať tie "pomocné" listy.
Predstavujem si niečo ako tlačítko - ktorý týždeň chceš vytlačiť? - mohlo by tam byť tiež - za aktuálny týždeň :)
Užívateľ zadá číslom týždeň a vyskočí mu náhľad stránky..
2.Robím aj report vo Worde (môže to byť aj Excel - Word nám lepšie číta BlackBerry).
Z vyššie spomínaného týždňového reportu prepisujem! + a - výroby.
Kde je mínus to sa potom zdôvodnuje - to by som chcel tiež neskôr automatizovať:)
Vedel by Excel sám preniesť tie hodnoty + a - do toho týždňového reportu a do správneho dňa v týždni?
Potom by odpadol bod č. 1 :)
Ďakujem všetkým
marjankaj
09.10.11,20:46
Možno si to chcel takto.
sances
09.10.11,21:03
Ahoj, toto je veľmi pekné, v podstate išlo o to aby som nemusel stále pripravovať nový mesiac a ešte to potom rozbíjať po týždni.
A toto to skvelo rieši.Moje znalosti na to zďaleka nestačia.
Je pekné vidieť že sa na to dá pozrieť aj inak a netreba žiadnu "zostavu"
Tlačítko možno premenujem na _Ukáž aktuálny týždeň :)
Ďaaakujeeemmm
sances
25.10.11,15:42
Ahojte
Konečne som sa včera v noci odhodlal prerobiť makierko "prenos" tak aby nebolo závislé na presnej polohe bunky na liste pretože sa to minimálne jeden krát mesačne mení.
Zvolil som princíp polohy bunky k hlavičke tabuľky (aj keď ani to nieje na 100%) tak ako ste mi tu ukázali.
Makro sa mi ale zastaví na dvoch riadkoch a neviem prísť na to čo mu vadí.
V prílohe (v makre) som ich označil 1 a 2.
Do 1. keď nakopírujem znovu podmienku pre "find" z bunky B2 list 102 makro zbehne ďalej aj keď pod týmto riadkom je ešte 2x použitá tá istá podmienka, tam už neprotestuje.
To isté sa opakuje pri 2. tam ide hodnota z listu 104 K143.
Sú tam tie blbé znaky pred a za textom ale aj keď som vložil do makra kód aby zmazal tie znaky a medzery, všetko sa opakovalo presne tak isto.
Prílohu prikladám
Ďakujem všetkým, ktorí si nájdu čas sa na to pozrieť.
marjankaj
25.10.11,18:00
Namiesto:
Sheets("102"). Cells.Find(" COKE OVEN BATTERIES 1,3 KOKSÁRENSKÉ BATÉRIE 1,3 ").Select


Daj toto:
Sheets("102").Select
Cells.Find(" COKE OVEN BATTERIES 1,3 KOKSÁRENSKÉ BATÉRIE 1,3 ").Select
sances
25.10.11,18:18
Ďakujem veľmi pekne, urobím tak asi vo všetkých riadkoch.
Ďakujem ešte raz Ď Ď Ď

A neprečítal som si odkaz v makre.
Idem to zjednodušiť ako píšeš. Dík
sances
26.10.11,06:43
Ďakujem veľmi pekne funguje to skvelo.
Malú otázočku by som mal - ak by som chcel vyhľadať na liste bunku v ktorej je napríklad ako sme vyššie spomínali COKE OVEN.. a chcel by som zadať: nájdi bunku v ktorej je COKE OVEN a je jedno čo je pred a za tým textom ako to zapísať?
PS:
Malá poznámočka do témy Kurzy Excel na DVD Chip 11/2011 teraz vyšiel nejaký kurz o Excel 2003.
Má to 2,4 GB ešte som to neskúšal čo tam je a ako sa s tým robí
marjankaj
26.10.11,07:09
Ďakujem veľmi pekne funguje to skvelo.
Malú otázočku by som mal - ak by som chcel vyhľadať na liste bunku v ktorej je napríklad ako sme vyššie spomínali COKE OVEN.. a chcel by som zadať: nájdi bunku v ktorej je COKE OVEN a je jedno čo je pred a za tým textom ako to zapísať?
PS:
Malá poznámočka do témy Kurzy Excel na DVD Chip 11/2011 teraz vyšiel nejaký kurz o Excel 2003.
Má to 2,4 GB ešte som to neskúšal čo tam je a ako sa s tým robí

Cells.Find("COKE OVEN").Select
sances
26.10.11,09:09
Ooo a ja som špekuloval podla mojej múdrej knižky všelijako som si to komplikoval a takto som to nedal..
Asi mám talent..
Ďakujem
marjankaj
26.10.11,22:35
Trochu som to zjednodušil. Alebo naopak?
sances
27.10.11,06:30
Tak tomu sa povie makro.
Chápem, že si si urobil dve premenné a potom, pomocou Offset vyplnil stĺpčeky.
Hľadať chyby a robiť zmeny v tomto makre bude určite ľahšie ako v tom mojom :)
A to som si myslel že to mám celkom pekne :)

Trošku mám zmätok zo zápisu pre zámenu 1. a 2. riadku pre stĺpec A.
Priznám sa, že zatiaľ neviem, čo vlastne robí, ale študujem to.

Vo vypĺňaní stĺpca D mi chýba v makre zápis Offset 15,0 ale aj tak sa to vypĺňa, takže je to zapísané inde, len ja tomu nerozumiem :)
Ešte som do stĺpca A nahodil súčet PZ (CGLs A29:A31) lebo v DRo_102 samostatne ten súčet nie je.
Teoreticky, aby sa predišlo chybám to môžeme tiež hodiť do makra tak ako mám "spočíta ETL"

No neviem ako Ti poďakovať, pretože ešte ďalšie 2 podobné reporty som z Vašou - hlavne Tvojou pomocou v práci stvoril.
Ďaľšie 4 som začal vytvárať na tento spôsob, pretože ručné prepisovanie údajov z počítača na papier a podobne považujem za ..:eek:.
Môžem to teraz, všetky tie makrá poupratovať podľa tvojho príkladu.
Je to dobrá výzva a veľmi dobrá škola pre mňa.
Tieto vecičky nám ušetria kopec času.
Ak by sa dalo dávam 100 bodov.
Ďakujemm veľmi pekne, obdivujem Ťa že si si našiel čas a rozpitval to takto, muselo Ti to zabrať dosť času.
Ešte raz veľká vďaka.
marjankaj
27.10.11,06:46
Trošku mám zmätok zo zápisu pre zámenu 1. a 2. riadku pre stĺpec A.
Priznám sa, že zatiaľ neviem, čo vlastne robí, ale študujem to.

Skús si dať pred tie tri riadky apostrof a uvidíš rozdiel.

Vo vypĺňaní stĺpca D mi chýba v makre zápis Offset 15,0 ale aj tak sa to vypĺňa, takže je to zapísané inde, len ja tomu nerozumiem :)

Range(oblast.Offset(14, 0), oblast.Offset(16, 0)).Copy ' To je oblasť od stlpca 14 do 16

Ešte som do stĺpca A nahodil súčet PZ (CGLs A29:A31) lebo v DRo_102 samostatne ten súčet nie je.
Teoreticky, aby sa predišlo chybám to môžeme tiež hodiť do makra tak ako mám "spočíta ETL"




Možno by sa dal upraviť list "102", aby sa dala kopírovať súvislá oblasť. Teda zameniť stlpce "B" a "C".
sances
27.10.11,07:32
Ach áno oblasť od 14 do 16 prehliadol som..
A prehadzujeme riadok plán s aktuálnou výrobou, lebo keď vyznačujeme oblasť kam sa kopíruje do Hárku1,
zadávame len prvú bunku kam sa to nakopíruje - ale potrebujeme to prehodiť..
Mne by bolo jednoduchšie upraviť môj "pomocný" Hárok,1 ale keďže si to už takto pekne obišiel, poučím sa z toho že aj toto dokáže Offset..
keď sa to správne zapíše..
Zameniť stĺpce B a C Liste 102 by bolo možné tak isto ako si prehodil riadky, ale to ja asi isto nebudem vedieť zapísať :)
Pre istotu ale zatiaľ necháme List Dro_102 zatiaľ tak ako je, ak by "majiteľ" - gestor reportu niečo upravil, aby som to vedel ľahšie upraviť v makre.
Ale ako cvičenie pre mňa je to dobrá úloha :)
Rozmýšľam ako ešte poriešiť to prenášanie tých hodnôt do toho Wordovského alebo aj Exelovského listu ako som spomínal pri zadávaní témy.
Teraz keď už to trošku viem z funkciou "find" možno by som to mohol uplatniť :)
Aj keď, tam sa asi skôr hodia funkcie ktoré pracujú s dátumovými hodnotami.
Ďakujem
sances
29.10.11,19:59
Ahojte,
Nechcem vyzerať nevďačne,
skúšam prerobiť ďalšie makro na spôsob "Find" aby mi to nerobilo problémy keď mi zas v reportoch posunú kopírované oblasti,
ale akosi sa mi nedarí.
Makru stále niečo vadí, už som si urobil aj druhý pomocný list aby som predišiel komplikácii pri "Transponse"
Pretože predtým som kopíroval stĺpce do riadkov..
Aspoň mi to začnite prosím, zvyšok hádam dopíšem..
Ďakujem
sances
31.10.11,13:33
Ahojte,
Vrátil som sa k pôvodnému konceptu tabuľky a môjmu obstarožnému zápisu funkcie Find,
len teraz neviem ako zapísať do Offsetu aby mi makierko zapísalo celú oblasť z listu "103" B240..B270
na list "UDAJE" D3..AH3. Viem to zapisovať len po jednej bunke.
Hľadám, zdá sa mi že sme to tu už mali, ale akosi to neviem nájsť.
Ďakujem
marjankaj
31.10.11,16:25
Sub HLADAJ()
Dim oblast As Range
Sheets("103").Select
Set oblast = Cells.Find("HDG1 PZ1")
Range(oblast.Offset(3, 0), oblast.Offset(33, 0)).Copy
Sheets("UDAJE").Range("D3").PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks _
:=False, Transpose:=True

'"HDG2 PZ2", "D4" _
'"HDG3 PZ3", "D6" _




End Sub
sances
31.10.11,17:02
Ďakujem veľmi pekne, hneď idem na to a 2.11 to bude mať premiéru :)
Dík 100x
sances
02.11.11,06:56
Trochu som to zjednodušil. Alebo naopak?

Ahoj, zjednodušil si to veľmi dobre, poopravoval som adresy ktoré som tam mal ja chybne.
Trošku sme ale "prešvihli" formát tabuľky, šlo nám tiež o to, že je to týždňový report - od Pondelka do Nedele a tak stále dokola.
Viem ptákovinky :)
Teraz kedže týždeň začína 31.10.11 (Pondelok) - v makierku "Skry" nevidíme 31.10.2011
Celkom dobre si neviem predstaviť ako by to malo vyzerať na Hárku1, aby sme mohli vidieť aj prelom mesiacov a týždňov.
Prikladám aj pôvodný súbor (ktorý som samozrejme upravil ručne ako som to robieval doteraz :)
PS:
Ako sa určuje vypĺňaná oblasť - v makre i = 0 To 29 Step2 ?
0 To 29 je oblasť na Hárku1 A5 + 29 riadkov? to mi nepasuje :) a Step2 ako funguje?

Až budeš mať troška času

Ďakujem veľmi pekne
marjankaj
03.11.11,21:21
Ahoj, zjednodušil si to veľmi dobre, poopravoval som adresy ktoré som tam mal ja chybne.
Trošku sme ale "prešvihli" formát tabuľky, šlo nám tiež o to, že je to týždňový report - od Pondelka do Nedele a tak stále dokola.
Viem ptákovinky :)
Teraz kedže týždeň začína 31.10.11 (Pondelok) - v makierku "Skry" nevidíme 31.10.2011 Ja tam toho 31.10.2011 vidím. Ale iba ten jeden deň.
Celkom dobre si neviem predstaviť ako by to malo vyzerať na Hárku1, aby sme mohli vidieť aj prelom mesiacov a týždňov. To si musíš určiť ty sám. Či na jeden list dať dva mesiace, prípadne aj celý rok.
Prikladám aj pôvodný súbor (ktorý som samozrejme upravil ručne ako som to robieval doteraz :)
PS:
Ako sa určuje vypĺňaná oblasť - v makre i = 0 To 29 Step2 ? To je cyklus v ktorom "i" nadobúda iba párne hodnoty (0,2,4,6,8,........28)
0 To 29 je oblasť na Hárku1 A5 + 29 riadkov? to mi nepasuje :) a Step2 ako funguje?​ i sa zväčšuje o krok(step)=2

Až budeš mať troška času

Ďakujem veľmi pekne

..
sances
03.11.11,21:51
No áno 31.10. vidno ale len v tom pôvodnom súbore - ešte bez toho šikovného makierka "Skry".
V tom upravenom súbore budem musieť na Hárku1 rozšíriť oblasť na celý rok.
Najprv ale skúsim tam dať iba dva,tri mesiace aby z toho nebol mišung.
Trošku som sa bál že stratím prehľad na Hárku1, na tom ale nezáleží, prehľad mi zabezpečí Tvoje šikovné makierko.
Dík
marjankaj
03.11.11,21:53
No áno 31.10. vidno ale len v tom pôvodnom súbore - ešte bez toho šikovného makierka "Skry".
V tom upravenom súbore budem musieť na Hárku1 rozšíriť oblasť na celý rok.
Najprv ale skúsim tam dať iba dva,tri mesiace aby z toho nebol mišung.
Trošku som sa bál že stratím prehľad na Hárku1, na tom ale nezáleží, prehľad mi zabezpečí Tvoje šikovné makierko.
Dík

No ak máš excel 2003, tak celý rok nepôjde. Tam môže byť maximálne 255 stlpcov. A aj v makre treba niečo pomeniť.
sances
03.11.11,22:08
Áno, práve som skúsil sprosto povkladať pár stĺpčekov a nakopírovať vzorce.
Nazačiatok som tam chcel dať len prelom mesiacov či to pôjde, ale keďže je to závislé na Bunke B3 na Hárku1 tak to nejde :).
255 stĺpcové obmedzenie ma nenapadlo, takže takto to nepôde..tu (v práci) mám Exel 2003.
Jedine teda, asi dať mesiace pod seba, na Hárku1.
Alebo pridať listy. 01 až 12 a vyšpekulovať zobrazovanie aktuálneho týždňa na samostatnom liste.
Asi príliš veľa práce pre takú volovinku..ale aj na volovinkách sa človek učí :)