Karla26
09.10.11,21:14
Dobrý večer, potrebovala by som poradiť. Chcem zajtra požiadať o dávku v nezamestnanosti, myslím že mi presne vyjde ten počet odpracovaných dní, aby som mala na podporu nárok. Pravdepodobne to bude trvať asi dlhšie kým mi to uznajú/neuznajú, pretože som pracovala aj v zahraničí niekoľko rokov. Potrebovala by so však vedieť čo bude nasledovať, kým si počas toho procesu nájdem prácu? Či mi to automaticky zrušia tu žiadosť o podporu, alebo to dorešia a v prípade priznania nároku mi zaplatia tú časť do prvého dňa začatia nového zamestnania?? prosím poraďte. Vďaka
video1983
09.10.11,19:17
co tak (ak ti ju priznaju) vybrat 3 mesiace, a potom 50% z ostatnych troch s tym ze po troch mesiacoch mozes pracovat.

posledne zamestnanie bolo na svk?
Karla26
09.10.11,19:19
áno, posledné 3 zamestnania boli na svk ale z tych mi narok nevznikne, preto bude treba aby mi uznali aj tie dni teda roky zo zahranicia a z priatelovej skusenosti viem ze im to trvalo asi 2 mesiace kym mu NEUZNALI narok. A tak dlho bez prace zas nemozem a nechcem byt.
video1983
09.10.11,19:22
a mas E301tku?

napis radsej ako si to predstavujes co by si chcela.
Lebo nevies ci tu ju priznaju alebo nie..
Karla26
09.10.11,19:29
E301 mam stiahnutu v compe ale ani neviem ako ju mam vypisat.. a neviem co ako mam napisat, chcela som vediet len co sa stane ked sa pocas vybavovania tej davky zamestnam ci mi ju vyplatia aspon za tie dni co som bola bez prace alebo to jednoducho zrusia.
video1983
09.10.11,19:30
ak ti ju priznaju tak ti vyplatia do datumu od ktoreho sa zamestnas
Karla26
09.10.11,19:32
dakujem moc, chcela som si to potvrdit :) aj ked co som pocula tak je s tym problem aby uznali odpracovane roky zo zahranicia.. co uz, ale pokusim sa to vybavit
Katy a R
09.10.11,19:34
E301 mam stiahnutu v compe ale ani neviem ako ju mam vypisat.. a neviem co ako mam napisat, chcela som vediet len co sa stane ked sa pocas vybavovania tej davky zamestnam ci mi ju vyplatia aspon za tie dni co som bola bez prace alebo to jednoducho zrusia.

Pre nárok na dávku v nezamestnanosti je dôležitá evidencia na UPSVaR ako UoZ. Samozrejme - treba splniť podmienky na dávku (zák o SP). No ak sa zamestnáš, tak ťa z evidencie vyradia, k tomu dátumu zanikne nárok na dávku.

.. a môžeš využiť radu z príspevku č. 2 ;)
video1983
09.10.11,19:37
ono to je cele trosku inak, ak by si sa vratila zo zahranici a ziadala o DvN tak ti nepriznaju nic, pretoze posledne poistenie si mala v inom state ako ziadas , tym padom sa posudzuju vazby na svk ....centrum zaujmov....

ina vec je zase ze si posledne zamestnanie mala na svk, a ak splnas podmienky , nemala by si mat ziadny problem, ale pomohla by ti ta E301 , ved ked si skoncila v zahranici nedostala si zapoctovy list? kde si pracovala ?
Karla26
09.10.11,19:54
mam zapoctovy list zo zahranicia, teda z Írska volá sa to Income Levy Certificate - v podstate potvrdenie o príjme a mám aj P45ky.. to mi robí 5 mesiacov ale tie su dost dolezite kedze od 1.09.2010 uz staci ak si bol poisteny v nezamestnanosti 2r z 3 rokov. lebo na Slovensku som odrobila 21 mesiacov.
video1983
09.10.11,20:04
no Income levy certif. nie je zapoctovy list, ale to je jedno ten ti je aj tak na dve veci

p45 mas asi len jednu ked si pracovla u jedneho zamestnavatela. Prefotenu P45 spolu z form E301 posles

sem
DEPARTMENT OF SOCIAL AND FAMILY AFFAIRS
Client Eligibility Services
Short Term Value Stream
Inner Relief Road
Buncrana
Co. Donegal
Ireland

a do mesiaca ti pride domov potvrdenie o tvojich zarobkoch z Irska s ktorymi spolu zo slovensk. zapoctovym listom (alebo viac) ides do SP a poziadas o davku. Mas velmi velku pravdepodobnost ze davku dostanes ak teda splnas dni, ale vysku ti budu pocitat len zo svk zarobku....
video1983
09.10.11,20:05
btw. si si ista ze mas P 45 a nie P 60?
Karla26
09.10.11,20:08
:) slepá este nie som, ano mam P45 z Írska.. veľká vďaka za info z tvojej strany, ale nebude lepšie keď pojdem hned zajtra do socialnej aspon nech tam tu moju ziadost eviduju, ako cakat ten mesiac kym mi to z toho irska poslu a az potom ist do socialnej.. Tá dávka je jasne ze je vypocitana zo svk zárobku, nic ine som necakala :) ale mozem sa ta opytat kolko by to bolo ak som priemerne zarobila 400 v čistom?? jasne ze nie vela.. je to tych 50percent?
Katy a R
09.10.11,20:18
:) slepá este nie som, ano mam P45 z Írska.. veľká vďaka za info z tvojej strany, ale nebude lepšie keď pojdem hned zajtra do socialnej aspon nech tam tu moju ziadost eviduju, ako cakat ten mesiac kym mi to z toho irska poslu a az potom ist do socialnej.. Tá dávka je jasne ze je vypocitana zo svk zárobku, nic ine som necakala :) ale mozem sa ta opytat kolko by to bolo ak som priemerne zarobila 400 v čistom?? jasne ze nie vela.. je to tych 50percent?

prvé kroky po skončení PP treba nasmerovať na UPSVaR ...
video1983
09.10.11,20:23
ako pise Katy vyssie chod najprv na urad prace, chod aj do socialnej poistovni, dones im co mas, ale vybavuj si to medzi tym sama, bude to rychlejsie, i ked oni to urobia ak chces za teba, len budes cakat isto aj 3 mesiace mozno viac. Kamos cakal pol roka po kym to vybavil ...;-)
Karla26
09.10.11,20:28
šak to, na urade uz som evidovana, v piatok som bola pre rozhodnutie, tak preto chcem ist hned zajtra do socialnej..takze mozem prist tam, dať to čo mám a popritom si vybavit ten doklad z Írska?
video1983
09.10.11,20:29
mozes
Karla26
09.10.11,20:31
ale sak to preco tak natahuju, aj moj priatel musel na kadejake rozhodnutia zo socialky cakat dlho a nakoniec mu to neuznali lebo mu chybalo 29 dni ale rozhodnutie mu poslali po skoro 2 mesiacoch, no proste bordel, sak jasne oni vedia co robia.. Neviem ci nebude jednoduchsie si radsej hned najst robotu :) jak cakat neviem ako dlho len na to aby som mala mesacne ani nie 200éčok socialku
video1983
09.10.11,20:37
otazku si poloz aj inak preco si si to nezistovala vsetko skorej? mohla si byt ready! mohla si uz mat davno e301 doma z irska atd
Karla26
09.10.11,20:40
ja viem, je to moja lenivost nic viac :( ale to uz nevratim, musim robit s tym co mam, len neviem ci sa na to rovno nevykaslem a nejdem hladat hocijaku robotu ako toto cakanie, co by si robil ty? :) len tak pre inspiraciu
video1983
09.10.11,21:03
pre inspiraciu to budem robit o dva mesiace este som v IRL
ale ak mas pracu na dosah tak pracuj