matulo
09.10.11,21:40
Ahojte,

mam otazku k ERP. Chcem poskytovat sluzby v oblasti osobneho a motivacneho poradenstva a life-coaching.
Je potrebne mat registracnu pokladnu alebo si vystacim s prijmovymi listkami? Napr. zubar mi vystavuje len prijimovy doklad, nema registracnu pokladnu...
Zaroven prosim o informaciu, ako to bude od 1.1.2012?

V zakone o ERP som sa dozvedel, ze vraj nie je potrebne mat ERP len pri poskytovani tychto sluzieb:
b) služby poskytované
1. občanmi s ťažkým zdravotným postihnutím,
2. vo vysokohorských zariadeniach, ktoré sú bez napojenia na cestnú sieť a verejnú rozvodnú sieť elektrickej energie,
3. v rámci praktického vyučovania žiakov,
4. prostredníctvom predajných automatov

Dakujem za odpoved.
msviki
09.10.11,20:29
snad nemyslis vazne Mr. matulo.
chces byt motivacny guru a life coach a takuto jednoduchu otazku tu napises ze nevies ze co a ako???
uz vacsiu hujovinu som nepocul ani necital dlhu dobu... fakt

to ako o com je ten life coaching potom?????
Dáša_
10.10.11,04:24
snad nemyslis vazne Mr. matulo.
chces byt motivacny guru a life coach a takuto jednoduchu otazku tu napises ze nevies ze co a ako???
uz vacsiu hujovinu som nepocul ani necital dlhu dobu... fakt

to ako o com je ten life coaching potom?????

nechápem tú tvoju aroganciu. Mne sa na začiatkustalo niečo podobné. Pýtala som sa na niečo o advokátoch. A našli sa ľudia, čo sa na mňa vyrojili, že advokati to musia vedieť sami, lebo sú advokati... No nemusia, nikto nie je stroj a nevie presne. Alebo si občas potrebuje potvrdiť svoje domnienky. Bolo to veľmi nepríjemné. Hoci som už aj ja dovtedy na nejaké otázky odpovedala, zrazu, keď bolo v otázke akvokát a bolo mu treba pomôcť, bolo to ako červené súkno. Dosť blbá reakcia. a toto je trochu podobné.

Pre zakladateľa - o ERP je tu dosť otázok, niektoré diskusie sú celkom aktívne - skús ich najskôr pohľadať a prelúskať.

napríklad:

http://www.porada.sk/t176878-bude-nutna-pokladna-od-roku-2012-pre-kazdeho.html
http://www.porada.sk/t94807-pokladnicne-blocky-budu-musiet-vydavat-aj-udrzbari-ci-uctovnici.html
KEJKA
10.10.11,05:27
V zakone o ERP som sa dozvedel, ze vraj nie je potrebne mat ERP len pri poskytovani tychto sluzieb:
b) služby poskytované
1. občanmi s ťažkým zdravotným postihnutím,
2. vo vysokohorských zariadeniach, ktoré sú bez napojenia na cestnú sieť a verejnú rozvodnú sieť elektrickej energie,
3. v rámci praktického vyučovania žiakov,
4. prostredníctvom predajných automatov
Dakujem za odpoved.
prečítaj si aj prílohu zákona, sú tam vymenovaé činnosti.............
matulo
10.10.11,08:40
Ahojte, dakujem za komentare. Prilohu som precital, nenasiel ziaden bod, na ktory by som poskytovanie tychto sluzieb vedel vztiahnut. Takze si myslim, ze mozem nadalej vystavovat len prijmovy doklad bez potreby ERP.
tatranka sonka
19.12.11,08:24
Ahojte, čítala som predošlé príspevky ale stále mi nie je 100% isté, či musím maž pokladňu, sme firma, ktorá vyrába nábytok a kuchyne na mieru, tento tovar chodíme a montovať, keď nábytok vyrábáme a namontujeme u zákazníka vystavujem faktúry, taktiež predávame do kuchynských liniek spotrebiče, batéria a drezy, opat na faktúry, tovar platí zákazník bud na úcet alebo v hotovosti, následne ho aj do kucynskej linky zabudujeme, ešte prenajímame nebytové priestoy, platby chodia väčšinou na účet, potrebujem pokladňu, prosím poradte , dakujem,
milenia
19.12.11,08:27
Caute, potrebuje ERP s.r.o. ktora nakupuje gulatinu, z ktorej nareze hranoly a dosky a predava ju aj v hotovosti? V zakone som citala, ze musi mat kazdy kto predava tovar, ja by som vsak tvrdila ze nejde o tovar ale o vyrobky. Poradite? Mam v tom zmätok :-(
KEJKA
19.12.11,18:03
tovar = tovar, materiál, výrobky, polotovary, majetok, pozemky, budovy, stavby.......................
KEJKA
19.12.11,18:05
ak prijmeš hotovosť za tovar = spotrebič, batériu, drez.................... musíš mať ERP.
ak to bude na faktúre popísané ako služba = montáž kuch.linky, tak ju nepotrebuješ, treba overiť službu v prílohe zákona o EP.

Ahojte, čítala som predošlé príspevky ale stále mi nie je 100% isté, či musím maž pokladňu, sme firma, ktorá vyrába nábytok a kuchyne na mieru, tento tovar chodíme a montovať, keď nábytok vyrábáme a namontujeme u zákazníka vystavujem faktúry, taktiež predávame do kuchynských liniek spotrebiče, batéria a drezy, opat na faktúry, tovar platí zákazník bud na úcet alebo v hotovosti, následne ho aj do kucynskej linky zabudujeme, ešte prenajímame nebytové priestoy, platby chodia väčšinou na účet, potrebujem pokladňu, prosím poradte , dakujem,
seda
27.12.11,10:30
Dobrý deň, chcem si len overiť, firma montujúca klimatizácie.Tento rok mala 6 x PPD na úhrady faktúr, väčšinou malé sumy za servis. No vystavuje aj faktúry so znením faktúrujeme Vám dodávku a montáž KJ, konkrétne Klima A 1ks 5Eur, Klima B 1 ks 5Eur, montáž 1kpl. 20 Eur, v službách povinnosť nemá. Vychádza mi, že by nemala mať RP, chápam to tak, že ak by predala len Klimu bez montáže ako tovar, tak vtedy by povinnosť mali. Rozumiem tomu dobre. Ďakujem.
KEJKA
27.12.11,10:58
presne tak tomu rozumieš. Pokiaľ sa jedná o služby v prílohe neuvedené, tak to platí aj na dodávku komponentov so službou spojených.
poznámka o počte a výške sumy na PPD je irelevantná, lebo aj pri jednom výskyte PPD s povinnosťou mať ERP tú povinnosť máš............rozhoduje len fakt, že príslušný servis v Prilohe služieb nie je uvedený.
seda
27.12.11,11:13
Ďakujem za odpoveď, určite je jedno či 1 ks PPD alebo tisíce, ak raz musí tak musí :-)