palo09
10.10.11,07:12
Dobrý deň.
Chcel by som sa poradiť. Mal som autonehodu s cylistom, neplnoletým dieťaťom, nedalo mi prednosť na hlavnej ceste, vbehlo mi priamo pred auto z vedľajšej cesty.
Policajti mi povedali, že vina bude na 99,9% jeho. Jemu sa nič nestalo, hoci preletelo cez moje predné sklo, a skončilo v priekope - to dieťa.
Ja mám rozbité predné sklo, zničenú prístrojovku - vybuchli mi airbagy, pohnuté jedno predné koleso - vbehnul som do jamy pri snažení sa mu vyhnúť, prehnutý blatník.
Budem si môcť uplatniť škodu u jeho rodičov? Aká je šanca, že mi to zaplatia. Mám počkať na výsledok vyšetrovania políciou a určenie viny, a až potom opraviť to auto.
Mám ho dať opraviť do autoservisu, aby som mal doklad - faktúru, koľko to stálo, alebo si môžem ho opraviť svojpomocne a jemu dať preplatiť bločky za náhradné diely plus robotu?

Ďakujem za rady, skúsenosti, postrehy, ako postupovať.
220870
10.10.11,05:17
Poistnú udalosť nahláste na poisťovňu v ktorej máte PZP a tá potom likviduje a uhrádza škody .Pokiaľ si chcete od niekoho vymáhať škody tak potrebujete doklad,faktúru o tom koľko to stálo.
Stanislav 1975
10.10.11,05:52
Dobrý deň.
Chcel by som sa poradiť. Mal som autonehodu s cylistom, neplnoletým dieťaťom, nedalo mi prednosť na hlavnej ceste, vbehlo mi priamo pred auto z vedľajšej cesty.
Policajti mi povedali, že vina bude na 99,9% jeho. Jemu sa nič nestalo, hoci preletelo cez moje predné sklo, a skončilo v priekope - to dieťa.
Ja mám rozbité predné sklo, zničenú prístrojovku - vybuchli mi airbagy, pohnuté jedno predné koleso - vbehnul som do jamy pri snažení sa mu vyhnúť, prehnutý blatník.
Budem si môcť uplatniť škodu u jeho rodičov? Aká je šanca, že mi to zaplatia. Mám počkať na výsledok vyšetrovania políciou a určenie viny, a až potom opraviť to auto.
Mám ho dať opraviť do autoservisu, aby som mal doklad - faktúru, koľko to stálo, alebo si môžem ho opraviť svojpomocne a jemu dať preplatiť bločky za náhradné diely plus robotu?

Ďakujem za rady, skúsenosti, postrehy, ako postupovať.
Áno, ak sa to uzavrie ako vina dieťaťa,tak samozrejme máš nárok na náhradu škody..., ak majú poistenie zodpovednosti v poistení domácnosti,tak by sa to vyplácalo z tej poistky...
Svojpomocne by som si to radšej neopravoval, lebo tam možu napadnúť výšku škody, skor ten servis,aby si mal doklady, účty...
Škoda že nemáš havar.poistku, išlo by to lahšie...
Stanislav 1975
10.10.11,05:53
Poistnú udalosť nahláste na poisťovňu v ktorej máte PZP a tá potom likviduje a uhrádza škody .Pokiaľ si chcete od niekoho vymáhať škody tak potrebujete doklad,faktúru o tom koľko to stálo.

a z akého dovodu by mal niečo hlásiť z pzp, keď nebol na vine? Nemáš pravdu, pzp treba z toho vynechať...
palo09
09.12.11,06:42
Hmm tak vinník mal poistenie domácnosti excelent, ktoré pokrýva aj poistenie zodpovednosti za škodu. Poisťovna uznala totálku... je to úsmevné, zraziť sa s cyklistom, jemu sa nič nestalo, a moje auto má totálku :). Hmm blbé airbagy, palubovka, čelné sklo a jedna náprava.... cena náhradných dielov väčšia ako cena za celé päťročné auto :D

Nechce niekto kúpiť? http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGallery=3b0421704f439e03616913b4805 c42af
treba si len domyslieť pohnutú ľ. prednú nápravu, rozbité sklo a vybuchnuté airbagy.....