83gene
10.10.11,08:06
Dobrý deň,

zaplatili sme zálohu v hotovosti, dodávateľ nám vystavil VPD bez zálohovej faktúry, teraz nám prišla faktúra k zálohovej platbe a konečná faktúra.Rozmýšľam, ako si konečnú faktúru spárujem so zálohou, keď nemám zálohovú faktúru. Mám si ju pýtať alebo sa to nejak dá?
KEJKA
10.10.11,07:01
chýbajú dátumy platby, faktúrY - je to v jednom zdaňovacom období DPH?
Dodávateľ vám mohlo vystaviť PPD, nie VPD.
VPD si vystavíte sami.
Záloha 314/211
faktúra 5xx,343/321
a vyrovnanie 321/314
kedže nemáš faktúru s rozpisom DPH k platbe zálohy, resp. ti prišla teraz spolu s ostrou faktúrou, tak to len zopni spolu a dopíš dátum došlej pošty. Takže iba takto jednoducho.
83gene
10.10.11,08:24
Dakujem kejka, presne takto som to urobila, len som nevedela, či aj bloček z pokladne môžem zaúčtovať na 314, lebo za ten rok čo robím účtovníctvo som vždy mala aj zálohové faktúry, tak som si nebola istá. a ešte jedna otázka, keď mi niekto vystaví ppd, musím k nemu vždy vypísať a pripnúť môj vpd? lebo doteraz som len zaúčtovala ppd od dodávateľa a založila bez môjho vpd.
83gene
10.10.11,08:28
napríklad ppd z ubytovania, ktoré mi prinesie zamestnanec zo služ. cesty. Ja si k nemu mám vyhotoviť vpd a pripnúť aj bez podpisu príjemcu?
Antonia Jendrišáková
28.06.12,07:42
napríklad ppd z ubytovania, ktoré mi prinesie zamestnanec zo služ. cesty. Ja si k nemu mám vyhotoviť vpd a pripnúť aj bez podpisu príjemcu?

Na základe čoho účtuješ výdaj peňazí z pokladne ? Na výdavkový môžeš napísať príjemca: v prílohe a zopneš spolu PPD od dodávateľa a VPD Tvoj