modify
22.01.06,10:09
Chcem sa spytať. V januáry 2006 som si kúpil osobné vozidlo cez leasing a chcem ho využívať ako podnikateľ. Čo všetko musím spraviť, aby som mohol vozidlo použiť na podnikateľké účely a aby som si mohol dať do nákladov (odpísať) PHM, prípadne aj cenu, ktorú som za vozidlo zaplatil. Dakujem
Paula
22.01.06,09:20
Chcem sa spytať. V januáry 2006 som si kúpil osobné vozidlo cez leasing a chcem ho využívať ako podnikateľ. Čo všetko musím spraviť, aby som mohol vozidlo použiť na podnikateľké účely a aby som si mohol dať do nákladov (odpísať) PHM, prípadne aj cenu, ktorú som za vozidlo zaplatil. Dakujem
Vitaj medzi nami.
Aby sme sa neopakovali, daj si hore na stránke hľadať "automobil", "auto" a prípadné otázky zadávaj tam :)
ettevi
22.01.06,14:00
Príjemný deň.
Dnes som sa zaregistrovala,lebo mám menší problém.Známa si kúpila auto v marci 2005 od súkromnej osoby napr.v sume 100 000,-Sk s tým,že bude pracovať na živnosť pre jednu firmu ako OZ od 13.7.2005,zaplatila poistku,Od júla má zmluvu s danou firmou do decembra 2005,vybavila si živnostenský list,zaplatila daň za motorové vozidlá.Viem,že PHM si môže uplatniť aj všetko spojené s údržbou,viesť knihu jázd.Keďže suma auta je vyššia ako 30.000,- Sk musí auto viesť ako HM.Može si ho celé odpísať hneď,keď vie,že od 1.1.2006 už nebude podnikať,ale stane sa zamestnancom danej firmy,ktorý jej poskytnú auto a svoje bude musieť potom predať.Alebo ho musí odpisovať? a ako?
Vopred ďakujem.