reevolt
10.10.11,08:46
Dobrý deň
chcem vás poprosiť o radu pri účtovaní v JU. Živnostník si kúpil externý disk cez internetový obchod Alza. Má vystavenú fa s CZ údajmi firmy a bez DPH.
Akým spôsobom toto zaúčtovať keď to nie je tovar ani služba a kam to zaradiť pri samozdanení v priznaní DPH?
Ďakujem
Lucia
ego.mc
11.10.11,06:09
Ak to kúpil pre vlastné používanie, tak je to nákup materiálu. Zaradí to do riadku 7, 8 a 19 a riadku 21.
Stanka_2008
11.10.11,19:40
dobrý deň, máme podobný problém, s.r.o si v tomto istom internetovom obchode kúpilo spotrebný materiál (pamäťová karta...). Faktúra je vystavená v EUR, je na nej vyčíslená DPH. Zaplatená bola v hotovosti, v Bratislave. Predávajúci je však uvedený Alza.cz, so sídlom v Prahe, s českým ICO. Ako plátca DPH je však registrovaná v SR (IC DPH SK.....) - môžeme si v takomto prípade uplatniť bez problémov DPH na vstupe? Ďakujeme
Sarlotka
11.10.11,19:49
dobrý deň, máme podobný problém, s.r.o si v tomto istom internetovom obchode kúpilo spotrebný materiál (pamäťová karta...). Faktúra je vystavená v EUR, je na nej vyčíslená DPH. Zaplatená bola v hotovosti, v Bratislave. Predávajúci je však uvedený Alza.cz, so sídlom v Prahe, s českým ICO. Ako plátca DPH je však registrovaná v SR (IC DPH SK.....) - môžeme si v takomto prípade uplatniť bez problémov DPH na vstupe? Ďakujeme

dph je možné su uplatniť
aspoločnosť je registrovana aj na SR, (na faktúre IČ DPH SK....) oni odvedu DPH a vy máte nárok na odpočet
neva19
03.12.12,14:59
Prosím Vás, ak ste nakupovali z Alza.sk, koľko trvalo dodanie tovaru?
Objednala som si NB, ktorý bol ozančený, ako dostupný tovar dňa 22.11.2012, čo je už 10 dní a tovar nikde.
Tovar je stále ponúkaný ako dostupný aj teraz.
Informovala som sa 30.11. a bolo mi povedané, že tovar bol odovzdaný zo skladu na expedíciu a automat ma bude informovať o odoslaní tovaru emailom.
Zatiaľ mi nič neprišlo. Mám za sebou viac nákupov od rôznych predajcov, nikdy to toľko netrvalo.
Je to normálne?
bodliak
03.12.12,15:19
Nie je to normálne, nikdy som taký problém s nimi nemal. Tovar tu bol zvyčajne do 24 hodín.
Freaky
07.12.12,15:40
Taktiež mám takýto problém. Objednal som si klávesnicu v piatok 30.11, dnes je 7. 12. a ešte mi neprišiel ani rekapitulačný e-mail, ani nič poštou. Chcem sa opýtať je potrebné dostať rekapitulačný e-mail? Je tam nejaký link na aktiváciu alebo niečo podobné? Prípadne ak to nepríde do 10 dní objednať to znova alebo čakať ďalej?
KEJKA
07.12.12,16:58
a registroval si sa?
Potom sa môžeš na stránke prihlásiť, nájdeš tam aj objednávku aj faktúru. Pri objednávaní máš možnosť zaškrtnúť smskový kontakt, takže odozva je okamžitá.
Cez ALZA.sk nakupujem rada, lebo som nemala s nimi nikdy žiadny problém. Na stránke po prihlásení mám celú históriu nákupov aj s vyznačenním dátumu, kedy končí záručná doba. Dokonca ani pri reklamácii nepotrebujem doklad o nákupe, všetko majú v databáze, stačilo doniesť č. objednávky.
Freaky
07.12.12,17:16
No, nakupoval som cez jednorázový nákup..
KEJKA
07.12.12,21:28
No, nakupoval som cez jednorázový nákup..aha, tak s tým skúsenosť nemám.
Freaky
08.12.12,07:47
Pýtal som sa na ich "šťažnosti" a že žiadnu objednávku nedostali. Objednal som to znova, prišiel e-mail, že sa balíček pripravuje na odoslanie :)
noroso
31.12.12,12:13
Objednaval som teraz v decembri 2x, tovar bol dostupny na druhy den na odber (vyzdvihol som na pobocke, platba kartou)
Na doklade je uvedene SK ICDPH, akurat ma netesi faktura vystavena spolu s blockom na temoprint papieri, ktoru teraz musim kopirovat, aby mi nevybledla.
Andy Kralik
31.12.12,13:19
Faktúru v normálnej podobe - na A4 vrátane konkrétnych údajov k zakúpenému tovaru (výrobné číslo, záruka) si je možné stiahnuť na webe alzy po prihlásení sa do svojho konta.
srska
31.12.12,13:58
Objednaval som teraz v decembri 2x, tovar bol dostupny na druhy den na odber (vyzdvihol som na pobocke, platba kartou)
Na doklade je uvedene SK ICDPH, akurat ma netesi faktura vystavena spolu s blockom na temoprint papieri, ktoru teraz musim kopirovat, aby mi nevybledla.môžeš nakúpiť aj s CZ ič dph
noroso
01.01.13,23:11
ano, dakujem, prehliadol som to, je tam cela historia faktur v pdf..
Gabi03
23.03.13,11:55
Prosím vás o pomoc, názor.
Dostala sa mi do rúk práve takáto faktúru od alza.sk, ktorý vyzerá ako doklad z ERP. To by bolo zatiaľ v poriadku, lenže nikde na doklade neviem nájsť, že tento nákup bol aj uhradený. Aj keď je tam úhrada: Hotově, to ešte neznamená, že to bolo uhradené.
Pokladáte tento doklad ako faktúru alebo ako doklad z ERP? Diky