rastislavl
10.10.11,10:57
Dobry den. Chcem sa vas opytat na tri veci.
1. Pred nedavnom cca.4. mesiace nazad prebehlo v nasej firme merania faktorov ovplinujucich kategorizaciu pracovisk do rizikovych skupin. Tychto faktorov je tusim 14. Podla merania bolo zistene ze limity su prekrocene vo dvoch pripadoch. Podla subjektivneho nazoru zamestnancov boli limity prekrocene v min. 4. pripadoch. Moja otazka je: kde sa ako zamestnanec mozem dozvediet kto a s akym vysledkom vykonaval toto meranie, kedze mame dost vazne podozrenie ze toto meranie bolo to strany zamestnavatela zmanipulovane.
2. Nase pracovisko bolo zaradene do 3. skupiny. To znamena ze zamestnavatelovi z toho voci zamestnancom vyplyvaju urcite povinosti. Chcem sa opytat, ktore su to.
3.Na zaklade merani nam zamestnavatel chce vyplatit priplatky za pracu v rizikovom prostredi, ale len od casu kedy boli vykonane merania. T.j. len 4. mesiace do zadu. Firma pritom zacala vyrabat uz pred 4. rokmi a a od zaciatku som v nej zamestnany. Stale tvrdili ze nam nemozu dat ziadne priplatky az ked prebehnu merania. Pytam sa preto, ci mi firma musi doplatit priplatky a vsetko co k tomu prinalezi k datumu kedy boli vykonane merania alebo k datumu okedy som v nej zamestnany?./cele4 roky som pracoval na tej istej pozicii/.