tanicka218
10.10.11,11:18
http://hn.hnonline.sk/2-37174560-k10000_detail-d9

mam spravny dojem ze to co tu pisu je nespravne???
ak je celozavodna dovolenka a pocas cerpania nastane to ze musim ist na osetrenie, pohreb a ine, dovolenka sa neprerusuje a ziadna nahrada nad ramec dovolenky sa nepreplaca ! nie? dovolenka sa prerušuje len z dovodov podla 114.
Renata2511
10.10.11,10:38
v tom článku je uvedený § 114, takže je to správne


§ 114
Ak nastúpi zamestnanec v priebehu dovolenky službu v ozbrojených silách, ak bol uznaný za dočasne práceneschopného pre chorobu alebo úraz alebo ak ošetruje chorého člena rodiny, dovolenka sa mu prerušuje. To neplatí, ak zamestnávateľ určí čerpanie dovolenky na čas ošetrovania chorého člena rodiny na žiadosť zamestnanca. Dovolenka sa prerušuje aj nástupom materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky (§ 166 ods. 1).
tanicka218
10.10.11,11:57
ale ved sa v zakone uvadza docas PN, osetrovanie choreho clena... atd a nie iba osetrenie
Tweety
10.10.11,12:00
ale ved sa v zakone uvadza docas PN, osetrovanie choreho clena... atd a nie iba osetrenie Ale veď z uvedeného §114 ZP je to jasné, či?
jankasm
10.10.11,12:56
ale ved sa v zakone uvadza docas PN, osetrovanie choreho clena... atd a nie iba osetrenie

Však to ošetrenie bolo v tom článku spomenuté len ako príklad. Na začiatku spomínajú aj ostatné dôvody - PN, OČR ...
tanicka218
10.10.11,13:47
ja som necitala cely clanok len to co je dostupne aj ked nemam nic predplatene....takze som si vsimla tejto vety....Ak zamestnanec pri spracovaní dochádzky predloží lístok od lekára, že bol jeden deň (1 pracovnú zmenu) na vyšetrení u lekára (respektíve sprevádzal rodinného príslušníka na vyšetrenie) a návšteva lekára bola v rámci čerpania celozávodnej dovolenky, má zamestnanec nárok na zaplatenie náhrady za...


a ja si nemyslim ze ma na nieco narok, lebo osetrenie nie je dovod na prerusenie, len keby bol uznany za PN.....
tanicka218
10.10.11,13:49
a opytam sa radsej uplne polopatisticky....mam pravdu ked poviem, ze....?

cerpam celozavodnu dovolenku, v ramci nej mi umrie blizky, dovolenka sa vsak neprerusuje a ja nemam narok na ziadne nahradu za tie napr. 2 dni na pohreb a obstaranie pohrebu...

ano?
Tweety
10.10.11,13:53
a opytam sa radsej uplne polopatisticky....mam pravdu ked poviem, ze....?

cerpam celozavodnu dovolenku, v ramci nej mi umrie blizky, dovolenka sa vsak neprerusuje a ja nemam narok na ziadne nahradu za tie napr. 2 dni na pohreb a obstaranie pohrebu...

ano?
Kedže sa v tomto prípade dovolenka neprerušuje, budeš mať náhradu len za jej čerpanie.
tanicka218
10.10.11,14:02
hmmm takze kebyze si precitam cely clanok, neriesim tu kraviny :-) ma ta nedokoncena veta co som tu skopirovala zneistila, dakujem