melissa87
10.10.11,12:39
Som vo veľkej tiesni a preto sa obraciam na inzerát. Mám 4 mačiatka, ktoré prišli o mamu a maju len 2 a pol tyždna. Sú veľmi malinké. Prosím o pomoc, zatiaľ sa o ne staram sama a preživaju, ak by mal niekto zaujem prosím ohlaste sa mi. Som priamo z Bratislavy. Mačiatka sú - dve čisto čierne a dve bielo čierne.
arizona
10.10.11,10:53
Ak mas moznost,najdi im co najskor nejaku macku, co ma teraz mlade,aby ich par tyzdnov dokrmovala,inak maju velmi malu sancu na prezitie.
Drzim palce ...

skus sa obratit o pomoc aj tu : BA http://www.e-macky.sk/

alebo FB http://www.facebook.com/#!/pages/Občianske-združenie-Mačky/238591957892?sk=info
melissa87
10.10.11,11:01
Ja už som ich davala k mačke ale ta ich tak zbila, že už som to viac neskušala.
arizona
10.10.11,11:09
Ja už som ich davala k mačke ale ta ich tak zbila, že už som to viac neskušala.
Tak treba najst inu,nie kazda je ochotna.Niekedy pomoze,ak maciatka predtym na cas polozis na deku, co ma ta macka vo svojom kosiku, nech trochu napchnu jej vonou.
To specialne mliecko od veterinara pre male maciatka je sice dost drahe,ale aj tak celkom nenahradi mliecko od nahradnej mamy.
2,5 tyzdna je velmi malo pre maciatko.To treba kazdu hodinku,dve prikrmovat...a vysledok je neisty.
Preto som radila radsej najst nahradnu mamu a darovat ich az neskor,ked trochu zosilneju.A samozrejme, od dospelej macky sa toho aj vela naucia do dalsieho zivota...
emka5
11.10.11,12:58
držím palčeky!milujem mačky, ale mam doma dve....čo je viac ako dost!
J+K
12.10.11,07:27
Ak môžeš, tak sa o ne ešte pár týždňov staraj, lebo starostlivosť o tak malé mačiatko zvládne len niekto, kto nechodí do práce :) Potrebujú kŕmiť naozaj každé dve hodiny, masírovať brušká ...

Nám na začiatku augusta zahynula mačka, zostalo po nej 6 dvojtýždňových mačiatok. Dávali sme im rozriedené tatra mlieko /dva diely mlieka, jeden vody/, imunitu sme podporili imunoglukánom - sirup pre deti .Žijú všetky, už sú krásne, tri už majú nový domov :) Takže čaká Ťa náročná práca, ale zmysel to má . Držím palce :)))
melissa87
13.10.11,06:12
Nahradnu mamu sa mi nepodarilo najsť. Vyskušala som všetko čo sa dalo, ale take mačky ktore maju mlieko som mala k dispozicii len 2.

Mačiatka mi stale žiju a silnejú, len nevie mi niekto poradiť kedy budu začinať same papať? Lebo su strašny jedaci a vidim zo dňa na deň, že chcu viac a viac a niekedy mam pocit, že tomu jednemu sa roztrhne bruško nikdy nema dosť. Naraz vypije aj 20 ml mlieka, je to normalne? Lebo oproti nemu tomu menšiemu stačí takych 7ml.
A ešte čo mám robiť keď stale pištia? Som v byte a mam strach niekedy, že mi niekto zo susedov vynadá...
Chokma
13.10.11,06:54
Nahradnu mamu sa mi nepodarilo najsť. Vyskušala som všetko čo sa dalo, ale take mačky ktore maju mlieko som mala k dispozicii len 2.

Mačiatka mi stale žiju a silnejú, len nevie mi niekto poradiť kedy budu začinať same papať? Lebo su strašny jedaci a vidim zo dňa na deň, že chcu viac a viac a niekedy mam pocit, že tomu jednemu sa roztrhne bruško nikdy nema dosť. Naraz vypije aj 20 ml mlieka, je to normalne? Lebo oproti nemu tomu menšiemu stačí takych 7ml.
A ešte čo mám robiť keď stale pištia? Som v byte a mam strach niekedy, že mi niekto zo susedov vynadá...

Ja som raz vychovala dve rysavky - macicku a kocurika - tiez mohli mat nejake dva tyzdne, lebo akurat sa im rozlepili ocka a maminu im zrazilo auto. A kocura sme si nechali my a bol to riadny kus. Kazdy kto k nam prisiel, sa cudoval, ze takeho kocura este nevideli. Taky velky Garfield. :)
K tomu, ze stele pistia - neboli ich nahodou brusko, ked sa tolko napapaju? - teda hlavne ten jeden a potom sa ta nervozita prenesie na druhe... Moze to byt samozrejme aj to, ze im chyba mamina, ale predsa... Skus pomasirovat brusko a neviem v akom brlozku ich mas, ale ja by som im urobila taku skrys, aby boli prikryte a male mensi otvor von. :)
J+K
13.10.11,07:08
Myslím, že samé začnú papať až keď budú mať okolo 4 týždňov. Teraz by mohli vypiť aj tých 20 ml - aspoň tie silnejšie, ale nestresovala by som sa tým, niekedy vypijú viac , niekedy menej. Zvyčajne už vypľúvajú mliečko, keď majú dosť. Skôr si myslím, že sú nepokojné, ak ich bolia brušká. Nám chvíľku trvalo, kým som si zvykla masírovať bruško tak, aby mali aj stolicu. Močili hneď ako som začala s masážou, ale prvý deň dva nemali stolicu, no a boli nepokojné a moc im nechutilo piť. Keď sa pravidelne /denne/ vyprázdňovali, tak vlastne len spali a jedli :)

No a ešte je tu možnosť, že cítia chlad, tak im urobiť brlôžtek niekde, kde je príjemne teplúčko, nie v chlade a prievane .
melissa87
13.10.11,08:24
ďakujem za rady, ale mam pocit, že nemajú problém s vyprazdňovaním, lebo čurajú jak divé, už aj stolicu mali a dosť obrovskú. Len som spozorovala, že keď si ich dám na ruky tak sa chcú strašne maznať a túliť a hneď aj také malé začnú priasť (tak smiešne rapčia) len to je ďalší problém poriadne nemám čas ich stále pestovať a keď pestujem jedno ďalšie sa domáhajú toho istého a robia hluk a tak strašný ako malé opičky.
J+K
13.10.11,08:30
Tak si diagnózu určila sama : chýba im trochu lásky :)

Ja som doma každému synovi šupla do náručia dve mačiatka a "popestovali" ich aj hodinu:D.
Valcake
15.10.11,23:09
Ja som tiež vypiplala malinké mačiatka a boli tri. Chodila som ešte do školy, ráno som kvôli nim vstávala skôr, aby som ich nakŕmila a tak.... Keď som nebola doma, musela sa starať mama, suseda ..bolo to dávno, ale prežili. Boli to moje "detičky" potom fakt chodili za mnou akoby som im bola mama.

melissa87-Daj im do košíka niečo huňaté-chlpaté, aby sa mali k čomu túliť a bude im aj teplejšie. Držím palce...nech sa darí!!!
emka5
05.12.11,11:19
ahojky....čitala som to tu, a zaujimalo by ma ako sa dari mačiatkam? a ako Vam? mam doma dve mačky, takže žial nemôžem si nijake zobrat, ale snad najdete dobry ludi!:)