misurka
07.09.04,06:46
Prosim Vas, ktory § Zakona o DPH pojednava o tom, ze v pripade faktury, kt. je v EUR, musi byt DPH vycislena aj v SK?
Je to surne, dakujem.
Jamka
07.09.04,05:57
§71 odst.2i) zákon o DPH. Pekný deň.
allesgute
07.09.04,07:02
ak mi softver nedokaze vycislit dph v skk, je mozne to vyriesit tak ze sa tam dopise veticka v zmysle:
" pre ucely dph pouzite na prepocet kurz 40,396 (kurz nbs z dna vystavenia faktury)"
mate s tym niekto skusenost ze by sa to takto dalo vyriesit a pripadne aj obhajit pred du?
Jamka
07.09.04,07:09
Podľa mňa to neobstojí. Na faktúre musí byť vyčíslená DPH v SK. Ak to neumožňuje softver, asi by som to doplnila ručne. Ale treba si povedať, že Váš softver je asi pozadu za legislatívou....
allesgute
07.09.04,07:25
no to ze je pozadu a nielen s legislativou je fakt.
ale nic s tim neurobim. pouziva ho cely koncern a ze sa nedokaze
prisposobit na 100% legislative v tej ktorej krajine (a najma tej
nasej) uz pomaly bereme jak samozrejmost.
GejzaH
13.09.04,18:28
Myslím si, že zákon hovorí o tom, že tam musí byť výška DPH v SKK, ale nikde sa nehovorí o tom, že tam nemôže byť aj v inej mene a takisto nie je stanovené, či to má byť v pravom dolnom rohu medzi ostatnými súčtami, alebo v doplnenej vete v záverečnom texte faktúry.
Takže podľa môjho názoru vámi vystavená faktúra vyhovuje zneniu zákona.
bea
14.09.04,05:20
Pre GejzaH:
Faktúra v takom znení ako píše Allesgute nevyhovuje. Práve preto, že neuvedie výšku DPH v SKK, ale len kurz pre prepočet DPH. Keby tam bola uvedená aj suma DPH v SKK a nie len kurz, ktorým sa má prepočítať, tak by to myslím si mohlo byť obhájiteľné. Ale aj keď to v zákone nie je vyslovene uvedené, myslím si, že by tam mal byť uvedený aj základ v SKK.
GejzaH
16.09.04,17:12
Pre bea:
Máš pravdu, ja som to poriadne neprečítal. Myslel som to tak, že keď na koniec faktúry sa do záverečného textu dopíše základ dane a daň v SKK, malo by to byť v poriadku. Keď tam môže pripísať poznámku o kurze, hneď tam môže uviesť aj konkrétne čísla. A ostatné nech si vybaví s dodávateľom softveru, aspoň dovtedy bude mať doklady v poriadku. Chcel som len povedať, že nie forma je dôležitá, ale obsah.