duro906
10.10.11,14:18
Prosil by som o radu. Zobral som úver od Home Credit na auto. Potom som si všimol, že mám v zmluve náklady spojené s poskytnutím úveru 930 Eur a úver mám 3500 Eur. Zdá sa mi tých 960 Eur veľa. Čítal som, že Ministerstvo financií vydáva maximálnu výšku odplaty, a túto nemôžu veritelia prekročiť. A pre tento rok to neviem nikde nájsť. Ani tomu nerozumiem. Prosil by som vás o pomoc.
JankaO
10.10.11,12:33
Zdroj:http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=1628
Výška odplaty za poskytnutie spotrebiteľského úveru Výška odplaty za poskytnutie spotrebiteľského úveru, s výnimkou uvedenou v ďalšom odseku, nesmie prevýšiť sumu, ktorá zodpovedá dvojnásobku priemernej hodnoty ročnej percentuálnej miery nákladov pre príslušný typ spotrebiteľského úveru platnej ku dňu podpisu zmluvy o spotrebiteľskom úvere a zverejnenej ministerstvom, NBS alebo určenou osobou, a súčasne nesmie prevýšiť sumu, ktorá zodpovedá štvornásobku hodnoty váženého priemeru priemerných hodnôt ročnej percentuálnej miery nákladov a priemernej úrokovej miery za všetky typy spotrebiteľských úverov platnej ku dňu podpisu zmluvy o spotrebiteľskom úvere a zverejnenej Ministerstvom financií SR, NBS alebo určenou osobou.
Výška odplaty za poskytnutie spotrebiteľského úveru na kreditnú kartu nesmie prevýšiť sumu, ktorá zodpovedá dvojnásobku priemernej úrokovej miery pre kreditné karty platnej ku dňu podpisu zmluvy o spotrebiteľskom úvere a zverejnenej ministerstvom, NBS alebo určenou osobou.
duro906
10.10.11,12:48
Ďakujem. Toto som všetko prečítal, ale tie pojmy sú pre mňa hrdelné. A na stránke ministerstva sú tieto údaje o maxime odplaty len za rok 2010. Ja mám v zmluve len ročnú úrokovú sadzbu a RPMN a to ani radšej nenapíšem, lebo budem tu za osla. Tak vôbec neviem, aká by mala asi byť v tomto mojom prípade tá odplata, teda v rámci zákona, lebo určite je v zmluve vysoká. Idem sa hrabať ešte po internete.
JankaO
10.10.11,14:11
Ak je poplatok 930 EUR, tak mi to vychádza, že RPMN je 13,28%...
bubkoch
10.10.11,14:29
Ak je poplatok 930 EUR, tak mi to vychádza, že RPMN je 13,28%...
radsej si pogoogli co je to tá RPMN ...
z toho co zadavatel uviedol sa RPMN rozhodne spocitat neda ...
http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/spotrebitelsky-uver-rpmn-rpsn.php
buchač
10.10.11,15:08
Prosil by som o radu. Zobral som úver od Home Credit na auto. Potom som si všimol, že mám v zmluve náklady spojené s poskytnutím úveru 930 Eur a úver mám 3500 Eur.
Zdá sa mi tých 960 Eur veľa. Čítal som, že Ministerstvo financií vydáva maximálnu výšku odplaty, a túto nemôžu veritelia prekročiť. A pre tento rok to neviem nikde nájsť. Ani tomu nerozumiem. Prosil by som vás o pomoc.
...veľa....??????

...aj vyššia môže byť tá suma ....

Ver mi , že nič neporušia ,nakoľko nemusia ...
Na úrokoch zarobia neskutočné pálky ...

Home Credit je revolveringový úver ...
...nestíhaš nabíjať ani revolver , tak rýchlo strely opúšťajú valec coltu ......ak by som toto prirovnanie dal....


Úverové podmienky
Zmluvné (úverové) podmienky sú neoddeliteľnou súčasťou úverovej zmluvy. Upravujú práva a povinnosti medzi spoločnosťou a klientom, ktorému spoločnosť poskytuje úver.

...aj roztrhať sa môžeš , statočne zaplatíš ...
http://www.homecredit.sk/sk/pre_klientov/index.shtml
pedi2
25.11.11,16:48
A co v pripade, ak som odstupil od zmluvy v zakonnej lehote? Predpokladam, ze aj tak to musim zaplatit, ci? ....
erikasvk
03.05.13,18:43
chcem sa len opytat ci pri odstupeni od zmluvy s home credit v zakonnej lehote budu ziadat naklady spojene s poskytnutim uveru???? prosim odpoved dakujem
erikasvk
03.05.13,18:44
chcem sa len opytat ci pri odstupeni od zmluvy s home credit v zakonnej lehote budu ziadat naklady spojene s poskytnutim uveru???? prosim odpoved dakujem