otázka
22.01.06,11:28
Neviem či sa dobre vyjadrím, no nesedí mi toto. Je v poriadku, keď mi v PD rozrátava na ZD a DPH aj položky, ktoré sa do DP DPH nedávajú? Pozrela som si príjmy-výdavky-textovo a nesedí mi to samozrejme s DP DPH.
Manual
22.01.06,10:33
Neviem či sa dobre vyjadrím, no nesedí mi toto. Je v poriadku, keď mi v PD rozrátava na ZD a DPH aj položky, ktoré sa do DP DPH nedávajú? Pozrela som si príjmy-výdavky-textovo a nesedí mi to samozrejme s DP DPH. Pravdepodobne si odklepla zaúčtovanie tak, kde bol zobrazený rozpis na DZ a DPH. Choď na ten riadok a daj oprav a zapíš to znova tak, aby tam bola len celková suma, nie s rozpisom.:) A opraví sa Ti to aj vo výstupe DPH
Pozeral som, že robíš v Alfe tam sa to dá výborne opravovať
otázka
22.01.06,10:49
Nechápem to, mám ísť do podrobného rozpisu DPH, lebo mi to stále rozčleňuje, alebo si mám pri opravách daných položiek odkliknúť platca DPH? Inak ďakujem a pekný slnečný deň.
Manual
22.01.06,10:55
Nechápem to, mám ísť do podrobného rozpisu DPH, lebo mi to stále rozčleňuje, alebo si mám pri opravách daných položiek odkliknúť platca DPH? Inak ďakujem a pekný slnečný deň.
Musíš ísť do PD a do konkrétneho riadku, tak kde to máš špatne rozúčtované
Napr.:
Bankový poplatok vo výške 119 Sk ak nedáš pozor, a si plátca DPH tak Ti môže rozúčtovať na 100 + 19 ale ty v tom rozpise musíš kurzor presunúť na sumu spolu 119 Sk a dať OK a ďalej sa pýta či opraviť aj v evidencii DPH. Dobre ? Nemám otvorenú Alfu. Ak to nepôjde, ozvi sa otvorím ju.
otázka
22.01.06,11:02
No neviem sa pohnúť, poprosím Ťa konkrétne.
Manual
22.01.06,11:08
No neviem sa pohnúť, poprosím Ťa konkrétne.
Ja by som si vytlačil DPH nákupy a odkontroloval s DPH na vstupe /bločky DF/ a pravdepodobne narazíš na niečo, čo v DPH máš naviac a naopak. A ak dojdeš k takémuto prípadu, vieš kde je to v PD zaúčtované a potom si to zaúčtovanie musíš opraviť tak, ako som písal vyššie. Alebo uveď presný konkréty prípad čo máš a budeme hľadať riešenie:)
otázka
22.01.06,11:15
Presne viem, ktoré položky nemajú byť rozúčtované, napr.popl. za vedenie účtu, poštovné...
Neviem však ako dosiahnuť, aby mi to v PD nerozúčtovávalo. Mzdy, prieb.položky logicky nerozúčtuje. Mám si preto, vždy pred nahodením do PD napr. poštovného odkliknúť platcu DPH, alebo sa to dá aj inak?
Manual
22.01.06,11:16
Presne viem, ktoré položky nemajú byť rozúčtované, napr.popl. za vedenie účtu, poštovné...
Neviem však ako dosiahnuť, aby mi to v PD nerozúčtovávalo. Mzdy, prieb.položky logicky nerozúčtuje. Mám si preto, vždy pred nahodením do PD napr. poštovného odkliknúť platcu DPH, alebo sa to dá aj inak?
Nie, vydrž, otvorím si Alfu
Manual
22.01.06,11:21
Postav sa v PD na konkréty prípad. Kurzor daj na suma spolu. Potom stlač Enter a kurzor skočí o kolonku nižšie a tam máš možnosť šipkami na klávesnici vyberať, či chceš to rozúčtovať aj na DZ a DPH alebo spolu. Tými šipkami si vybereš možnosť ako je to poplatok tak suma spolu, toje DZ=0% OK ?
otázka
22.01.06,11:31
To je presne to, čo som potrebovala, už mi to ide. Ďakujem pekne.
Manual
22.01.06,11:32
To je presne to, čo som potrebovala, už mi to ide. Ďakujem pekne.
No tak predsa sme doma...:D:D:D