PetrikNmUno
10.10.11,17:03
Ahojte skuseni poradaci.
Zalozili sme si kamaratmi SROcku a musime v tomto mesiaci odovzdat za Q3 prehlad na DU. Nie sme platcami DPH a zatial sme mali len raz jednu malicku akciu kde sme vyplacali aj brigadnikov. Nechcem preto otravovat uctovnicku a poprosit vas ci neviete co presne treba do jednotlivych koloniek vyplnit ak:
napr. v septembri sme vyplatili 10 Eur 1 brigadnikovi (1,9 Eura z toho slo na DU a plus 0,1 navyse este na SP). Ja by som to podla tohto prikladu uz vypocital do realu. Dakujem (A prosim neodpinknite ma/alebo ma navigujte v ktorej rubrike sa mam na toto pytat).
Economic
10.10.11,15:22
Toto sú účtovné záležitosti, ktorými účtovníčku neotravuješ. Radšej si vždy všetko prejdi s ňou, je to lepší postup ako pokuta.... Skôr než niečo uhradíš na DÚ musíš mať registráciu k dani zo závislej činnosti. Potom uhradíš čo treba a po skončení štvrťroku do 30 dní sa podá Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch. Je to tvoja povinnosť a preto to nie je žiadne otravovanie účtovníčky.
PetrikNmUno
10.10.11,15:27
Toto sú účtovné záležitosti, ktorými účtovníčku neotravuješ. Radšej si vždy všetko prejdi s ňou, je to lepší postup ako pokuta.... Skôr než niečo uhradíš na DÚ musíš mať registráciu k dani zo závislej činnosti. Potom uhradíš čo treba a po skončení štvrťroku do 30 dní sa podá Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch. Je to tvoja povinnosť a preto to nie je žiadne otravovanie účtovníčky.
Registrovani sme a asi za nou teda budem musiet zajst. Som len chcel to mat pripravene a jej dat na kontrolu - preto som chcel poradit.
Economic
10.10.11,15:29
Registrovani sme a asi za nou teda budem musiet zajst. Som len chcel to mat pripravene a jej dat na kontrolu - preto som chcel poradit.

Určite má nejaký dobrý softvér, a hotové tlačivo si môže rovno exportnúť cez XML súbor na DÚ.