ali8
10.10.11,17:42
Dobry vecer, vie mi niekto poradit ak uz poberam dochodok, mozem si kludne aj privyrobit, je stanovena nejaka hranica mzdy ktoru nesmiem prekrocit? a ak so mnou zamestnavatel spise napr. nejaku dohodu, musim aj ja ju niest na urad prace kedze ja ako dochodca sa uz nechodim hlasit? alebo staci ak zamestnavatel ma prihlasi do SP a to je vsetko.
Jana Motyčková
10.10.11,16:30
Ako dôchodca môžete mať príjem bez obmedzenia (môže byť aj dohoda aj pracovný pomer). Na úrad práce ani na SP nič nenosíte. Všetko, čo treba, by mal vybaviť zamestnávateľ.
ali8
10.10.11,17:04
Ako dôchodca môžete mať príjem bez obmedzenia (môže byť aj dohoda aj pracovný pomer). Na úrad práce ani na SP nič nenosíte. Všetko, čo treba, by mal vybaviť zamestnávateľ.

takze mozem mat zarobok akykolvek? a co potom budem musiet este podavat danove priznanie? ale na dochodok mi uz nebudu moct siahnut vsak?
Katy a R
10.10.11,17:24
takze mozem mat zarobok akykolvek? a co potom budem musiet este podavat danove priznanie? ale na dochodok mi uz nebudu moct siahnut vsak?

.. ak sa jedná o PP - tak aj daňové priznanie - resp RZD môže spraviť zamestnávateľ (treba požiadať) . Ak by sa jednalo o SZČ - tak potom si robí daňovník DP sám. :)
samozrejme, na dôchodok to vplyv nemá.
ali8
10.10.11,17:27
.. ak sa jedná o PP - tak aj daňové priznanie - resp RZD môže spraviť zamestnávateľ (treba požiadať) . Ak by sa jednalo o SZČ - tak potom si robí daňovník DP sám. :)
samozrejme, na dôchodok to vplyv nemá.

aj dohodar podava danove priznanie? sice ked mi zamestnavatel bude stahovat dan lebo ako dochodca nemozem podpisat vyhlasenie tak pre mna je dobre si ho podat aspon sa mi vrati dan vsak?
Katy a R
10.10.11,17:38
aj dohodar podava danove priznanie? sice ked mi zamestnavatel bude stahovat dan lebo ako dochodca nemozem podpisat vyhlasenie tak pre mna je dobre si ho podat aspon sa mi vrati dan vsak?

to asi máš na mysli § 46. daň sa ti vráti, ak celkové zdaniteľné príjmy nepresiahli 1/2 NZČ.
Inak pre dôchodcu platí to isté, čo pre ostatných - kedy je povinnosť podať DP. len rozdiel je v tom, že si nemôže uplatniť NZČ (resp môže, ale len rozdiel NZČ a dôchodku)
ali8
18.10.11,17:10
chcem sa spytat ktomu neexistuje nejaky jednorazovy zarobok pre dochodcu ze si moze privyrobit bez toho aby snim podpisoval zamestnavatel nejaku dohodu?
Mila123
18.10.11,17:45
chcem sa spytat ktomu neexistuje nejaky jednorazovy zarobok pre dochodcu ze si moze privyrobit bez toho aby snim podpisoval zamestnavatel nejaku dohodu?
ústne dohody už nie sú platné.......všetko musí byť na papieri.....