smrzikm
22.01.06,11:45
Ahojte. Potreboval by som poradiť. Predávam štvorkolky a chcel by som si zriadiť požičovňu. Malo by to fungovať asi tak , že keď mi zavolá záujemca a mal by záujem tak sa dohodneme na nejakom mieste a ja tam štvorkolku doveziem. Poskytnem ochranné pomôcky. Potrebujem vedieť čo potrebujem mať v živnosti, a ako by som si mal stroje poistť, prípadne aj seba v prípade že by sa zákaznikovi, alebo stroju niečo stalo, ale zo zavinenie zákazníka. ďakujem
anto
22.01.06,14:01
Ohľadom toho, čo je potrebné mať v živnostenskom liste, je potrebné sa informovať na živnostenskom úrade, oni majú v zákone uvedené ako sa táto činnosť volá. Mohlo to byť požičiavanie dopravných prostriedkov. K tomu ako požičiavať, za aké ceny a pod. tu asi nepovie nikto nič, pretože sme tu väčšinou účtovníci a ekonómovia. To závisí od dopytu a ponuky. Ceny si treba stanoviť tak, aby boli konkurenčné a aby odzrkadľovali náklady a tvoril sa pri tom primeraný zisk. Pred rizikami ktoré z takejto činnosti vyplývajú je potrebné sa poistiť - myslím že by bolo vhodné poistiť dopravné prostriedky pred zničením a poškodením, odcudzením, pre prípad úrazu a následkov úrazu zapríčinených týmito prostriedkami. Je dôležité dohodnúť s majiteľom pozemku súhlas na jazdu týmito prostriedkami ak sa bude jazdiť mimo verejných komunikácií. Pri vozidlách, ktoré majú súhlas na jazdu po verejných komunikáciách, majú EČ, musí byť zaplatené zmluvné poistenie pre prípad nehody, vodič musí mať vodičský preukaz na tento dopravný prostriedok a musí mať výstroj, aký je potrebný pre tento druh vodzila (prilba, rukavice ?) Ak sa dohodnete zo zákazníkom, že mu dopravný prostriedok doveziete, tak si to zaúčtujte do ceny. Všetky príjmy musíte evidovať registračnou pokladnicou, ak ich budete prijímať v hotovosti.