llubenka
10.10.11,18:23
Na porade nám bolo oznámené že sa nebude vyplácať kreditový príplatok učiteľom, ktorí získali kredity po 15.9.2011. Stretli ste sa s tým aj na iných školách alebo je to len naša miestna špecialita
pe.pe
10.10.11,17:02
Zdravim,

sucasne znenie zakona 553/2003 o odmenovani neumoznuje nevyplatit kreditovy priplatok! Ziadne take! S bicom na nich! Pardon, ale normalne ma to nastvalo...
GabiZ
11.10.11,07:39
Neviem na akej porade a neviem, kto vám dal takú informáciu, ale je to klamstvo. V priebehu celého roka môže zriaďovateľ školy prostredníctvom dohodovacieho konania žiadať aj o vyplatenie kreditového príplatku učiteľom škôl. Momentálne sa robí zber údajov v rámci dohodovacieho konania, na základe ktorého majú zriaďovatelia poskytnúť údaje o tom, koľko majú učiteľov s nárokom na vyplatenie kreditového príplatku. Do tohto zberu idú nasledovné údaje (prikladám prílohu k žiadosti, ktorá sa dáva na KŠÚ a následne na ministerstvo)
- v prípade, že niektorý pedagóg už mal nárok na kreditový príplatok a získal nárok na vyšší príplatok, je treba do stĺpca „výška kreditového príplatku“ uviesť len rozdiel medzi pôvodným a novým príplatkom. V prípade, že v prvom kole dohodovacieho konania - kreditové príplatky nebol uvedený zamestnanec, ktorému vznikol nárok na kreditový príplatok v období po 15. 10. 2010 do 1. 5. 2011, je potrebné uviesť do tabuľky aj tohto zamestnanca. Požiadavky na kreditové príplatky, ktoré sa začnú vyplácať od 1.12.2011 (t.j. zamestnanci, ktorí získajú nárok na kreditové príplatky v priebehu mesiaca november) treba predložiť v rovnakej forme najneskôr v termíne do 2. 12. 2011, aby ich bolo možné dofinancovať do konca kalendárneho roka.

Údaje o pedagogických zamestnancoch a ich zaradení do príslušných tarifných tried spolu s výškou kreditového príplatku, zberané prostredníctvom Eduzberu 2011, slúžia len na výpočet koeficientu kvalifikačnej štruktúry školy, ktorý sa bude používať v normatívnom financovaní počas celého roka 2012. Z uvedeného vyplýva, že v roku 2011 sa budú prostredníctvom dohodovacieho konania dofinancovávať aj kreditové príplatky, ktoré sa začali vyplácať od 1.9., 1.10., 1.11., 1.12. 2011.
Sabadka
11.10.11,07:48
Na porade nám bolo oznámené že sa nebude vyplácať kreditový príplatok učiteľom, ktorí získali kredity po 15.9.2011. Stretli ste sa s tým aj na iných školách alebo je to len naša miestna špecialita

Pripájam sa k Peťovi a pre upresnenie dokladám:
§ 14 ods. 3 Kreditový príplatok podľa odseku 2 zamestnávateľ prizná od prvého dňa kalendárneho mesiaca, nasledujúceho po mesiaci, v ktorom pedagogický zamestnanec získal potntrebný počet kreditov, na dobu platnosti získaných kreditov podľa odseku 2.
Toľko citácia zákona, nikde nie je zmienka o to že po 15.9.2011 sa nemá vyplácať kreditový príplatok. Je to nároková zložka, ktorú má škola zohľadnenú v mzdových normatívoch a musí byť vyplatená každému, kto na ňu má nárok!
GabiZ
11.10.11,09:13
Pripájam sa k Peťovi a pre upresnenie dokladám:
§ 14 ods. 3 Kreditový príplatok podľa odseku 2 zamestnávateľ prizná od prvého dňa kalendárneho mesiaca, nasledujúceho po mesiaci, v ktorom pedagogický zamestnanec získal potntrebný počet kreditov, na dobu platnosti získaných kreditov podľa odseku 2.
Toľko citácia zákona, nikde nie je zmienka o to že po 15.9.2011 sa nemá vyplácať kreditový príplatok. Je to nároková zložka, ktorú má škola zohľadnenú v mzdových normatívoch a musí byť vyplatená každému, kto na ňu má nárok!


Sabadka, áno, nárok na kreditový príplatok majú, ale musia o ňu žiadať prostredníctvom zriaďovateľa a KŠÚ ministerstvo školstva. To, čo je zohľadnené v normatívoch je len koeficient kvalifikačnej štruktúry školy. Týmto sa často mylne zriaďovatelia domnievajú, že školy ich majú v normatívoch a nech si vyplácajú z rozpočtu. Takže treba podať žiadosť zriaďovateľovi v zmysle zákona a pokynov MŠVVaŠ SR.
http://www.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=7711
Sabadka
11.10.11,09:22
Sabadka, áno, nárok na kreditový príplatok majú, ale musia o ňu žiadať prostredníctvom zriaďovateľa a KŠÚ ministerstvo školstva. To, čo je zohľadnené v normatívoch je len koeficient kvalifikačnej štruktúry školy. Týmto sa často mylne zriaďovatelia domnievajú, že školy ich majú v normatívoch a nech si vyplácajú z rozpočtu. Takže treba podať žiadosť zriaďovateľovi v zmysle zákona a pokynov MŠVVaŠ SR.
http://www.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=7711


Ano súhlasím s tebou, ja som reagovala len na to, že po 15.09.2011 nebudú mať vyplatené kreditové príplatky. Je povinnosťou riaditeľa zabezpečiť finančné prostriedky, tak, aby zákonom stanovené nárokové položky boli zamestnancom vyplatené a na to slúžia tebou popisované dohadovacie konania.
llubenka
11.10.11,15:33
Ďakujem všetkým za rýchle odpovede. Potvrdili ste mi to čo som aj ja vedela,viem že bolo dohadovacie konanie na KŠU, učitelia sme si dali žiadosť o vyplácanie príplatku svojmu zamestnávateľovi. Len neviem čo urobíme keď nám ho nevyplatí.
Sabadka
12.10.11,05:49
Ďakujem všetkým za rýchle odpovede. Potvrdili ste mi to čo som aj ja vedela,viem že bolo dohadovacie konanie na KŠU, učitelia sme si dali žiadosť o vyplácanie príplatku svojmu zamestnávateľovi. Len neviem čo urobíme keď nám ho nevyplatí.

Pošlete sťažnosť zriaďovateľovi školy, že riaditeľ porušuje zákon. Je to jeden z dôvodov na odvolanie riaditeľa.
GabiZ
12.10.11,06:13
Pošlete sťažnosť zriaďovateľovi školy, že riaditeľ porušuje zákon. Je to jeden z dôvodov na odvolanie riaditeľa.


Presne tak a okrem toho aj na KŠÚ ako podnet na vykonanie kontroly. Vyplatiť Vám ich musí a aj keď už nejaké dohodovacie konanie bolo, stále sa môže žiadať o nové. Momentálne zákon nerieši lehoty na podanie DK, v zákone je uvedené, že je možné si oň požiadať počas celého roka.