Darka1
10.10.11,18:51
Prosím, prosím o radu,

podľa zákona 317/2009 sa ešte uznáva rigorózna skúška ako náhrada 1.atestácie? Alebo po novom (t.j. po 1.11.2009) už nejestvujú náhrady 1.atestácie. Len zbierať kredity a prihlásiť sa na atestačné vzdelávanie a potom atestáciu. A pri 1.atestácii platí podmienka 5 rokov praxe? (Som učiteľka II.stupňa ZŠ s dvojročnou praxou, ktorá sa rozhoduje, či sa viac oplatí atestácia alebo "malý doktorát".) Ďakujem.
pe.pe
10.10.11,16:59
Zdravim,

ziadna nahrada 1. atestacie uz neexistuje, vlastne ani neexistovala :) takze ano, zbierat kredity a potom na atestaciu.
Ale...uz som tu niekde pisal, ze v parlamente je novela 317ky, podla ktorej za absolvovanie riga (maly doktorat) bude automaticky priznanych 60 kreditov, takze sa potom budete moct rovno prihlasit na atestaciu. Novela ma platit od 1.1.2012. Je teda na Vas, ako sa rozhodnete. Ci rigo alebo zbieranie kreditov.

...dlzka praxe uz nie je rozhodujuca.
stelana
12.10.11,14:47
Pekný deň,
ešte nemám 5 rokov praxe a mám urobený malý doktorát (PaedDr.). Mám nazbieraných 30 kreditov a preto som sa prihlásila na prípravné atestačné vzdelávanie, ktoré mi ešte do konca roku začne. Chcem sa spýtať, či mi bude teda výhodnejšie počkať do januára, aby mi schválili 60 kreditov za malý doktorát? a tak si ponechala aj 30 kreditov? Ďakujem.
pe.pe
12.10.11,15:28
Zdravim,

no to je velmi dobra otazka :) kedze situacia je aka je, takzko predpokladat, ci tento zakon, resp. jeho novela pojde v parlamente dalej, alebo nie...ak do zaciatku atestacneho nebude novela prijata, asi by som nan nastupil. Ak ju prijmu po zaciatku vzdelavania, nie je problem neukoncit ho, alebo potom spekulovat, vyuzit 60 priznanych kreditov na 1. atestaciu a absolvovane atestacne na 2. atestaciu :) tod len uvahy...dnes sa inak neda.