blacklittle
11.10.11,00:07
zdravim vas vsetkych ak mozte tak pomozte ide o to ze moja mama ma dedictvo po svojich rodicoch na poly so svojim bratom a on ju chce dat na sud aby ju zbavil jej polovice domu pretoze on jej v minulosti vzal uver na svoje meno ktory mala splacat ona ale nesplaca ona ako spoluvlastnik sa podpisala a dom sa zalozil banke a teraz prakticky ju chce zbavit tej polovice ze on dom potom preda lebo inak sa penazi nedopracuje ale ide o to ze on nema ziadne papiere a dokazy ze jej tie peniaze dal,a ona mu ich chce splacat ale on odmieta zda sa mi to tak ze on si je tym sudom nejaky isty preto vas prosim o radu myslite ze sa mu podari vziat jej tu polovicu domu??
pepsikova
10.10.11,23:57
...nejako nerozumiem tomu, čo si napísal...
...ak má matka a brat každý svoju polovicu,tak brat nemôže založiť celý dom na úver v banke, lebo mu patrí len polovica...ak založil celý dom, matka musela s tým súhlasiť a v tom prípade -teda, pokiaľ bol úver na jej meno, musí ho splácať-ak mala z neho prospech, a ak aj nie-je dlžník...ak sa dlh neplatí, banka exekvuje celý dom-nie iba jeho časť...brat bude musieť-ak sa chce o niečo súdiť, dokázať,že jej peniaze dal-hocijako, potvrdenkou o zaslaní, prevzatí,dokazovaním so svedkami-ak jej ich dal do ruky...
...asi takto mi to z tvojho zadania vychádza, ale napísal si to dosť domotano,tak daj presnejšie info...
Erzebeth
11.10.11,05:51
Brat tvojej matky zobral úver, peniaze z úveru si zobrala tvoja matka. Založili dom. Celý, alebo len matkinu plovicu ? No, treba povedať, že matkin brat musí splácať úver, lebo tvoja matka ho nespláca. Vy ste si vedmí toho, že brat pomohol sestre. Ak nemôže matka vrátiť dlh, mala by sa snažiť tými prostriedkami, ktoré má, teda aj predajom domu, aby bratovi vrátila peniaze. Tvoja poznámka, že brat nemá potvrdenie o dlhu vyznieva, no ...
Tvoja matka chce na súde poprieť, že peniaze od brata dostala ?
Ak matkin brat môže dokázať, že jej peniaze požičal, tak je možnosť, že dom sa predá a výnos z predaja pôjde na uspokojenie pohľadávky, teda matkin brat dostane konečne svoje peniaze.
blacklittle
11.10.11,10:08
ano ona suhlasila a podpisala sa mu k tomu uveru a zalozil dom celi a stale ho splaca on lebo je na jeho meno, ona mu chce posielat kazdy mesiac na splatku uveru ale on stym nesuhlasi ze on chce vsetko naraz, ide o to ze on v tom dome uz nebiva asi 3 roky ale ani nic neprispieva a nikdy do toho domu nedal ani halier a on ako spoluvlastnik nie je nahodou povinny prispievat?a ona mu neplatila lebo nemala pracu je rozvedena,zadlzena a co sa tyka domu tak vsetko plati sama este aj pohreb rodicov zostrojovala sama, len ja ako jej dcera aj s priatelom ho udrziavame urobili sme tam novy vodovod, izolovali sme zaklady domu a pivnicne priestory a samozrejme radi by sme tam ostali zit s tym ze ho vyplatime ale on chce aj to co mu moja mama dlhuje a to je pre nas privela penazi.Co sa tyka dokazovania na sude tak ma nejake sms co si pred tym pisali dalej datumi a aj svedkov ze jej pozical ide o to ci moze jej vziat tu polovicu domu a urobit z cloveka bezdomovca len preto ze on nepristupil na mesacne splatky dakujem ze pomahate
Erzebeth
11.10.11,19:35
Ako dlho spláca matkin brat úver ? Ak to nie je veľmi dlho, mohla by matka vyplatiť už vyplatenú časť a zbytok sa dohodnúť, že ho bude splácať ona. Problém však je to, že ona zrejme nebude mať peniaze na vyplatenie brata z jeho polovice domu. On tam nebýva ani zrejme nechce bývať. Chce peniaze. Ako ho matka vyplatí? Nemohla by si odkúpiť tú jeho polovicu ty?
V situácii, v ktorej teraz ste, má matkin brat šancu, že súd prisúdi dom na predaj. Musíte sa snažiť riešiť situáciu. Treba posúdiť, akú cenu má dom, koľko je matka dlžná svojmu bratovi - keďže sa jedná o úver, treba rátať aj s úrokmi - a koľko chce brat vyplatiť za jeho plovicu domu.
blacklittle
11.10.11,20:48
on uver splaca 3roky mesacna splatka je 125eur a co sa tyka toho ze by mu zaplatila to co uz splatil tak to nieje problem to by som mu dala aj ja k vyplatu za jeho polovicu vyplat chce 10000eur,ale ide o to ze banka na nu ten zostatok uveru neprepise pretoze ma tam zle meno mala tam v minulosti uz pozdlznosti a uz asi nikdy jej ziadna banka nic neda a otazka ci by som tu jeho polovicu nemohla odkupit ja aj s priatelom? tak ja mu dam vyplat a to co uz splatil a dom ma stale banka a nesplateny zostatok tam este je cca12000eur Dakujem
Erzebeth
12.10.11,06:15
Vlastníkom polovice domu by si bola ty a banka by mala záložné právo. To má tá banka aj teraz. Ak si uplatní právo na dom, ak sa nebude splácať, nebudete mať domov.